İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ekspres evde bulamazsa ?

H

hoppala

Misafir
Arkadaşlar mesela ekspres eve geldi kapıyı çaldı evde kimse yok. Peki napar bu durumda ? Biz şuanda google'a verdiğim adreste oturmuyoruz ona 2 km uzakta bir evde oturuyoruz. Telefon açarsa gelebiliriz hemen ama telefon açarmı acaba ? Yada diyelimki telefonada bakan olmadı ?
Bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim...

R

rektum

Misafir
Zaten telefonlara arıyolar evdemisiniz diye... Cevap verilmezse bir sonraki gün yararlar....

G

guajira

Misafir
hoppala' Alıntı:
Arkadaşlar mesela ekspres eve geldi kapıyı çaldı evde kimse yok. Peki napar bu durumda ? Biz şuanda google'a verdiğim adreste oturmuyoruz ona 2 km uzakta bir evde oturuyoruz. Telefon açarsa gelebiliriz hemen ama telefon açarmı acaba ? Yada diyelimki telefonada bakan olmadı ?
Bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim...

madem öyle değiştirsene adresi ödeme zamanı gelmeden.

timsah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim bidigim kadariyle postaya kagit birakiyolar o kagitla burolarina gidip imza atip aliyorsun

H

hoppala

Misafir
ama ben küçük bir ilçedeyim (nüfüs 50.000) ve bildiğim kadarıyla burada dhl isminde bir büro yok. Nasıl olacak ?

B

Bohemlife

Misafir
o ilçede bulunan başka bir kargo firmasına havale eder ( yurt içi - Aras vs )

H

hoppala

Misafir
Anladığımı söylüyorum lütfen yanlışsa düzeltin:

Dhl eve gelmeden önce bizim cep'e telefon açıcak. Bizde evde olmadığımızı söylicez ve başka bir firmaya havale etmesini rica edeceğiz. Daha sonra o bürodan gidip alacağız.

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanki bana, iki farklı şeyi birleştirmişsin gibi geldi.
Yani normalde :
- Yerli firmalar, kapıya yazı bırakıp giderler ve senin şubeden teslim alman gerekir.
- Yabancı firmalar ise, kapıya getirmeden önde telefon eder (yada etmez) kapıya yazı bırakır ama senin şubeye gitmene gerek olmadan onlar ikinci yada üçüncü sefer getirir.

Şimdi seninkinde iki çelişki var.
Birincisi adreste yoksun.. İkincisi, hadi firma telefon etti, vereceğin diğer adres çok zıt. Bana kalırsa kurye onu reddedebilir. Çünkü bu karşı komşu gibi bir adres değil, ap ayrı bir ilçe..

Yok direkt şuanda olduğun ilçeye göndertseydin(adres o şekilde girilseydi). Kargolar ayrılırken, senin bulunduğun bölgede acentası olmadığı için yerel diğer bir kargo firmasına teslim ederek teslimatı gerçekleştirirlerdi.

DHL ile çalışmadım ama UPS ve diğer birçok yerel firma ile çalıştığım için işin bana kalırsa biraz şansa kalmış. Umarım sorun yaşamazsın.

H

hoppala

Misafir
Hayır iki adres arasındaki fark sadece 2 km. Telefon açarlarsa gelebilirim. Bu arada bu ilçede dhl isimli bir büro yok. Umarım çek geri google'a dönmez

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hoppala' Alıntı:
Hayır iki adres arasındaki fark sadece 2 km. Telefon açarlarsa gelebilirim. Bu arada bu ilçede dhl isimli bir büro yok. Umarım çek geri google'a dönmez

her şehrin birbürosu vardı.. yada anlaştıkları bazı kargo firmasınla çalışırlar.

D

dnturkey

Misafir
rektum' Alıntı:
Zaten telefonlara arıyolar evdemisiniz diye... Cevap verilmezse bir sonraki gün yararlar....

iyi sallamışsın be bu kadar olmaz :) 6 7 aydır express çek alıyorum bi kere aramadılar :)

walla bizim dhl de çalışan artık beni tanıyor. evde olmazsam nereye getireceğini biliyor. ve genelde oraya getiriyor. bu ay geldiğinde onu yemeğe götürecem zaten :)

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dnturkey' Alıntı:
iyi sallamışsın be bu kadar olmaz :) 6 7 aydır express çek alıyorum bi kere aramadılar :)

walla bizim dhl de çalışan artık beni tanıyor. evde olmazsam nereye getireceğini biliyor. ve genelde oraya getiriyor. bu ay geldiğinde onu yemeğe götürecem zaten :)

sallamamış , sen bilmeden hemen müdehale etmişsin
benide aradılar.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Dhl olmayan yerlerde aras kargoyla çalışıyorlar. Aras kargoda arayıp ben paket getiriyorum demez. Gelir bakar kimse yok ve gider. Haber bile bırakmaz.
Taki paket geri gidecek gelin alın der.

geçen ay dhl aras kargoya vermiş, aradan 8 gün geçmiş ortada yok. dhl yi aradım. Bu nedir dedim. Kadın diyor ki aras kargoyu arayın. Nası yani? dedim.
Şaşkınlığım 3 kat arttı. Sanırım dhl ciddiyeti kaçırmış. Kadın bana illa siz arayın diyor. Bende dedim bana ne. bu sizin işiniz. Ben neden aras kargoyla muhatap oluyorum. O adamlar bana büyük ihtimalle gelin alın diyecekler. Gelip alacak olsam neden o kadar para vereyim dedim. Hatun şişti. Kendisi aradı ve bu gün getiriyorlar dedi.
Ertesi gün geldi. Ne bir telefon nede başka birşey. Zaten kazancım az. No dhl.

D

dnturkey

Misafir
crawler' Alıntı:
yoksa sendemi sallıyorsun :D

forum sallama tahtasına döndü zaten :)

ben kendimin başına geleni söylüyorum 6 7 aydır express çek alıyorum. ve tek hesap değil bir kaç hesabıma alıyorum :) ve idda ediyorum benden fazla kimse express çek almamıştır. ve bi kere bile dhl beni telefonumdan aramadı :)

dorm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende bi kere aldım ve beni de aradılar kardeşim yalan mı sölicez ya ama evde misiniz diye değil eviniz nerde diye:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5