İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

En çok oy alan konuya ödül

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Evet çok düşündüm. Sonunda formül ve çözüm buldum. İnsanların o kadar emek verip bir kaç çapulcunun 2 satırlık konusuyla EN İYİ kategorili yarışmaları suistimal edilmesine izin veremeyiz.

Bunun için artık bu şekilde yapalım

Örneğin bu ay için:

EN ÇOK OY ALAN OCAK AYI KONUSU YARIŞMASI

Hem emek verene yazık olmaz hem de yarışmada çapulculuk yapanlara. herkes mutlu olur.

Çünkü iyiyi belirleyen kriterler yok. Olmadığı için adam 2 satırla yarışmayı kazanıyor ve komik oluyor.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
katılıyorum vallahi :alkış: bence yazılan özgün yazı göz önünde bulundurulmalı

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
katılıyorum vallahi :alkış: bence yazılan özgün yazı göz önünde bulundurulmalı

Tabiki. En çok oy alan diye yarışmalar açılsa sorun otomatik çözülür.

Ama konuya EN İYİ, EN birinci, en en en en dediğiniz de kullanıcılar EN'lere göre hareket ediyor. Ama anketlerde EN'ler değil BEN'ler birinci oluyor.

2 satırla birinci olan şahıs kaliteli özgün yazıya haksızlık yapmış oluyor. Çünkü oylama sistemi çevrene bağlı. Çevresi çok olan birisi sallamasyon bir yazıyla o kadar emeği ezip geçiyor. Hiç adil değil.

Bari hata anlaşılırda artık yarışmalar en çok oy alan şeklinde düzenlenir. Hiç olmazsa yarışmalarda EN kelimeleri kullanılmaz.

Gerçekten çok komik.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yatıp kalkıp bu konuyu mu düşünüyorsunuz, her konuda, her cümlede görmekten açıkçası ben sıkıldım. Herkese iyi niyetli ve sabırlı yaklaşmaya çalışırım ama artık beğenmiyorsanız bir daha katılmayın diyeceğim. Bu kadar basit bir konu bu.

Emek, ekmek, güzellik bunlar hep göreceli kavramlar. Bana göre hiçbirinizin yazısı güzel değil, bilmediğim hiçbirşey yazılmamış. En iyi değil, iyi bile yok aranızda. O zaman kimseye ödül vermeyelim?

Belirli bir fikriniz varsa yönetime email atıp, önerin lütfen. İnsanlara da "çapulcu" gibi hakaret içeren ithamlarda bulunursanız, cezasını alırsınız. Bunu bir uyarı olarak algılayın.

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Yatıp kalkıp bu konuyu mu düşünüyorsunuz, her konuda, her cümlede görmekten açıkçası ben sıkıldım. Herkese iyi niyetli ve sabırlı yaklaşmaya çalışırım ama artık beğenmiyorsanız bir daha katılmayın diyeceğim. Bu kadar basit bir konu bu.

Emek, ekmek, güzellik bunlar hep göreceli kavramlar. Bana göre hiçbirinizin yazısı güzel değil, bilmediğim hiçbirşey yazılmamış. En iyi değil, iyi bile yok aranızda. O zaman kimseye ödül vermeyelim?

Belirli bir fikriniz varsa yönetime email atıp, önerin lütfen. İnsanlara da "çapulcu" gibi hakaret içeren ithamlarda bulunursanız, cezasını alırsınız. Bunu bir uyarı olarak algılayın.

neden kelime manası nedir ? herkese demiyorum. tabiki her yerde diyeceğim. haksızlıktı resmen. spam atılarak alınan bir yarışmaydı. Çabulcu kalitesiz insana denir. gayet oturdu bence.

Diğer yönetim üyeleri umarım hatanın farkına varır ve çözümümü süratla uygular.

Çapulcu derken yarışmayı kazananlara demiyorum; art niyetli insanlar çıkıyor onlara diyorum. Yarası olan gocunur ve üzerine alınır o başka :D

Bana CalViN çözüm koy demişti; alın size çözüm.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
iki metre yazı paylaştım geçenlerde, en geniş wp dersini anlattım. ama yarışmaya katılmayacağım. çünkü iyi değil ve arkadaşım yok iyinette, varsa da bir elin parmaklarını geçmez. yönetim olarak bu konuyu detaylı bir şekilde konuşmanız gerekecek. yoksa çok emekler yenecek burada

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
iki metre yazı paylaştım geçenlerde, en geniş wp dersini anlattım. ama yarışmaya katılmayacağım. çünkü iyi değil ve arkadaşım yok iyinette, varsa da bir elin parmaklarını geçmez. yönetim olarak bu konuyu detaylı bir şekilde konuşmanız gerekecek. yoksa çok emekler yenecek burada

Üzgünüm yarışmayı kazanamazsın. Çünkü adamın yok tanıdığın yok. Sana söylemediler mi yoksa forumda tanıdığın yoksa makalen kaliteli olsa bile boş. neyse yarışmaya katılmadığın için benim gibi moralin bozulmayacak. Hiç olmazsa birileri bundan nemalanmayacak.

İnsanlar için yazmış oldun. teşekkürler depresan

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Tamam bir kere söyledin, iki, üç, beş on. Bir sınır haddi olmalı.

Sence gayet oturmuş olabilir, kendi mutfağında oturma odanda istediğin kadar istediğine çapulcu diyebilirsin, istediğini kalitesiz bulabilirsin. Ama burası bir komunite, ve başka insanlara bu tarz yaklaşımlar göstermek hoş/kabul edilebilir değil.

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Tamam bir kere söyledin, iki, üç, beş on. Bir sınır haddi olmalı.

Sence gayet oturmuş olabilir, kendi mutfağında oturma odanda istediğin kadar istediğine çapulcu diyebilirsin, istediğini kalitesiz bulabilirsin. Ama burası bir komunite, ve başka insanlara bu tarz yaklaşımlar göstermek hoş/kabul edilebilir değil.

Neyse ama güzel fikir değil mi ? Elini vicdanına koy. Empati kur. Yarışmalara En çok oy alan diye açın; emekleri boşa harcatmayın.

İyinet için 100 tane daha makale yazarım sorun değil ama orada kimse ses çıkarmadı.

Tekrar yazıyorum;

Hediye umrumda değil; zaten kazanırsam mehmetçik vakfına bağışlansın demiştim.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hediye umurunda değilse, bu büründüğün elinden oyuncağı alınmış çocuk ruh hali nedir anlamak mümkün değil. Bugün koca ülkeyi yönetecek adamlar seçilirken bile bu sistem var, herkese göre en iyi değil seçilen ama ülkeyi onlar yönetiyor. Diğerleri biz daha iyiyiz, bunlar eşini dostunu topladı diye ağıt yakamıyor.

Burada 1 klavyenin kime gideceğinin vicdan muhasebesini yapmamızı bekliyorsun. En çok oy alan diye başlığı değiştirsem hayatında ne gibi bir değişim yaşanacak çok merak ediyorum.

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Hediye umurunda değilse, bu büründüğün elinden oyuncağı alınmış çocuk ruh hali nedir anlamak mümkün değil. Bugün koca ülkeyi yönetecek adamlar seçilirken bile bu sistem var, herkese göre en iyi değil seçilen ama ülkeyi onlar yönetiyor. Diğerleri biz daha iyiyiz, bunlar eşini dostunu topladı diye ağıt yakamıyor.

Burada 1 klavyenin kime gideceğinin vicdan muhasebesini yapmamızı bekliyorsun. En çok oy alan diye başlığı değiştirsem hayatında ne gibi bir değişim yaşanacak çok merak ediyorum.

Sen değiştir bırak klavyeyi,mause,parayı.. En çok oy alan olsun.

Bana hep bu cevabı önüme atıyorsunuz diyorsunuz seçimler.. kardeşim seçimlerde ne diyor en çok oy alan parti birinci olur diyor dimi ?

Diyor mu en iyi yatırım yapan, en iyi en çok çalışan demiyor. en çok oy alan diyor. istediği yatırımı yapsın önemli olan seçimdeki oylardır. buda aynı. istediğini yap istersen geceni gündüzüne,gündüzünü gecene kat farketmez adamın çoksa ankette yarışmada birincisindir.

yapmayın lütfen :) denemekten zarar çıkmaz. Çözüm bu. Artık bundan sonra klavye mi notebook mu verirsiniz o sizin bütçenize kalmış.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
En iyisi sensin, en mükemmel çalışanı sensin, emeğine sağlık.. Umarım mutlu olmuşsundur.

Konu ile ilgili karar yarışmayı düzenleyen moderatorlerde, onlara PM ile bildirebilirsin.

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
En iyisi sensin, en mükemmel çalışanı sensin, emeğine sağlık.. Umarım mutlu olmuşsundur.

Konu ile ilgili karar yarışmayı düzenleyen moderatorlerde, onlara PM ile bildirebilirsin.

Sağol. en iyi iyinet, en iyi iyinet kullanıcılarıdır. zaten okudular açanlar bu konuyu.

Kunteg

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
12
Ben konuyu anlayamadım sorun bende mi diye düşündüm Lanet' te anlamadım demiş :) En çok oy alan kazansın diyorsun sanırım konuyu açan arkadaş, yalnız en çok oy almak da gene tanıdıkla olmuyor mu :eek:ha:

T

trgy

Misafir
Cybokron

Bir kere daha bu tarz konu ve yönetimi alaycı konular açarsan sınırsız uzaklaştırılacaksın. Gerçekten iyiniyeti suistimal ediyorsun.

Aklında yeni bir oylama stili var ise pm ile bildirebilirsin.

Ayrıca internette yapılan tüm oylamalar bu tarzdır. Buna çözüm yoktur bana göre. fizy.com 1. seçildi neden seçildi en iyi olduğu için mi hayır tabiki de. Türkler link yaymaya meraklıdır, yaya yaya 1. seçtik. Biz seçtik yani anlayacağın bütün herkes değil.

Konu kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5