En iri dinozor iskeletleri sergileniyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
R

RSS

Misafir
20100415121752_dinozor.jpg
Şili ile Arjantin'in güney bölgesi Patagonya'dan getirilen dünyanın en eski, en büyük ve en küçük dinozorlarının iskeletleri, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da sergileniyor.

Kentin Tivoli meydanındaki Hans Christian Andersen Kalesi'ndeki 'Arjantin Dinozorları' adlı sergi, bugünden itibaren meraklı ziyaretçilere kapısını açıyor. Sergi, 1 Mart 2011 tarihine kadar açık kalacak. Bugüne kadar dünya üzerinde yaşamış en ilginç dinozor türlerinin iskeletlerinin bulunacağı sergide, özellikle çocuklar, dinozorların vahşi hayata nasıl adapte olduklarını eğitici interaktif unsurlarla tecrübe edebilecek.

Sergi hakkında basına bilgi veren Paleontolojist Jesper Milan, etkinliğin oldukça ilginç olduğunu belirterek, "Burada Güney Amerika dinozorlarına geniş bir açıdan bakma fırsatı doğuyor. Daha önce sadece filmlerde ve belgesel kanallarında gördüğünüz dinozorların gerçek iskeletlerini burada görebileceksiniz. Burası insanlar için bir dinozor cenneti" dedi.

Güney Amerika ülkeleri, bu yüzyılın başından beri pek çok dinozor fosili keşfine sahne oldu. Dünyanın en büyük otobur dinozoru 1989'da Arjantin'in Neuquen eyaletinde bulunmuş ve 'Argentinosaurus Huinculensis' olarak adlandırılmıştı. Dünyanın en büyük etobur dinozoru da aynı eyalette 1993'te bulunmuş ve 'Giganotosaurus Carolini' adı verilmişti.Kaynak: Veteknoloji
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst