İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

eksisozlukteki başlık

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
boş zamanı çok olan bir çok boş insan...

faideli yazılarda var olabilir ama gereksiz yazılarda çok...

bkz. http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=kurani+kerim+imza+gunu+#

bir çoğunun nüfus cüzdenında Dini kısmında İslam yazan terbiyesiz ukalaların yaptıkları muhabbet...

daha kendimi aşar güzel sözler sarfederdim ama onların seviyesine inmemek gerek...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
faşist faşist konuçmayın :) orada ironi yapmışlar gayet hoş olmuş. kur'an a hakaret yok.

her gün yiğit özgürün cehennem cennet karikatürlerine güldüğünüz gibi buda aynı ironidir.

buna "şerefsizlik" diyen cehaletin önde gidenidir.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
faşist faşist konuçmayın :) orada ironi yapmışlar gayet hoş olmuş. kur'an a hakaret yok.

her gün yiğit özgürün cehennem cennet karikatürlerine güldüğünüz gibi buda aynı ironidir.

buna "şerefsizlik" diyen cehaletin önde gidenidir.

Bazen ironi yapılmayacak varlıklar vardır.Yada yapıldığında başkalarını rahatsız edecek.Bence bu sayfayı gereksiz yere yapmışlar.Ben okuduğumda rahatsız oldum.Ama özgürlük bu işte herkes dilediğini yapabilir...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
orada tanrı ile insan arasındaki muhabbeti yapmışlar. halbuki müslümanların tanrısı da "Allah" hristiyanların tanrısı da "Allah"... jim carrey'in "aman tanrım" filminde bizzat tanrı ile muhabbeti geçer hatta tanrıyı zenci yapmışlardır.

Bu filmi izlerken üzüldünüz mü arkadaşlar?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi ironi filan olur da Kuran-ı Kerim ve Allah (c.c) bu tarz ironilere katılmamalı, bence gereksiz bir konu olmuş ve sözlükte böle bir çok başlıkla karşılaştım...

tabi yinede düşünce özgürlüğü dendiğinde sesimiz çıkmaz, orda yazan la*uk forum.iyineti kötülemiş olabilir ama ben buraya girdiğimde bir çok güzel şeyle karşılaşyor ve gerçektende bilgiye ulaşabiliyorum...

slim_boy coşmaya gerek yok canım arkadaşım ne güzel işte sohbet gibi tartışıyoruz, herkez görüş bildirir, kimseye doğruyu eğriyi öğretemeyiz... konuştukça bir şeyler yazıldıkça bilinmeyen bir çok şey öğrenilebilir...

o yüzden boşuna konuyu kitlenicek duruma getirmeyelim... güzel bi konu olsun bence...

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sanırım uzatmanın anlamı yok.Herkesin görüşü farklı olabilir.

O kişiler öyle düşünmüşler öyle yapmışlar.Bilselerdi yapmazlardı (Hadisi Şerif) bunu yazan arkadaşın mesajlarını silmekte tabi kişileri kırabilir.Bende şahsım adına bilselerdi yada gerçekten inansalardı yapmaya cesaret edemezlerdi.Buda kişisel bir görüştür.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Rep veremiyorum ama son iki mesaj icin tesekkurler arkadaslar.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
evet haklısın . ama şu şekilde düşün insanlarımız bugune kadar cehaleti yüzünden namus cinayetleri kan davaları oluştu. önceden başı açık kadını taşlayıp öldürüyorlardı.

birçok karikatürde melekler cizilir tanrı çizilir yada peygammerler çizilir ama türk insanı buna alışık olmadığı için türkiyede allah, hz.muhammed çizilmez. ama isa çizilirse kimsenin umrunda olmaz.

sizce bu yanlış değilmi ? hz. muhammed ne kadar bizim peygamberimizde hz. isa da o kadar bizim peygamberimiz hz. musa da o kadar bizim peygamberimizdir.

sizce bu şekilde ayrım yaparken türk insanı öbür tarafta sormazlar mı?

"ben 3 tane peygamber gönderdim sen 1 tanesini yücelttin diger 2 tanesini umursamadın oysaki 3 ünüde ben yarattım"

demezler mi?

onun için insanlara sürekli bu konuda kızarım. bir karikatür çıkar hz . muhammed çizilmiştir. türk insanı türk gençliği ayaklanır "öldürelim onları keselerim onları" der ama hz. isa cizildiğinde kimseyi ilgilendirmez bile.

insallah ne demek istedigimi anlamışsınızdır.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet söylediklerin doğru peygamberler arası ayrım söz konusu değildir.Ama insanoğlu duygusal bir varlıktır.Herkes kendisine gönderilen peygamberi daha çok benimseyor, diğerlerinide savunurlar ancak kendi elçisi kadar değil.

Bilgin vardır tahminim aslında Kuranı Kerimde insana kıyılmaz yani bir insan çok büyük bir suç işlemedikçe öldürülemez.Eskiden olan kan davaları tamamiyle cehaletten o zaman hoca diye saygı gösterdikleri kişilerin bazıları dini kendi menfaat veya kendi görüşleri doğrultusunda sürdürüp unutmak istediğimiz kan davalarına sebebiyet vermişlerdir.

Neyseki günümüzde insanlar daha anlayışlı kan davası filan azaldı.Ancak kutsal olan tüm değerleri alay eder şekilde göstermek veya ona inan kişileri rencide edicek şekilde ironilerde bulunmak bana göre doğru değil.Ancak Türkiye Cumhuriyeti özgür bir ülke biz herkesin fikrine saygı duyuyoruz.Nasıl bizimkilere saygı duyuluyorsa.Aslında siz bizde yok tek Allah olduğuna göre ona yaklaşımımız farklı olabilir o kadar.Oda herkesin kendisine kalmış.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hz. Isa'yi takip edenler onun resmini yapip (kiliselerde) ve filmlerinde oynatip, her turlu aktoru Hz.Isa yapmislardir. Hatta uzun sacli, acik tenli, cok yakisikli, renkli gozlu insanlar olarak oynatmislardir. O zamanlar Ibrani diyarlarinda oyle kac insan vardi bilemiyorum tabi.

Dolayisiyla zaten boyle bir konuda benimsenmis bir yasaklari olmadigi icin, buna karsi cikmazlar, otomatik olarak biz de karsi cikmayiz tabi. Ama bizim peygamberimizin resminin yapilmasi bizim dinimizce dogru degildir. Bu kimilerine gore bagnaz, kotu, yanlis (benzer sifatlari paste edebilirsiniz) olarak degerlendirilse dahi, yine de baska bir insanin kutsal degerini elestirmek kimseye dusmez ve bu kurala uymak zorunludur.

Bu tip dusunceler olayi tam tersinden izleyip, tam Avrupa'nin veya batinin bizden istedigi, bizde durtukledigi mantigi %100 ogrenmis oldugumuzu gosterir. Onlar surekli bir sekilde kendi yaptiklari hatalari (baskalarinin peygamberlerini dinlerini asagilamaya calisma, insan haklarini hice sayma, yoketme, yagmalama, insanlarin kultur ve dinlerini yok etme (kelt, kuzey afrika toplumlari) vb.) sumen alti edip, 3.dunya muz cumhuriyetlerinin yaptigi en ufak seyleri siz bunu bunu yaptiniz, bunlara itaat etmek zorundasiniz diye dikte ederler.

Orada yasayan muz cumhuriyeti gencleri de, bunu cok iyi ogrenip yahu biz kendimize bakalim biz bunlari bunlari yapiyoruz, sonra da bize yapilinca karsi cikiyoruz biz kotu bir milletiz yaygarasi yapiyorlar.

Sozumun muhattabi bu forumdan kimse degildir, kendi goruslerim.

U

uzaymerkezicom

Misafir
Herkes dini inancında özgürdür. Karşılıklı saygı ve hoş görü duyalım. Hangi dinden olursaolsun insan huzur buluyorsa ona karışmayalım. Ama herhangi bir dini alay konusu yapmak o dine inananları üzer. Herkes böyle davranırsa herkes üzülür. Demek ki bu doğru bi davranış olmaz. Bu mantıkla kendimize bir ölçü ediniyoruz. Tabi bu aklı başında insanların anlayabileceği bişeydir.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tartışılcak bir konu değil tabi ama bende dinimizle ilgili hiçbirşeyin espri konusu olmaması taraftarıyım. Bunun adı hiçbir zaman ironi olamaz. Büyüklüğünü bilemediğin bir varlığın ironisini yapmak saçma ve yersiz olduğu gibi saygısızlıktır bence.

Hani illede ironi istersek şöyle söyleyeyim. Artık arif olan anlar. Çok samimi olduğunuz arkadaşlarınız vardır. İstediğin kadar şaka yap kaldırır ama bunu aranın bozuk olduğu arkadaşınla ya da yeni tanıştığın birine yaparsan dayak yersin...

Ayrıca resimler konusuna gelince Peygamberimizin vasiyeti vardır. Kendi resmini nerede görürseniz görün direk yırtıp yoketmeniz konusunda. Ve bu hadis Sahi hadisler içindedir.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada sourtimes ta iyinet için başlık açan vatandaş forumdan banlanan biri muhtelemen. Ama kesin birşey var. Türkçesi iyi değil.. Bağlaçlar falan değil sorun. Yalnız ve Yanlız ı karıştırmış. Bu aceleyle ya da net diliyle yazma hatası olamaz hiçbir zaman..

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada sourtimes ta iyinet için başlık açan vatandaş forumdan banlanan biri muhtelemen. Ama kesin birşey var. Türkçesi iyi değil.. Bağlaçlar falan değil sorun. Yalnız ve Yanlız ı karıştırmış. Bu aceleyle ya da net diliyle yazma hatası olamaz hiçbir zaman..

kuyruk acısı denir böylesine :)

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ana avrat küfür edip banlandıktan sonra diğer forumlara gidip iyinet admin beni durup dururken attı diye mesaj atanları gördükten sonra herşey normal geliyor vallahi..

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
birçok karikatürde melekler cizilir tanrı çizilir yada peygammerler çizilir ama türk insanı buna alışık olmadığı için türkiyede allah, hz.muhammed çizilmez. ama isa çizilirse kimsenin umrunda olmaz.

sizce bu yanlış değilmi ? hz. muhammed ne kadar bizim peygamberimizde hz. isa da o kadar bizim peygamberimiz hz. musa da o kadar bizim peygamberimizdir.

sizce bu şekilde ayrım yaparken türk insanı öbür tarafta sormazlar mı?

"ben 3 tane peygamber gönderdim sen 1 tanesini yücelttin diger 2 tanesini umursamadın oysaki 3 ünüde ben yarattım"

demezler mi?

dediğin genel olarak doğru hiçbir peygamberin karikatürüne izin vermemeliyiz ama tüm peygamberler aynı mesafede değil. yani bize gönderilen peygamber hz. Muhammed olarak belirlenmiştir(Muhammed ümmeti) eğer Hz Muhammed'ten önce doğsaydık Hz İsa Ümmeti olacaktık.Ama bu Hz İsa'yı karalayın gibi birşey değil. Tüm peygamberler önemlidir.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
her ne kadar başlık konu dışına taşmışsa da, ben de görüşümü söylim.
özellikle Müslüman'lar bu konularda çok hassas. hassas olan şeyler de her zaman kırılgandır ve bu kırılganlıkları etrafındakilere huzursuzluk verir.bana veriyor şahsen. işin doğrusu, dinle alay edilmemesi ama bu kadar da hassas olunmaması. Bence peygamberler resmedilebilir ama alay edilemez. ortayı bulmak lazım..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi