İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Elit Üye (rütbeler) öneri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Burada bahsedilen bir konuyu daha detaylı olarak öneri şeklinde yazmak istedim..

Admin: yazılımcı, tasarımcı, hosting vs. gibi rütbeler verileceğinden bahsetmişti.

Şu şekilde olabilir:

Yazılımcı Rütbesi var diyelim

Forumda da aşağıda yazdığım şekilde sadece yazılımcı rankına sahip kişilerin konu açabileceği bir bölüm olmalı. Yazılımcı rankına sahip olmayan kişiler sadece yorum yapabilsin.

Profesyonel Yazılım (Ana forum)
>Profesyonel Yazılım Satış (alt başlıklar)
>Prosefyonel Yazılım Destek
>Yazılım Güncel

Bu şekilde olduğunda yazılımcı arkadaşların konuları 1$ paypala script satan kişilerin konusu altında alt sayfalara düşmemiş olacak.

Hemde yeni üyeler bu rankları alabilmek için baya bir çaba sarfedecek.

Üye ranklarınıda bu alanda profesyonelliğini kanıtlamış kişiler dağıtmalı bence.

Rütbeler Neler Olabilir

Yazılım
Tasarım
Hosting
Uzman Web Master
Link (çoklu sayıda sorunsuz link değişimi yapmış kişilere verilebilir)
Makale (profesynel düzeydeki yazılarını paylaşan kişilere verilebilir)
Domain (sorunsuz çoklu iyi domain satışları yapmış kişilere verilebilir)
Ticaret (50 den fazla olumlu itrader alan kişilere verilebilir)

İhtiyaca göre çoğaltılabilir tabiki bu ranklar.
Bir üye birden fazla rank alabilir.

Mesela biri script almak istediği zaman ilk önce elit bölüme grip inceleyecektir. Bu şekilde hem bu bölümdeki kişiler hak ettikleri değeri alacak hemde yeni üyeler bu bölümlerin önemini anlayıp kendilerini geliştirmeye uğraşacak.

Bu tarz bir sistemin avantajları ne olabilir:

Artık davetiyeli üyelik tamamen kalkabilir veya kısmen. Üyelikler Yönetici onaylı olur iki satır düzgün katılım sebebini yazabilen veya referans gösterebilen herkes foruma üye olur..

Rekabet olacağı için forum daha aktif bir hale gelecektir.

Dolandırıcılık minumum seviyeye düşecektir. Güvenli Alış veriş.

Ve son olarak davetiyeli üyelik sistemi kalktığı halde forumun kalitesinin artacağını düşünüyorum.

Not: Rankları veren kişilerin profesyonelliğiyle doğru orantılıdır o bölümlerin kalitesi. Ve sanırım rank dağıtan kişilerin kimliklerini gizli tutmak olası bir tartışmayıda önleyecektir.

Detaylı bir öneri oldu :p

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
süper olur bence :) tabi hosting gibi rütbelerde sadece firmalara verilmeli. Rütbe işi içinde o kategoride seçilen 5 kişiden 3 ünün onay vermesi yeterli olur bence.

T

trgy

Misafir
Turgay abi bu önerini gerçekten çok düşündüm fakat ortalık karışacak biraz eğer böyle birşey yaparsam.

Herkes rütbe isteyecek, rütbesi olmayanlar benim neden yok diyecek bu sistem aklımda ama daha önce halledilmesi gerekenleri halledeceğim ondan sonra buna bakacağım.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Sınır koyabilirsin. Örneğin 100 link değişiminde bulunmuş kişilere verilir Link rütbesi.
10 özgün makale yazan kişiye makale rütbesi verilir.
Yer sağlayıcı faaliyet belgesi olana hosting rütbesi verilir.
20 domain satışında veya alımında bulunana domain rütbesi verilir.
Ticareti zate cakirx açıklamış.

Bu şekilde sınırlama koyarak yapabilirsiniz. Aslında bütün bunları yapmak sizin elinizde. Her isteyene değil o sınırı aşanlara verirsiniz olur biter. Tabi bir kişiyi kayırıp sınırı geçmediği halde rütbe verirseniz o zaman sanırım başınız ağrıyabilir :)

T

trgy

Misafir
Sınır koyabilirsin. Örneğin 100 link değişiminde bulunmuş kişilere verilir Link rütbesi.
10 özgün makale yazan kişiye makale rütbesi verilir.
Yer sağlayıcı faaliyet belgesi olana hosting rütbesi verilir.
20 domain satışında veya alımında bulunana domain rütbesi verilir.
Ticareti zate cakirx açıklamış.

Bu şekilde sınırlama koyarak yapabilirsiniz. Aslında bütün bunları yapmak sizin elinizde. Her isteyene değil o sınırı aşanlara verirsiniz olur biter. Tabi bir kişiyi kayırıp sınırı geçmediği halde rütbe verirseniz o zaman sanırım başınız ağrıyabilir :)

Makale yazana bile rütbe verirsem forumdaki renk karmaşasına anlama veremez kimse. :)

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
rütbe ne ki ne anlamı var rütben olunca ne olacak çok saçma ve anlamsız

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Makale yazana bile rütbe verirsem forumdaki renk karmaşasına anlama veremez kimse. :)

Oda doğru aslında. Fakat burası genel bi forum değil. Modlara ayrı üyelere ayrı bi renk verdiğinde pekte hoş olmaz açıkçası. Yani eskisi gibi belli bi mesaj sınırını geçince renk değişme olayı burayı bir webmaster platformundan çok genel bi forum havasına büründürüyor.

acemi_11

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
mesaj sayısına göre üye grupları olsa daha iyi olur

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o değilde acil olarak üye grupları düzenlenmeli.. benim 800 küsür mesajım varmış 150 mi ne kutu alıyormuş.. 2006 dan beri buradayım ben tanıyorsunuz moderatörlük falan alınmış satılmış bir çok malın kayıtları vs var orada temizlemem için 10 15 saatimi ayırmam lazım..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
o değilde acil olarak üye grupları düzenlenmeli.. benim 800 küsür mesajım varmış 150 mi ne kutu alıyormuş.. 2006 dan beri buradayım ben tanıyorsunuz moderatörlük falan alınmış satılmış bir çok malın kayıtları vs var orada temizlemem için 10 15 saatimi ayırmam lazım..

katılıyorum ben yok ettim bütün mesajları ama neler gitti kim bilir...Mesaj kutuları yetersiz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi