En etkili backlink yöntemleri 2019

Selim96

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
20 Ocak 2019
Mesajlar
103
Reaction score
41
Konum
Erbil
Backlinklerin anlamları ve amaçları

Her şeyden önce, bir backlink ne olduğunu çözmek için gereklidir. Her şeyi ayrıntılı olarak açıklamaya gerek yok. Anlanması gereken en önemli şey ne için olduğu ve nasıl çalıştığıdır. Backlink, bir tür İnternet manipülatörüdür. Belirli bir siteyi, bu siteye bağlantılar içeren diğer harici web sitelerine bağlar. Başka bir deyişle, dış siteleri ziyaret ettiğinizde sizi o siteye yönlendirecektir. Son yıllarda backlin satışı adı ile çok duyduğumuz tabir aslında siteleri birbirine bağlayan yola diyoruz.

Backlinkler, web sitenize dış bağlantılardır. Bir siteden diğerine veya bir sayfadan diğerine geçişi gösterirler. Web sitenizin sayfalarını doğru bir şekilde dizine eklemenize yardımcı olurlar.

Backlinks, SEO sürecinin önemli bir parçasıdır. Sitenizde gezinmek ve içeriği doğru sıralamak için arama botlarına yardımcı olurlar. Her backlink bir sıralama bulmacasının bir parçasıdır. Bu nedenle, her web sitesi sahibinin, web sitesinin SEO sıralama faktörlerini iyileştirmesi nedeniyle mümkün olduğunca fazla Backlink almak istemesi gerekiyor. Metinde kullanılan bir alıntı veya köprü türüdür. Bir kişi “olmak ya da olmamak” diyorsa, Shakespeare'in karakterini, Hamlet'e atıfta bulunur.

Google PageRank algoritması kaynakları ve web sayfası Backlink sayısını dikkate alır, ardından o sayfanın önemini tahmin eder. Bu nedenle, bazı malları, bilgileri veya hizmetleri aramaya çalıştığınızda, Google ve diğer arama motorları web sitesi linklerini somut bir düzende sunar (en değerliden en önemsizine). Backlinkler, web sitenizin birincil izleyici kitlesini çekmesine yardımcı olur.

ÇOK DİKKAT! Web sitenizin teknik olarak Backlinkler sağlamak için hazır olduğuna şüphe olmamalıdır. Yeni açtığınız site için hemen backlink almak sitenizi spama sokabilir.

en-etkili-backlink-yöntemleri-2019.jpg


Bilmeniz gereken genel terimler
 1. Bağlantılar özelliği. Her zamanki gibi, bağlantılar SEO için anlamlı olan 2 tür özniteliğe sahiptir. Nofollow links özniteliği , arama motoru robotlarının kayıtlı olduğu belirli bir bağlantıyı taramasını veya öznitelik robots meta etiketinde mevcutsa sayfaya giden tüm bağlantıları tıklatmasını önler. Başlangıçta, nofollow özniteliği meta etiket düzeyinde çalışır, ancak daha sonra, arama robotlarının daha esnek kontrolü için, her bir bağlantı için dikkate alınır. Dofollow links özniteliği noktaları arama botlarının hangi linklerin indekslenmesi gerektiğini gösterir. Bağlantı suyunu bir web sitesinden diğerine veya bir web sayfasından diğerine geçirmek istiyorlar.
 2. Link suyu. Bu, üçüncü taraf bir kaynağa yüklenen, tanıtılmakta olan sayfaya olan bağlantının değeridir. Bağlantı ağırlığı, web sitesi optimizasyonu sürecinde göz önünde bulundurulması gereken önemli bir parametredir. Arama motorları tarafından bir web sitesine daha yüksek bir durum atamak için kullanılır (etki alanı yetkisi). Arama motorları, diğer sitelerden çok sayıda dış bağlantıya sahip olan kaynağa daha yüksek bir puan verir. FAKAT! Önemli faktör, yalnızca Backlinklerin sayısı değil aynı zamanda bunların kalitesidir.
Aslında, dofollow ve nofollow parametreleri arama robotlarını belirtilen bağlantıyı veya sayfayı indekslemesini veya bu bağlantıyı bir backlink olarak değerlendirmesini isteyip istemediğini işaret etmek için kullanılır. Teknik açıdan bakıldığında:

Kod:
a href="https://iyinet.com" rel="nofollow"

ya da

Kod:
a href="https://iyinet.com/forum" rel="nofollow"

Backlink sayısı: kalite anlamına gelmez

Maalesef, geri dönüşler ücretsiz değildir ve yaratılması çok zaman ve çaba gerektirir. Bu yüzden satın aldığınız her bir backlinkleri faydalı kılma yolunu öğrenmek önemlidir.
İşte size bunu yapmanıza izin verecek faydalı ipuçları ve püf noktaları:

 • Web sitenizi teknik olarak optimize edin;
 • Web sitenizin güvenilir bir mimariye ihtiyacı var;
 • Web sitenizin içeriği değerli olmalı ve müşteri çekmelidir.
Her adım hakkında daha ayrıntılı olarak konuşalım.

1. Teknik Hata Olmamalı
Kullanıcıların beklentilerini azaltabilecek tüm hataları düzeltmelisiniz. Kullanıcı deneyimini zedeleyerek, trafiğinizin organik büyümesini tehlikeye atarsınız; çünkü Google bunu kesinlikle sınırlar. Bu görevi iyice yapın ve aceleci olmayın, aksi takdirde, Backlinklerinizin işe yaramadığını öğrenebilirsiniz. Her karar ve eylemden sorumlu olun. Sitenizin teknik optimizasyonu standartlara uyduğunda Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) daha iyi çalışır.
Web sitenizi optimize ederken, aşağıdaki teknik sorunları araştırın:

 • 302 (URL) yönlendirmesi ;
 • 404 hatası ;
 • Yönergeler yanlış kullanım ( nofollow , noindex, vb.);
 • Şantiye yükleme hızı ;
 • İçerik kopyaları (intihal);
 • Zincir yönlendirmeleri;
 • Mobil cihaz kolaylığı;
 • Kanonik etiket hataları ;
 • Depolanan verilerin açıklaması olarak tutulan çoğaltılmış içerik .
Sayı 4 için Google’ın PageSpeed Insights’ı, Google’ın 7 numaralı sorunla ilgili mobil dostu testinive geri kalan puanlar için Sitechecker’ı kullanabilirsiniz.2. Sitenizin Mimarisini Geliştirin ve Güvenilir Hale Getirin
Güçlü ve güvenilir bir site mimarisi , Backlinklerinizin etkinliğini neredeyse garanti eder. Bu nedenle daha az sayıda Backlink gerekir. Sitenizin otoritesini oluşturmak için ters silo öneririz. Tüm web sitesi değişiklikleriyle güncellenmeli ve bunlar olduğunda hataları düzeltmelisiniz. Bu nedenlerden dolayı web sitesi izlemeyi kullanın ve her an haberdar olun.


3. İçeriğiniz Değerli Olmalı
Siteden siteye bağlantı bir piramit ya da bilmeceye benziyor. Bu sistem uygun site içeriği olmadan mümkün değildir. Düşük kaliteli site içeriği SEO kampanyanızı mahvedecektir. Binlerce SEO bağlantısına ve iyi yapılandırılmış bir siteye sahip olabilirsiniz, ancak değerli içerikler olmadan mantıklı olmazlar.

Kötü veya sözde "çöp" içeriği yayınlamaktan kaçınmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bundan dolayı mutlaka başarısız olursunuz.

NB! İyi içerik yok - başarı yok!


Backlink alırken riski dikkate almak

Backlink işlemi çok kolay değildir ve yasaklanma veya ceza alma riskinden korkmadığınız sürece zaman alır. Bu ne anlama geliyor? İki yöntemin olduğu anlamına gelir:
1. Ceza alma şansı yüksek olan riskli ve hızlı bir yol.
2. Sitenizi tanıtmanın özenli ve eksiksiz bir yolu.

İkinci yöntemi seçmenizi tavsiye ederiz.
2 yıldan daha kısa bir süre önce, bir PBN'nin (Özel Blog Ağı) yardımı ile bir ay içinde bir web sitesi tanıtılabilir. Sonra Google, PBN backlink'lerinin etkisinin görünür hale gelmesinden önce bir site sahibinin 3 aydan daha az beklemesini sağlayan bir sanal alan yarattı. İki olumsuz faktör daha var: Risk ve finansal yatırım. Ne zaman harcadığın zamanın ne de paranın değmeyeceğini anlayacaksın. Bu nedenle, gerçek sitelerden uygun Backlinklere güvenmek daha iyidir.

Backlinkler nasıl kontrol edilir?


Yüksek kaliteli Backlink almanın, web sitenizin Google’da daha iyi sıralanmasının bir sırrı yoktur. Ama iyi bağlantıyı kötü olandan nasıl ayırt edersiniz? Dikkatlice Backlink seçmek, sitelerini optimize etmek isteyen herkes için çok büyük ve önemli bir iştir. Backlinklerinizin güvenilir olup olmadığını kontrol etmenize yardımcı olacak ve web sitenize değer katabilecek birçok araç vardır.

Her şeyden önce, backlink `ın parametrelerini kontrol edin:

 • PageRank’ten başlayın. Web sitenize büyük etki yapan en değerli faktörlerden biridir. Mantık, sizinkine bağlanan yüksek otorite siteleri ise, siteniz de güvenilir olanı izlemektedir. Bu parametre Ahrefs aracıyla kontrol edilebilir. Ahrefs'e gerekli URL'yi ekleyin ve URL derecesini doğrulayın.
 • Trafik. Anlaşma şu ki kimsenin katılmadığı sitelerden linklere ihtiyacınız yok.
 • Dofollow / Nofollow bağlantısı. Google botların tüm link sitelerinin saymasını engellemek için rel = ”nofollow” etiketi oluşturuldu. Kural olarak, dofollow bağlantıları nofollow'tan daha değerlidir.
Bu bağlantıların anahtar faktörlerinin tümü, “Toplu Analiz” kullanılarak Ahrefs backlink checker aracı ile kolayca keşfedilebilir. Geriye bağlantı için büyük miktarda potansiyel bağışçıyı kontrol etmeniz gerektiğinde çok faydalıdır. Ayrıca, etki alanı derecelendirmesini (DR) de kontrol edebilirsiniz. Sadece URL'leri Ahrefs Toplu Analiz aracına ekleyin:

Daha fazla bilgi edinmek için Ahrefs denemesini kullanın . Bağlantılarınızı, rakiplerinizin etki alanlarını değerlendirebilir ve kazanan bağlantı kurma stratejisini oluşturabilirsiniz.

İkincisi, web sitenize tüm bağlantılar nişinizle alakalı olmalıdır. Yüksek kaliteli alakalı bağlantıların sitenizin Google’da daha iyi sıralanmasına yardımcı olabileceği düşünülmektedir.

“Alaka düzeyi ne anlama geliyor?”, - sorabilirsiniz. Web sitesi oluşturma ipuçları hakkında blogunuzun olduğunu, ancak makyaj trendleriyle ilgili yetkili bir site bulduğunuzu varsayalım. Google’a göre, bu kaynak sizin için mükemmel olmayacak, çünkü yüksek otorite siteleri sizinkiyle yakından ilişkili olmalıdır. Diğer durumlarda, işe yaramaz. Aynı şey, bağlantınızın eklendiği içerik için de geçerlidir.

Etkili SEO'da Backlink için beş püf noktaları

Bu kolay ve etkili öneriler, web sitesi trafiğinizi günlük olarak artırmanıza yardımcı olur.

1. Bağlantılarınızı İlgili Tutun
Alaka düzeyi aşağıdaki noktalara bağlıdır:
 • Bağlanan etki alanının genel içerik konusu;
 • Bağlantı sayfasının çekirdeği;
 • Etki alanını vuran backlinklerin uygunluğu.
Alaka düzeyini Majestic SEO Trust Flow yardımı ile kontrol edebilirsiniz.

2. Yetki Web Siteleri ile Arkadaş Edin
Otorite web siteleri ile birlikte siteniz daha güçlü olacaktır. Ahrefs , Semrush , Majestic, Serpstat ve Linkstrategy ile bağlantıları analiz edin .

3. Gerçek Trafikli Web Sitelerine Odaklanma
Seviye biriniz gerçek web sitelerinden gelen Backlinklere katılaşabilir. Onlar elde etmek zor ama gerçekten ödüllendirici. SEMRush ile web sitesi trafiği hakkında bilgi kontrol edin.

4. Çapa Metninizi Yayarken Dikkatli Olun
Bağlantı metniniz agresifse ve yanlış şekilde dağıtırsanız, siteniz sıralamadan mahrum kalır ve bir ceza alırsınız. backlinklerin çoğu açık link ve markalı olmalı. Web siteniz için kullandığınız çapalara çok seçici olmalısınız, ücretsiz backlink denetleyicisi yardımıyla bağlantı listenizi analiz edebilirsiniz . Bağlantı kurma stratejinizde neleri geliştirmeniz gerektiğini anlamanıza yardımcı olur.

5. Yüksek Standartlı Web Sitelerinden Backlink Alın
Temiz bir bağlantı profilinin görünümünü bildiğiniz için Viagra'ya ya da qumarla sonuçlanan siteleri atlayın.

