İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

eksisozlukteki başlık

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birçok karikatürde melekler cizilir tanrı çizilir yada peygammerler çizilir ama türk insanı buna alışık olmadığı için türkiyede allah, hz.muhammed çizilmez. ama isa çizilirse kimsenin umrunda olmaz.

Hz. İsa döneminde resim vardıda Hz. Muhammed dönemindemi resim yapılmıyordu ? Bu açık ve nettir Hz. Muhammed in resmi bilerek yapılmamıştır kaynaklardan araştırıp bulabilirsiniz veya döneminde sizde 3-4 sene yazları kuran kursuna gidecektiniz :) ama bu konuda bilmeden atıp tutmayalım. Konu açık ve net olduğu için o dengesizin çizdiği karikatüre sadece Türk insanı değil bütün islam alemi tepki göstermiştir.

Hz. İsa konusunda resminin yapılması veya aktörlerin oynatılmasıyla bizim ilgimiz yok onların inancında kitabında bu varsa kimse bişey diyemez herkesin dini kendisine özeldir. Onlarda öyle bir yasak olsaydı uyarlardı. Ama çağrı filmi vs. (ben hiçbiryerde görüntü olarak görmedim) seyrettiyseniz eğer Hz. Muhammed için bir karakter ile konuşmak yerine kamera ya bakarak konuşuldu hiçbir karede öyle bir karakter gösterilmedi çünkü film yapımcıları bu film için bu bilgileri bulabiliyorsa sizde öğrenmekle yükümlüsünüzdür diye düşünüyorum.

neyse bu forum için sakat konular bunlar girmemekte fayda var.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peygamberimiz resmedilemez çünkü kendisini rüyada gören herkese şefaat edeceğini söyledi. Resmi olupta herkes görse bunun bir değeri kalır mıydı sizce? Bu yüzdendir rüyasında gören herkes deli gibi sevinir. Herkesin görmeyi haketmediği bir peygamberimiz olduğunu düşünüyorum. Ama Allah herkese nasip etsin ;) :p

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
bu özel bi arkadaşlık sitesimi yoksa insanların kafasına takılan soruları sorması için bi forummu bilelim yani
Aslında baya bi yaklaşmış iyinetin tanımına.Şu ikisinin karmasını yapıpta bir "ve" bağlacıyla bağlıyabilse idi becerecekti.
Diğer söyledikleri; iyinet forumun seviyesine çıkamayıp aşağıdan söylediği sözler olsa gerek.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sayfada gördüklerim tüylerimi diken diken etti nasıl bir inanca sahip olursa olsun insan rabbini sanki idoları ve kendi şahsi zevkleri olan bir insan gibi göremez. şu bir gerçektirki inançlı olan insanlar bu hrıstiyan da musevide müslüman da veya başka bir dinde olabilir hiç bir şekilde böyle bir espri zannedilen hakarete varıcı kelimelere sabredemez. elimden bir şey gelmediği için o sayfayı yazana sadece ve sadece buğz ediyorum. özgürlük vardır doğrudur ama bu sadece şahsın kendisini kapsar yani diğer insanların ruhunu veya bedenini aşağılayıcı moralini bozucu terimleri internet gibi herkesin kullanabileceği bir ortamda insanları rahatsız etmek özgürlük değildir. elbet kıyamet kopacaktır işte o zaman herkes ak ve karayı görecektir.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
@alexius herkese göre kıyamet kopmayacak işte bunu düşüneceksin. sen inanıyorsun ama kıyamete cennete ve cehenneme inanmayanlar var. kimse hiç birşeyden emin olamaz eğer kıyamet koparsa o zaman kişi kendi düşünecektir. kopmaz sada çiçek olup dünyaya geri dönecektir.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@alexius herkese göre kıyamet kopmayacak işte bunu düşüneceksin. sen inanıyorsun ama kıyamete cennete ve cehenneme inanmayanlar var. kimse hiç birşeyden emin olamaz eğer kıyamet koparsa o zaman kişi kendi düşünecektir. kopmaz sada çiçek olup dünyaya geri dönecektir.

kıyamet kopması sadece benim inancımın gereği isteyen inanır istemeyen inanmaz ama benim söylemek istediğim herkes fikrini açıklarken tamamen özgür değildir. şimdi ben allaha ve peygamberlerine inanan bir insan olarak ateist ve inanmayan insanları aşağılamıyor onların düşüncelerini ve değerlerini karikatürize edip alay konusu yapmıyorsam aynı şekilde de saygı beklerim anlatmak istediğim hiç kimse sonuna kadar özgür değildir. insanın özgürlüğü diğer bir insanın sınırına kadardır.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Caesar cahilce konuşmussun biraz, kutsal değerlerle dalga geçmeye ironi denmez.
Sende ekşi sözlüğe özenen binlerce gençten biri olabilirsin, ekşi sözlüğün çok çok içinde olan biri olarak söyliyeyim sana, ekşi sözlük tam anlamıyla savunabilecek bir yer değil.

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neden herkes kötü yönlerini alıyor da iyi yönleriyle ilgilenmiyor,
girin hoşunuza gidenleri okuyun ve çıkın, iş bu kadar basit

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar konuyu gereksiz uzatmayalım. İnanç özgürlüğü tabiki var. Kimse kırmasın birbirini boşuna. ;) :p

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
inanç özgürlüğüne kimsenin karışmaya hakkı yok tabi, ama bu benim inanç özgürlüğüme dokunuyorsa özgürlükten bahsedilmez orda artık.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
inanç özgürlüğüne kimsenin karışmaya hakkı yok tabi, ama bu benim inanç özgürlüğüme dokunuyorsa özgürlükten bahsedilmez orda artık.

sana katılıyorum bende aynısını söylemek istedim ama anlaşılmadı galiba elbette bu sitede hoşumuza gitmeyen şeyler gibi hoşumuza gidecek şeylerde olabilir ama bu hoşumuza gitmeyen işler bizim inançlarımıza hakaret ve alay edici boyutlara varıyorsa buna susmak mümkün değildir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi