El Bakımıyla İlgili 8 Öneri

Msnr

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Şubat 2016
Mesajlar
396
Reaction score
0
Konum
Elazığ
Bayanlar için eller en değerli hazineleri arasında yerini almaktadır. Her zaman göz önünde bulunan ellerin bakımı ise sandığınızdan aslında kolay bir durum. Sadece bazı püf noktalarını iyi bilmeniz gerekmektedir.

Güzel ve bakımlı eller kadının sahip olması gereken özelliklerden bir tanesidir. Erkekler bile birlikte oldukları kadınların ellerine her zaman özen göstermesinden hoşlanmaktadır.

Elleriniz hakkında birçok şey söyleyebilen insanlar olabilir. Hayatınızı nasıl yaşadığını, vücudunuzu sevip sevmediğini ve hatta ne tür bir işte çalıştığınızı bile ellerinizden anlamak da zor bir durum değil. Ellerimizde bizimle beraber yaşlanmaktadırlar, ancak bakımlı eller her zaman etrafımızdakilerin dikkatini çekecektir.

el-bakimiyla-ilgili-8-oneri-6610031.jpeg


Kıyafetleriniz ve ayakkabılarınızı seçer iken gösterdiğiniz özenin aynısını elleriz içinde gösterin. Çünkü bakımsız eller ile ne giyer iseniz giyin hoş bir görünüm yakalasanız bile o rahatlığı ve güzelliği tam anlamı ile hissedemeyeceksiniz.

Elleriniz siz konuşurken, bir şeyler anlatırken bile kullanabildiğiniz yegâne araçlardır. Ancak siz onların ne kadar önemli olduğunun farkına bile geç varabilirsiniz. El sıkışmak, yemek yapmak, saçlarınız ile ilgilenmek, hissetmek, dokunmak, çalışmak ve yazı yazmak. Ellerimiz olmadan bunların hiç birini de gerçekleştiremeyiz.

Bu nedenden dolayı ellerinizi hazineniz gibi hissetmeniz normal durum olduğu gibi korumanız ve bakmanız da gerekmektedir. İşte siz sevgili bayanlar için araştırdığım 8 öneri;


1) Ellerinizde bulunan deri çok hassastır, bu nedenle korumanız gerekmektedir. Önce korumaya özen gösterin.
2) Cildiniz için uygun bakım losyonu ile günde 3-4 defa ellerinizi nemlendirmekten çekinmeyin.
3) Yüzünüz için kullanmış olduğunuz peeling ile haftada bir defa ellerinizde ki ölü derilerin yok olmasını sağlayın.
4) Yüzünüz için kullandığınız gece kremini, uyumadan önce ellerinize de uygulayın.
5) Ev işleri ile ilgilenir iken eldiven kullanmayı ihmal etmeyiniz. Çünkü kullanılan deterjan ve temizleyiciler elleriniz için çok zararlıdır.
6) Ellerinizi hem güneşten hem de kuru havalardan korumak için özenli davranın. Böylelikle ellerinizin çatlamasını büyük oranda azaltmış olursunuz.
7) Günlük nemlendirici ve koruyucuları asla ihmal etmeyin.
8) Doğal yöntemler ile yapılan cilt bakım önerilerine biraz kulak verip, uygulayın.


Bu kadar büyük bir öneme sahip olan elleriniz ile ilgilenmenin en güzel yolu her şeyden önce onlara iyi bakmaktır. Unutmayın ki elleriniz her zaman göz önünde olacaktır.

Kaynak

 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst