İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Eklenti Yazıdırılacaktır. (SimpleSocial)

Starygece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok uzun süredir gerçekleştirmek istediğim bir proje aslına bakarsanız. Fakat hiç cesaret edipte dillendirmedim. Fakat şu sıralar aklıma iyice yattı ve hoş fikirler geldi. Evvela bu eklentiyi yapmaya talip olan arkadaşlar eklenti kismen joomla ücretli eklentisi olan jomsocial ın aynısı. Sadece farklı ve köklü değişikliklere maruz kalmış durumda :)

Jomsocial eklentisi hakkında bilgi almak için: jomsocial.com internet adresinden faydalanabilirsiniz.

Baştan belirtiyim birebir istediğimi yapmak zorunda değilsiniz, eklemeler çıkarmalar olabilir ama bunu karşılıklı görüşerek yaparsak daha verimli olur.

Öncelikle bir örnek resimle konuya açıklık getirelim.

kullancprofili1copycopy.png

orjinal boyut: http://img15.imageshack.us/img15/233/kullancprofili1copy.png

Photoshopta baştan sağma hazırladığım bir görüntü.

Facebook & Jomsocial melezi birşey çıktı ortaya. Aklıma şimdilik bunlar geldi:

1. Kullanıcı bilgisi bölümüne facebook ta bulunan istekler gibi bir bölüm eklenecek ve mesajdu yönetici bildirisiydi, fotoğraf onaylandı, onaylanmadı gibi bölümlerde onun üstünde yer alacak.

2. Smf iletilerime gelen yanıtlar linkine tıkladığımızda görülen bölüm. Yani forumda iletilerime yazılan son 5 yeni yanıt

3. Üyenin Eklediği bütün Favori forum kategorileri.

4. Açtığım son 5 konu. Kullanıcının açtığı son 5 konu.

5. Arama, smf üye arama bandı genişletilecek dolayısıyla :) onu bilare görüşürz eklentiyi yapmak isteyen kişilerle.

6. Benim smf de bulunan bir modifikasyonu editleyip sinema modülü haline getirmiştim. Bu bölümde smf media gallery editlenmiş modülüne eklenen son 10 film ve açıklamaları yer alıyor. :)

7. Üyeler
Rastgele 2 üye, Aynı şehirde ikamet ettiğim 2 üye(ağ), popülerler arasından rastgele 2 üye, ve son 2 yeni üye. Bunların hepsi arkadaş listemde bulunmayan forum üyelerinden seçmeler.

7. Forumdan son dakika... Ajax tabanlı olması gerekiyor. Jomsocialı incelediğinizde göreceksiniz sitede üyelerin neler yaptığını kaydeden bir modülü var. Buna ek olarak biz konuları ekleyeceğiz. Konuların yanlarına çıkan aşağıya okuna tıklandığında konu özeti gösterilecek ve dileyen devamını okuyabilecek dileyende yorum yazabilecek devamını okumadan. Forum konularının hangi kategorilerden gösterileceğini üyeler seçecek hiçbir kategori seçmemişse. Bütün forum kategorilerini kapsayacak

Bunların dışında, kayıt olma seçenekleri genişletilecek, yeni bir kayıt formu yaratılacak. Ekstradan davetiye modülü kurulacak. Forumu üye alımına kapatıp sadece davetiyeye açıp açmamak yönetim panelinden seçilecek. Kullanıcıların ekledikleri fotoğraflar, videolar yönetici onayından geçecek.

Her üye grubuna göre özel izin seçenekleri olacak. Şimdilik aklıma gelenler bunlar değişiklik olursa eklerim, yapmaya gönül vermiş kişilere bilidirim. Bu eklentiyide kapsayan bir smf teması yaptırılacak onuda şuanda halim olmadığı için sonraya bırakıyorum :)

Modül güncellemelerinde yapan kişi yine ücret karşılığında desteğini esirgemeyecek, modülü dağıtma hakkı onda olacak, yani fikir benden çıktı diye patentini almıyorum :)

İlgilenenler ücret bilgisini, referanslarını ve ne kadar sürede yapacaklarını özel mesaj kanalıyla bildirebilirler. Şimdiden teşekkürler herkese...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi