İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Elektronik sigara vurgunu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar herkes sazanlık yapmış her konunun bi bileni var. oturup web sayfası tasarlasın bazı kişiler ithalatla ilgili yorumlar yapmak yerine.

Elektronik sigaranın düzgün çalışan ve demirden yapılmış zararlı ve en adi modeli 17,25$'dır çinde..

Devlet bundan %200 %300 vergi almaz. Devlet hiçbir üründen o kadar vergi almaz. Belgelerini bulabilirsiniz. Devlet bunun bedelini kaçakçıları önlemek için 100$ olarak belirlemiştir.

Yani çinden ithal eden birisi 25$'a alıp 5$'lık fatura kestirip vergi kaçırmasın diye devletin bazı ürünlerde belirlediği eder değeri vardır.

100$'ın da %25.68'i vergi olarak kesilir. Bu da eder 17,25$+25,68$+Shipping (yani taşımacılık)

Türkiye'ye bu ürünün girisi 60-70YTL'yi bulmaktadır. (dikkat ediniz en adisini ve sağlığa zararlı olanını hesapladık)

Ben 3 ay önce 2500adet elektronik sigara ithal etmiş ve pazarlamıştım. Sandığınız gibi 1'e 10 felan kazanılmıyor. %30 kar marjının olduğu sektörü gören herkes o sektöre geliyor ve arz-taleple denge fiyatı oluşuyor.

Şimdi en adi ürünün 2 sene garantisi olduğunu düşünürseniz Türkiye'de (garanti ve fatura istiyorsanız) bunun bir risk payı olacaktır. 85-90YTL'yi bulacaktır bu rakam. (Karsız hesapladım buraya kadar dikkat edin)

Gittigidiyor.Com'un %10 komisyonunu ekleyin buna 99YTL :)

şimdi gittigidiyor.com sitesine girin fiyatlara bakın. 108-110YTL'den başladığını görürsünüz. Yani herşey sizin sandığınız kadar basit değil. Madem 1'e 10 kazanç var 10 milyar kredi çekin yapın bu işi... Çekemeyenlerin babası çeksin.

1'e 10 değil 1'e 2 veren bi ürün gösterin araştırın gelin maddi kaynağını da ben vereyim.

BMW konusuna gelince bana gönderilen adreste ikinci el bir X5 137,000 kilometre olmasına rağmen 20milyar civarıdır. 6000Euro felan değildir yani sıfırları bahsedildiği gibi.

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
devletin hiç işi yok elektronik sigaraya bedel biçeçek ölemi ? 5k $ la cine gitsen ne urunler var benim arkadas masaj aleti getirdi 1 e 10 kazandı batıktı durumunu kurtardı.

ixus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
devlet şimdi ürüne göre diyoki 100 dolar vergi ölemi ?
Eğer hala bnim dediklerime katılmadı isen sirkeci de 2 gün geçir bakalım nelere şahit olacaksın

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar herkes sazanlık yapmış her konunun bi bileni var. oturup web sayfası tasarlasın bazı kişiler ithalatla ilgili yorumlar yapmak yerine.

Elektronik sigaranın düzgün çalışan ve demirden yapılmış zararlı ve en adi modeli 17,25$'dır çinde..

Devlet bundan %200 %300 vergi almaz. Devlet hiçbir üründen o kadar vergi almaz. Belgelerini bulabilirsiniz. Devlet bunun bedelini kaçakçıları önlemek için 100$ olarak belirlemiştir.

Yani çinden ithal eden birisi 25$'a alıp 5$'lık fatura kestirip vergi kaçırmasın diye devletin bazı ürünlerde belirlediği eder değeri vardır.

100$'ın da %25.68'i vergi olarak kesilir. Bu da eder 17,25$+25,68$+Shipping (yani taşımacılık)

Türkiye'ye bu ürünün girisi 60-70YTL'yi bulmaktadır. (dikkat ediniz en adisini ve sağlığa zararlı olanını hesapladık)

Ben 3 ay önce 2500adet elektronik sigara ithal etmiş ve pazarlamıştım. Sandığınız gibi 1'e 10 felan kazanılmıyor. %30 kar marjının olduğu sektörü gören herkes o sektöre geliyor ve arz-taleple denge fiyatı oluşuyor.

Şimdi en adi ürünün 2 sene garantisi olduğunu düşünürseniz Türkiye'de (garanti ve fatura istiyorsanız) bunun bir risk payı olacaktır. 85-90YTL'yi bulacaktır bu rakam. (Karsız hesapladım buraya kadar dikkat edin)

Gittigidiyor.Com'un %10 komisyonunu ekleyin buna 99YTL :)

şimdi gittigidiyor.com sitesine girin fiyatlara bakın. 108-110YTL'den başladığını görürsünüz. Yani herşey sizin sandığınız kadar basit değil. Madem 1'e 10 kazanç var 10 milyar kredi çekin yapın bu işi... Çekemeyenlerin babası çeksin.

1'e 10 değil 1'e 2 veren bi ürün gösterin araştırın gelin maddi kaynağını da ben vereyim.

BMW konusuna gelince bana gönderilen adreste ikinci el bir X5 137,000 kilometre olmasına rağmen 20milyar civarıdır. 6000Euro felan değildir yani sıfırları bahsedildiği gibi.

Seninle tartışmamı beklemiyorsun dimi:)
Eğer bekliyorsan beklemede sakın=)

Daha açık konuşmak istemezdim. Ama konuşacağım buda son sözüm olacak zaten. Aranızda 4 kişi benim özel hayatımıda biliyor az çok.

Kapıkule Gümrük Müdürü Mehmet H. öz dayımdır.
Edirne Belediyesi Başkany.nın Güler S. oğluyum zaten.
Ayrıca işi gereği annemin arkadaşı olan Pazarkule Gümrük Müdürü Cemal Ç. yide yakinen tanırım.

Kendim 2 yıldır Bulgaristan'da kalıyorum ve her hafta sonu giriş çıkış yapıyorum.
Getirdiğim ürününde haddi var hesabı yok. (Kurallar çerçevesinde.)

Ayrıca 2005 model 3.0 sport motor birde BMW X5 im var benimde ve arabamı 12-13 bin Euroya aldım.

6.000 Euroyu bir kenara bırak 4.300Euroya satan bile var.

Ayrıca sana bir kaç ufak örnekte göstereyim ben. Arkadaşlarında bilgisi olsun konu ile ilgili hem.

Türkiyede 14-20 milyar arasında alıcı bulan bazı BMW Modellerinin oradaki fiyatları:
EUR 2.099
2.100 EUR
EUR 2.100

BMW X5 - EUR 7.300

Gördüğün gibi 7000 Euroya bir tane mevcut sitede... Daha da yakından takip ettiğinde 4000 Euroya kadar düşürmende mümkün.

Bunlar birincisi. İkincisi fazla zıplama. Ani hareketlerin iskelet sisteminde kalıcı hasarları olabiliyor bazen. (Sazan diyecek en son kişi sensin burda bana. Sazan dediğin insan senin konuştuğun Türkçe'den daha iyi olarak İngilizce, Almanca, Bulgarca, Rusça ve Türkçe biliyor. Ve gitsin web sayfası yapsın yorum yapacaklarına demişsin. Ben webmasterda değilim üstelik. Madem yorum istemiyorsun yada cevap almak o zaman sende paylaşıma açık olan bir konu üzerinde yazı yazma gücüne gidiyorsa.)

Üçüncü olarak ise;
Bilmiyorsan bilmiyorum de çekil kenara. Ağır ol molla desinler;)

Ben size getiririm ordan dediğim içinde aniden parlamana gerek yoktu. Sen gene bulduğuna geçir 100 dolar vergili sigarayı mani olmayayım sana ben.
Ama isteyen olursa ben bu işin ticaretini yapmıyorum. Rica eden olursa ordan biyeri bulurum temiz sorarım fiyatını isterlerse alırım.
Paraya ihtiyacı olan biride zaten üzerine kar koyup getirip satayım. Daha çok benden gitsin onlar sevinsin modunda biriyim... Elimden geldiğince insanların elinden tutmaya çalışan biriyim ama
Buna rağmen muhattaplarıma bak...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
kişisel tartışmalara girmeyin lütfen ve karşmızdakine hitap tarzımıza dikkat edelim

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hitix tarzını sevdim.
haksızsın ama sonuna kadar diyorsun :D

yahu adam annesinin babasının makamını söylüyor bana :) ne kadar komik

ben bi b.k değilim ama babam bu diyor.. o tartışmalara girersek zaten babana sor aday olduğu partinin başkan ve yardımcılarını kim olduğunu öğren sonra beni ara konuşalım telefonda :)

6000 euroya dünyanın hiçbir noktasında sıfır BMW X5 olmaz diyorum ve iddiamın arkasındayım !

Ben yasalar çerçevesinde bu ürünün türkiyeye nasıl getirileceğini anlattım. Bavul ticaretinden bahsetmedim. ya okuma yazma bilmiyor bazıları ya okuduğunu anlamıyor malesef

ayrıca kurallar çerçevesinde haddi var hesabı yok olan ürünleri getiremezsin. getirebileceğin ürünler ve miktarları kanunen belirlidir. benim babam bu annem bu dayım bu onları kullanırım X5'imin arkasına doldurur getiririm dersen bişey diyemem. biz de kullansak bu yolları senin sülaleni çoktan satın alırdık ama allah korusun.

selametle arkadaşım

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tahtakale istoc sirkeci buraları gezse anlayacak saten.
ama arkadas eskişehirde sanırım

yasalar eskişehirde de tahtakalede de sirkecide de aynı arkadaşım.. ben bu ürün yasal olarak nasıl sokulur bunu anlattım sadece.

birisi de komik bi şekilde devletin işi gücü yok eder değerini bi hesaplıyor demiş. hayatında 1 kere olsun ithalat yaptı mı aceba?

1-2 tane alırsın üstüne hediye yazdırırsın 1 kuruş vermeden geçer. Ama konumuz bu değil zaten.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o sigaraların çinde toptan fiyatı kit halinde 4-9 dolar arası değişmekte model ve yedek kartuş miktarına göre. hadi vergisiyle beraber türkiyeye gelişi 15-20 dolar olsun. kalanını siz hesaplayın. inanmayanlar alibabadan toptancısıyla iletişime geçebilir.

bu arkadaş da 4$ dolar demiş:)

4$'a nerede bi adres gösterin.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
hocam yapma gerçekten var.
biraz araştır istersen.
türkiye fiatlarıyla bir tutma :)

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ucurum var aralarında 300 ytl ye satanda var 90 ytl de.
+ 100 $ a kadar gumruk yok..

+100$'a kadar gümrük yok diyor buda... adam 2 tane getirip satıyor ya türkiyede sanki :) 100$'a kadar gümrük yoksa çinden 2000 adet usb bellek getirelim 15$'a 35$ türkiyede satalım.

buna kızıyorum işte birisi bilmeden bişey atıyor ortaya 10 kişi arkasından yazıyor.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam yapma gerçekten var.
biraz araştır istersen.
türkiye fiatlarıyla bir tutma :)

6000 euroya sıfır X5 yok... Ha türkiyede 2 kat pahalı bişey denmez ama 6,000euro X5 gibi bir olay dünyada yok!

Gidersin alırsın ikinci el o da durumuna göre 7,000 - 25,000 euro arasında değişir.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ona bakarsan avrupa birliği ülkelerinde 2005 model sıfır gibi 3.0 - 4.0 motor arası
BMW X5 ler de 6000 eurodan başlıyor...
Bizde minimum 90 milyar cıvarlarında...

Bunun adı devletin vurgunu gümrükten geçen bir maldan %300 gümrük vergisi alınırsa ve ÖTV + KDV bindirirlerse bunlara birde minimum %25 olması gereken durum budur... Ne bekliyorsun ki?

Burada ben sıfır X5 6000euro olmaz dedim. Arkadaş atladı direk ben aldım diye. Aldığı ikinci el oysa. Yanlış anlama buradan başlıyor.

Gümrük vergisinden bahsediyor. Sülalesi gümrükçü sorsanız ama ikinci el araba alıp gümrük vergisinden bahsedecek kadar cahil. Zaten ikinci el aracı getiremezsiniz hiçbir şekilde. İkinci elde vergi olmaz yani. Getirmek yasak çünkü. 1-2 özel neden dışında.

http://www.drivenow.com/cars/Summary.asp?model=3865&modelname=BMW+X5

BMW X5 boş paketinin avrupa satış fiyatıdır. Buyrunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5