Nerelerden backlink almayalım?
 • Çok sayıda kamu ağı kendilerini “özel” olarak adlandırmaktadır. Bu doğru değil. Şebeke ilan edilirse, özel olamaz. Google'ın bu tür kamu ağlarını ve onları kullanan tüm web sitelerini tahrip ettiği durumlara tanık olduk. Birbirleriyle ilgisi olmayan çok sayıda giden ana sayfa bağlantısı nedeniyle ortaya çıkarılmaları kolaydır.
 • DoFollow Blog Yorumları, neredeyse% 98'inde bir ceza verilmesine neden olan ucuz backlinkler getiriyor.
 • Footer Backlink almak genellikle satın alındığından dost sitelerden de alsanız ücretli olanlar gibi görünüyor ve Google onları spama sokar..
 • Otomatik backlinkler spam sayılabilir ve yine bir ceza alabilirsiniz.
 • İçeriğin sizin için en azından hafifçe uyuşmadığı web sitelerinden kaçınılmalıdır.
Her web sitesi sahibi, web sitesi yetkisini nasıl artıracağınızı araştırır. Web sitesi yetkilisinin birçok faktöre bağlı olduğunu zaten biliyoruz. Bunlardan biri bağlantı edinme. İşte size diğer 4 destekleyici yol:


1. Bağlantılarınız çalışmıyorsa, düzeltin
Herkes dış bağlantıların sitenin otoritesini sızdırdığını biliyor . Bu yüzden sitenizi incelemek ve her birini kırılmış olarak bulmak ve düzeltmek gerekir. Bu bağlantıları yorum bölümünde ve tabii ki içeriğinde bulabilirsiniz. İşte size onları bulmanıza yardımcı olabilecek birkaç araç:
 • Google Arama Konsolu
 • Sitechecker
 • Ahrefs
2. Tüm 404 bağlantıyı geri alın
Google Arama Konsolu, Ahrefs ve tabii ki Sitechecker sayesinde web sitenizi kolayca kontrol edebilir, 404 hata arayabilir ve ıslahına devam edebilirsiniz. Otoriteyi arttırmanın çok kolay ve etkili bir yolu. 404 bağlantıdan birini kaçırması durumunda sitenizi incelemek için yukarıda belirtilen programlardan birkaçını kullanabileceğinizi düşünüyoruz. Bazı 404 hataları bulursanız , 301 bunları uygun bir web sayfasına veya ana sayfanıza yönlendirir.

3. Sabitlenmemiş yönlendirme zinciri olmamalıdır
Dolaylı zincir nedir? Neden sitenizin otoritesini azaltabilir? Doğrudan bir zincir kullandığınızda, bir sayfanın açılmasının doğrudan diğer bağlantıya geçebileceğiniz anlamına gelir. Dolaylı zincirlere tampon sayfalar denir.

4. 302 yönlendirme zincirlerini 301 olanlarla değiştirin
302 yönlendirme zincirleri, yalnızca akışı engellemekle kalmaz, aynı zamanda siteden gelen mevcut akımı ve otoriteyi de çalar. Sitechecker, 302 yönlendirmenin tümünü tanımlayabilir. Hepsini 301'e değiştir.

Bu nedenle, artık yeni backlinkler olmasa bile site otoritenizi kolayca neyin artırabileceğini biliyorsunuz. Ancak sitenizin en üstte olmasını istiyorsanız bu yeterli değil. Temel, editoryal ve güç bağlantıları hakkında konuşalım.

Temel düzeyde Backlink oluşturma

TrustRank, web sitesinin temelli backlinkleri dikkate alır. Arama motorları güvenilir ve güvenilir olan daha hızlı siteler bulur ve bunları SERP'in en üstüne yerleştirir . Şüpheli tüm web sitelerini, orada ne olduğuna bakmaya karar verirseniz, rütbenin sonunda bir yerde bulabilirsiniz. Kural olarak, insanlar ilk 20 siteden hiçbir şey bulamazlarsa bilgileri ilk bağlantılardan alır ve aramayı durdururlar. Elbette, web sitenizde gerekli bilgi, hizmet veya mal olabilir, ancak otorite eksikliği nedeniyle, iyi bir temel geri dönüşünüz olmadıkça İnternet kullanıcıları bulamazlar. Temel olarak adlandırdığımız backlinkler nelerdir? Bunların tümü yetkili web sitelerinde markalı ve optimize edilmemiş backlinklerdir.


Niche Hedeflere Sahip Dizinler
Dizinler anlamsız ve değersiz olarak kabul edilse de, gerçekten yardımcı olabilecek bazı şeyler var. Bunlara niche hedef dizinleri denir. Size uygun DoFollow linkleri sağlayabilirler. Bu tür bağlantıları bulmak o kadar kolay değil, bu yüzden aşağıdaki kombinasyonların yardımı ile aramanız gerekir:
 • Niche + “submit site”
 • Niche + directories
 • Niche + directory

Sosyal Kitle İletişim
İş geliştirmeniz için aşağıdaki medya kaynaklarını kullanın:
 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • Tumblr
 • Medium
 • Linkedin
 • Google+
 • pinterest
 • Vkontakte
Bu sosyal medya platformlarında reklam vermeniz gerektiği anlamına gelmez. Destekleri sayesinde daha iyi işleyecek olan bu piramitlere ait oldukları anlamına gelir. Onları güven altına alın ve hangisinin hedefinize daha uygun olduğuna karar verin. Örneğin, Instagram'ı seçebilirsiniz çünkü seyirciler mobil cihazlar için en uygun olanıdır ve sömürü dağıtımlarının tavsiye parçalarını sunar.
İş geliştirmeniz için kendi platformunuzu seçin, hesapları doldurun ve bilgileri iyi bir temel oluşturacak şekilde paylaşın.

İş Teklifleri ve Listeleri
Google’ın işletme atıflarını ve listelerini takdir ettiği bir sır değil. Onlar arama algoritmasının bir parçası. SEO kampanyanız için iş bağlantıları seçmeniz gereken güçlü bir gerçek. Diğer bir avantaj da, onlar sayesinde, korumasız ve DoFollow linklerini alabilmenizdir. Bu bağlantılar, İnternet kullanıcıları ve müşterileri çekecek sitenizin güvenilir bir şekilde komşu olmasını garanti edebilir. Google, bu platformları güvenilir buluyor ve diğer ticari müşterileri cezbettiğini biliyor. Başka bir deyişle, neredeyse hepsi% 100 ilgili olarak kabul edilir.

Coğrafi Olarak Hedeflenen Dizinler
Bu rehberler yerel işletmelerin ayrılmaz bir bağlantı kaynağıdır. İşletmenizi belirli bir coğrafi yerde geliştirmenize izin vereceklerdir.
Coğrafi hedefli dizinler almak için aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsiniz:

 • Rehber + şehir / metropol / şehir adı
 • İlçe / il / metropolün adı + rehberler
 • Şehir / kasaba / metropolün adı + rehber
 • niche+ kasaba / metropol / şehir adı + rehber
 • sitemi gönder + kasabanın adı / şehir / metropol

Bağlantılı Niche olan Forum Backlinkleri
Markanızın tanınmasını istiyorsanız, endüstri forumlarına katılın. Her şeyi doğru yaptığınız takdirde tavsiye trafiği garanti edilir:
 • Yakından bağlantılı veya uygun forumlar bulmaya çalışın;
 • Profilinizi sağlam ve bilgilendirici yapın;
 • Forum özelliklerini dikkate alınız;
 • Çok fazla yayınla ve arkadaş edin;
 • Bir iş parçacığı başlat.
Bu nedenle, ilgili bir forum bulduğunuzda, yetkili bir profil açıklaması yazdığınızdan ve ana konseptinize veya büyük önem taşıyan kelimenizi yazdığınızdan emin olun. Ardından forumu, kurallarını ve çalışma şeklini inceleyin. Üyelerinin konuları paylaşıp paylaşmadığını öğrenmek için forumu inceleyin. Daha fazla arkadaş edinerek ve forum katılımcıları için ilgi çekici yazılar yerleştirerek güvenilir bir insan olun. Bu sayede profilinize daha fazla iç bağlantı kurabilir ve otorite kazanabilirsiniz. Ve elbette, iş parçacıkları güvenilirliğinizi artıracaktır. Neden bunlara ihtiyacınız var?

Cevap basit:
1. Bu sitenin güvenilirliğine işaret ediyor.
2. Katılımcıların size güveneceği forum topluluğuna aittir. Sonuç olarak, sizi içerik paylaşımı için yasaklamazlar.

Nişenize Uygun Blog Yorumları
Blog yorumlarınızın SEO tarafından "No Follow" linkleri olarak kabul edildiğini söyleyerek sizi şaşırtabiliriz. Yine de öyle düşünmüyoruz çünkü oldukça etkili. Blog yorumlarını şu amaçlarla kullanıyoruz:
 • DoFollow ve NoFollow backlinklerin nicel ilişkisini geliştirmek
 • web sitesini alakalı hale getirmek
 • tavsiye trafiği almak
 • çapaları anlamlı şekilde değiştirme
 • blog yazarları ile arkadaşlık kurarak gelecekteki linkler için kullanabiliriz
Amacınız, ziyaret ettiğiniz blog için faydalı ve değerli bir şey sağlamaktır. Blogda okuduğunuz konuyla ilgili bir roman yazmanızı önermiyoruz. Sadece en belirgin fikre odaklanın ve kısa ama anlamlı ve sağlam bir yorum yazın.

Zor backlinkler Nasıl Oluşturulur?
Bu backlinkler diğerlerinden daha güvenilirdir ve% 100 alaka düzeyinden emin olabilirsiniz. Onlara bu kadar çok ihtiyaç duymanızın ana nedeni budur.

Editoryal Backlinks Nasıl Alınır?
Editoryal backlink almanın bir yolu var. Sadece siteye giremediğiniz zaman mümkündür ve bağlantınız editoryal incelemeden geçer. Onlar Google için en değerli.
Ne yazık ki, bu geri dönüşleri elde etmek gerçekten zor bir durum çünkü aynı sektörde çalışan blog yazarlarıyla güçlü ilişkiler kurmanız gerekiyor. Size doğal backlinkler sağlayacak niteliksel site içeriğine sahip olmalısınız. Bu zor ama ödüllendirici.

İçeriğe Dayalı Yaklaşım
Web sitenize yetki vermenin en güvenilir ve% 99 garantili yollarından biri, yüksek kaliteli içerik oluşturmaktır. Aynı zamanda en zor yollardan biri. Ne yapmak gerekiyor?
1. Uygun hedef anahtar kelimeleri arayın;
2. Harika içeriğe sahip Surround anahtar kelimeler;
3. İçeriğinizi tanıtın ve tanıtın.

Niteliksel içerik, Google’ın el koyamayacağı tek şeydir.

Yakından Bağlantılı veya Uygun Niş Ziyaretçilerin Mesajlarına ne dersiniz?
Misafir defterinden ayrılabilirseniz, bırakın. Niye ya? Web sitesine alakalı sevk trafiği yaratabildiğinden, size ait. Yapmanız gereken her şey, gönderinizi değerli ve spam olmadan yapmaktır. Sadece backlinks enjekte ederek bozulmayacak önemli temel bilgiler. Bağlamsal bağlantıya sahip olmak daha iyidir. Başka bir deyişle, linkler metninizde birleşmektir.

Kaynak Sayfaları
Bu eski ama iyi olarak kabul edilir. Sayfalara bakın ve kopuk bağlantı olup olmadığını kontrol edin. Hiçbiri yoksa, güvenilir içerik varlığı olmadan reddedilirsiniz.

Birleşme Yöntemi
İki adımdan oluşan bir prosedürdür:

1. İlgili ölü alan;
2. Sitenize 301 yönlendirmeleri.

Genellikle ilgili işlerini ana şirkete yönlendirmek isteyenler tarafından kullanılır. Ancak bu ölü alanın anahtarı kesinlikle alakalı olmalıdır.

Özel Blog Ağları Beyaz Alternatifler
Süresi dolan bir etki alanını yeniden oluşturmak istemiyorsanız, sadece backlinklerini alın ve linkerlerin "ölü kaynak" bağlantısının farkında olmalarını sağlayın. Bir bağlantı oluşturucudan, çalışmayan bağlantıları web sitenizinkiyle değiştirmesini isteyebilirsiniz. İçerik alakalıysa geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Daha önce olduğundan daha iyi yapabileceğinden emin ol. Link oluşturucuyu, yenilenen içerik hakkında bilgilendirin ve bilgilendirin.


Spam yemiş ya da düşük otoriteye sahip olan Backlinkleri reddetme

Özel bir blog ağı oluşturabilirsiniz ve bunu doğru yapmak önemlidir. Süresi dolmuş bir alan adı satın almak tehlikelidir. Göreviniz nişiniz için ilgili güven akışı konularını aramak.
Kuşkusuz zor, ama ödüllendirmekten daha fazlası. Bu tür bir bağlantı (ilgili bir alandan alınmış), birkaç uygun alan adından daha önemli ve daha güçlüdür.
Bunlar, süresi dolmuş alanı sizin için bulabilen bazı yararlı araçlardır:
 • PR Powershot
 • Freshdrop
 • DomCop
 • ExpiredDomains.net

Gri şapka backlink yöntemi

Gri Şapka yöntemleri, Beyazlar ve Siyahlar arasında ortada durmaktadır. Sitenizi spama sokabilir.
 • İçerik hırsızlığı, içerikleri kopyalama
 • Güncel olmayan alanların satın alınması;
 • Linkleri gizleme;
 • Sosyal medyada spam hit sağlama;
 • Backlink satn alma.
Çok sayıda insan bunu web sitelerinin yetkilerini artırmak ve backlink almak için kullanıyor.
Ve bu tekniği uygulayacaksanız ceza alabileceğiniz veya spama düşebileceğiniz konusunda uyarmalıyız.
Güvenli değiller ve çok riskli de değiller. Bunlar çoğunlukla aşağıdakiler tarafından seçilir:
 • Değerli içeriğe sahip olmayanancak yükselmeyi isteyen aç gözlü web site sahipleri
 • Yüksek risk alarak ya batarım, ya da çıkarım mantığında olanlar
 • Gerçekten de Google cezalarını umursamayanlar
Bunları, birinci seviye backlinkleriniz için kullanmamanızı şiddetle tavsiye ederiz. İsterseniz, ilki desteklemek için onları seviye 2 için kullanmalısınız.

Web 2.0s

En yaygın kullanılan ve en eski gri şapka stratejilerinden biri web 2.0'ların oluşturulmasıdır. Genellikle Weebly, WordPress.com ve Tumblr gibi sitelerin yardımı ile yapılır. Gerçekten işe yarıyor ama dikkatli olun çünkü özellikle birinci kademede kullanıyorsanız ceza alabilirsiniz.

Backlink kazanma
Backlink kazanmanın olası yolları hakkında sizinle bilgi paylaşmak istiyoruz.
SEO ile uğraşan çok sayıda insan backlink alma ve backlink kazançlarını karıştırmaktadır. Bu kavramlar farklı. Backlink kazanma nedir? Sitenize atfedilen SEO backlink için koşullar oluşturmak anlamına gelir. Backlink kazanmak, onu hak etmek demektir. Bu gerçekten mümkün mü? Evet! Sitenizin kaliteli organik backlink almasını istiyorsanız, misafirlerinizi ve kullanıcılarınızı memnun etmek için mümkün olan her şeyi yapmalısınız.
Bunu nasıl yaptın? SEO işlevi kullanıcıların (müşterilerin) isteklerine dayanmaktadır. Bu nedenle, her şeyden önce, kullanıcının isteklerini ve tercihlerini de düşünmelisin.
Eğer kullanıcılarınız memnun olursa, Google da memnun olacaktır, çünkü:

 • Mutlu kullanıcılar size gönüllü link verecektir;
 • Memnun müşteriler sitenizi karşılıksız olarak tanıtırlar
 • Memnun kalan müşteriler içeriğinizi paylaşır ve daima web sitenizi ziyaret etmeye devam ederler.
Backlink Kazanımı İçin İpuçları

1. Kullanıcı HER ZAMAN İşletmenizin Merkezi Olmalı
Müşterileriniz beğenirse, Google içeriğinizi beğenecektir. İçerik yararlı olmalı ve okuyucu tarafından zaten bilinen daha az bilgi içermelidir. Beklentilerini karşılamaktır. Kullanıcılar sitenize oy verdiğinde, Google siteyi bir yetkili site olarak kabul etmeye başlar. Bu yüzden içerik yazımı, bir adayın Cumhurbaşkanlığı konuşması kadar önemli. Ne kadar iyi olursa, o kadar çok ziyaretçi alırsınız.

2. Kullanıcınız İçeriğinizle İlgilenmeli
Bir İnternet kullanıcısı bir şey aramaya başladığında, belirli bir problemi çözmeye veya bir şeyler elde etmeye çalışır. Öncelikli amacınız onların iyi bir çözüm bulmalarına yardımcı olmak. Sadece arama hacmine takıntılı olmayın. Kullanıcının ihtiyaçlarını düşünün. 40.000 ile 1.000 kelime arasında yazılan yazılar ve değerleri hakkında konuştuğumuzda hiçbir fark yoktur. Yüksek kaliteli içerik oluşturmaya çalışın ve belirli kalıplara dikkat etmeyin.

3. İçeriğiniz Benzersiz, Çekici ve Değerli Olmalı
Diğer bazı kelimeleri kullanarak en iyi Google makalelerini yazmamaya çalışın. Mesajınızı benzersiz, ilginç, etkileyici ve iyi yapılandırılmış hale getirmeniz gerekir.
Bazı site içeriği neden başarısız oluyor? Birkaç sebep var:
 • Bilgi eski. Örneğin, zaten iPhone X'imiz varken iPhone 5 hakkında okumak isteyen hiç kimse kalmadı.
 • Araştırma ve gerekli verilerden yoksundur. Genellikle bir blogcu ilk olmak istediğinde ve kaliteyi unuttuğunda ortaya çıkar. Uzun sürmeyecek bir içerik yayınlar.
 • Okuyucuyu umursamıyor ve “anlamak için çok akıllı ve karmaşık” veya “okul çocukları için çok basit” olarak kabul ediliyor.
 • Paragrafların olmaması, çarpıcı başlıklar, uygun tasarım, görüntüler ve listeler nedeniyle okunabilirliği yoktur.
4. Başkalarının Yapmadığını Yap
Tembel olmayın ve içeriğinizi günlük olarak iyileştirin. Sadece kısa veya uzun makaleler yazmayın. Onları değiştir ama kalitesini unutma. Bazı kullanıcıların fazla okumayı sevmediğini ve diğerlerinin blog romanlarını ve çözmeye çalıştığı sorunun ayrıntılı açıklamalarını tercih ettiğini unutmayın. Sonuç üretmeniz ve almanız gerekir.

5. Yaratıcı olun
Bu kolay değil ama yine de mümkün. Başkalarının henüz bulamadığı ve vurgulamadığı fikirleri arayın. İlk Google sayfalarına bakın ve hangi bilgilerin değerli olduğunu ve hangi verilerin çöp gibi alındığını görmek için Buzzsumo'yu kullanın. Siteniz çok lezzetli olmalı.

6. Olağanüstü Olun
Zaten varolan içeriği çoğaltmayın. Süper içerik yayınladığınızda kazandığınız backlinkleri alacaksınız.

7. Kendi Alanınızdaki En İyi Olun
İnternet, çeşitli makaleler, yazılar ve diğer veri sunumu türleriyle aşırı yüklenmiştir. Başarılı olmak için Google'ın en iyi sitelerini analiz etmeniz ve çalışmanız gerekir:

 • neden bu kadar popülerler;
 • ziyaretçilerinin sitenin içeriğini neden sosyal medyada paylaştığı;
 • içeriğin neden bu kadar çok blog yorumu aldığını.
Zaten yaptıysanız, daha iyi performans göstermenin en iyi yolunu düşünün ve sadece kopyalamayın.

8. Periyodik Olarak Yaz
Düzenli olarak yayınlamaya çalışın. Bu sayede kullanıcılarınızı tutabilirsiniz. Doğal olarak, günlük şaheserler yazmak neredeyse gerçek değildir, ancak kullanıcılarınızı unutmamalısınız ve her gün en az her hafta günlük değilse de onları yeni bilgilerle doldurmalısınız. Bir editoryal takvim kullanın ve değiştirmemeye çalışın. Sonra otomatik olarak yeni yazılar üreteceksin. Sürekli hatırlatmaya gerek olmayacak.
Diğer bir nokta da, kendinizi yazmaya ve içeriğinizi iyi hale getirmeye adamanız gerektiğidir. Harcadığınız zaman için üzülmeyin. Amacınız kullanıcıları memnun etmek ve geri dönüşler yapmaktır.

9. Yeni Yararlı İlişkiler Arayın
İlişkiler ve bağlantılar hakkında unutma. Blogunuz izole edilmemeli. Ünlü blogcularla ilişkiler kurmaktan daha iyi bir şey olamaz. Bu kolay değil çünkü onlar için faydalı olduğunuzu kanıtlamanız gerekiyor. Sadece nitel içerik olması durumunda yaklaşılabilir.
Kendiniz için bir isim yapmak ve iyi düşünülmüş yorumları ve taahhütlü olmayan e-posta gönderimini tekrarlayarak her zaman görünür olmak önemlidir. Blogculara, SİZE nasıl yardımcı olabileceğinizi sorun. Maruziyet yaratmanın en iyi yolu budur.

10. İçeriğinizi Reklam Verin
Sadece görünen içerik backlinkleri alır. İçeriğinizi görünür hale getirmenin birçok yolu vardır. Onlardan bazıları:
 • harika içerikler yazmak;
 • daha önce aynı konu başlıklarına bağlanan siteleri bulmak;
 • Onlara hitap edin.
Yine, sunabileceğiniz yüksek kaliteli içeriği unutma, çünkü bağlantı kurduklarından daha iyi olması gerekir.
Google sayfalarını veya Buzzsumo'yu göz önünde bulundurun.

11. Bir e-posta listesi oluşturun
Her işletme bir e-posta listesine sahip olmalı ve bir şey yayınlarken kullanmalıdır. Listedeki insanlar yaptığınız gibi ve kendi bloglarına sahip olabilirler. İçeriğinizi e-posta göndererek bu kişilere tanıtın.

Özetliyorum
Umarız bu bilgiler sizin için gerçekten yararlı ve değerlidir. Şimdi birlikte aşağıdaki soruları cevaplayalım ve cevaplayalım.
Backlink nedir? - Harici bir bağlantı web sitenize yönlendirirse, bir backlink oluşturdunuz.
İyi içeriğinizi niteliksel içeriğe nasıl dönüştürebilirsiniz? - Benzersiz kalın ve kullanıcılarınız için ilginç olacak bilgileri düzenli aralıklarla yayınlamayı hedefleyin.
 

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
2 Haziran 2016
Mesajlar
788
Reaction score
112
Konum
Hatay
Yazının sonunu zor buldum. :) Değerli paylaşım için teşekkürler.
 

yasarkavus

Onaylı Üye
Katılım
29 Aralık 2018
Mesajlar
159
Reaction score
51
Çok detaylı bir yazı olmuş teşekkürler. Genellikle SEO Danışmanlarının vermediği bilgiler vardı yazınızda. Herkesin istifade edeceğini düşünüyorum.
 

Freeborn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
8 Eylül 2007
Mesajlar
4
Reaction score
1
Konum
İzmir-Ankara
Uzun ve eski bilgilerle dolu bir yazı olmuş. Artık birçok şey değişti. Hala web2.0 dan bahsediyoruz. Genel olarak fena bir yazı kaleme almamışsınız ama.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst