İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

eksik ödeme ?

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
bugun hesabıma para yatırıldı ama 160 TL yatırıldı ama benim hesabımda 137 DOlar vardı ?

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
dolar kurunu 1,498 çok düşük almışlar oysa "Ödemeler, ödeme işlemi sırasındaki geçerli kurdan yerel para birimine çevirilmektedirler. " deniliyor.
dolar güncel kuru 1,56 iken citibank 1,498'dan bozuyor. bu işte bir iş var arkadaşlar.

T

trgy

Misafir
Herkese böyle gitmiş. Herkes bu durumdan şikayetçi. Google zarar etmemek için böyle birşey yaptı sanırım.

Geçen ay dolar bu civarlarda dolanıyordu şimdi fırlama yapınca google akıllılık etti aklınca. :)

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
bende zamanında dolar olarak almaya çalışmıştım ama olmamıştı

X

Xman

Misafir
Üşemedim mail attım adsense Tr ekibine, gelen cevap; Kazanç tutarları 30 nisan 2010 tarihi itibariyle belirlendiğinden bu tarihteki döviz kuru üzerinden ödeme yapıldığı şeklinde.

Üşenmeyip birde sizin için 30 nisandaki tcmb dolar kuruna da baktım;

USD/TRY 1 ABD DOLARI 1.4739 1.4810

Bu durumda ödemeleriniz normal sayılır, eğer bugün dolar 1.58 değilde 1.28 olsaydı da size yine 1.4739 dan ödeme yapılacaktı...

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
$ kuru google kaynaklı değil, ödemeleri $ bazında kesintisiz bankaya veriyor (google panelinde kesinti yaşayanlar hariç) burada banka kesinti yapıyor yada bankaların mevzuatı değişti, yurt dışı girişlerde kesinti yapılıyor.Türkiyedeki bankacılık sektörünün nasıl karlı bir iş olduğunu anlatmaya gerek yok, bizim bankalarımız soygunculuğu resmi meslek haline getirdikleri için böyle oluyor. $ 1.55 den işlem göreceği yerde 1.49 dan işlem görüyor, aradaki farkı google değil banka cebine indiriyor. Bankalar yüzünden kendime abd den $ hesabı açacağım ama ondada belkide daha çok vergi kesintisi yiyecek

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
google dolar olarak parayı bankanıza yatırır, siz parayı çekmek istediğiniz zaman o günkü borsa raiyici üzerinden otomatik olarak hesaplanır ve tl olarak parayı alırsınız.

yada

google parayı yatırırken merkez bankasının dolar kurunu baz alır ve bu şekilde ödemeyi yapar.

buarada bende kesinti falan da olmadı, belki adwords yayıncıları sizin tıklamaları geçersiz falan saymıştır ..

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Gidelim selim seninle, adamlar zaten misafire sundukları ikram köyün en güzel hatunu aylık 100 dolar kazansakta orada baya bi ağa oluruz yahu :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5