İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

En iyi 50 Tasarım ve Web Geliştirme Kaynağı

frtn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugün, web tasarım ve geliştirme en hareketli alandır ve artan popülaritesi ile daha fazla insan tarafından tercih edilir.Tasarım sadece web site oluşturmaktan ibaret değildir,fakat kişilerarası iletişim ve tasarım için en önemli yetenek olan,know-how(yöntem bilgisi) tekniğini kapsayan bir bilgi yönetim kurulu kümesi içerir.Çalışma genellikle uygun platform bilgisi ve diğer alanlarda görsel tasarım oluşmaktadır.Böyle bir platform için öğreticiler bulmak zor olmasa da, uzun süre devam edecek birkaç öğretici bulmak zor olabilir.Web tasarım ve geliştirme de acemi yada profesyonel olsanızda kesinlikle size yardımcı olabilecek kaynaklar bulmanız gerekir.Honeytechblog tasarımın farklı aşamalarını öğrenebilmek için mükemmel bir Top 50 tasarım ve web geliştirme kaynakları(önceki konulardaki kaynaklarda dahil olmak üzere) oluşturdu.

En iyi 10 Photoshop Dersleri Kaynağı

1.Psd.tutplus- Bu ev ortamında yapılan bazı Photoshop derslerini bulunduran bir blog/Photoshop sitesidir.Onlar sadece harika grafik ve efekt dersleri yayınlamak ile kalmayıp,bu dersleri arkadaşça ve cana yakın bir tavırla anlatmaktalar.

2.Good-tutorials- Good-tutorials bugüne kadar internetteki en büyük ders kaynağıdır.Photoshop tasarım, CSS, Flash, HTML, JAVA, PHP ve daha fazlası ile ilgili olarak üst düzey tekniklerin bazılarını görebilirsiniz.

3.Photoshoptutorials- Temel Photshop efektinden Animasyon ve düzenlemeye kadar,bu site size lazım olan her şeye sahip.Ayrıca buradan en iyi Photoshop fırçalarından bazılarını indirebilirsiniz.

4.Smashingmagazine- Bu site Web tasarımcıları ve geliştiricileri için kullanışlı ve yenilikçi bilgiler sunmakta.Web geliştirme alanında en yeni trendleri ve teknikleri bulabilirsiniz.Smashingmagazine’in paylaştığı bilgileri gördüğünüzde buna ikna olacaksınız.

5.Templatetus- Bu web tasarımcıları için en iyi web tasarım ders kaynakları bulunduran sitelerden birisi.Tasarımcılar için bazı ilginç bilgiler ve kaynaklar bulunduran Freebie bölümünü kontrol etmeyi unutmayın. (#Site kapalı)

6.PlanetPhotoshop- Yağmur ve ateş gibi mükemmel efekt dersleri bulabileceğiniz bir site.Forumlarında tasarımlarda karşılaştıkları bazı zorlukları tartışmak için bulunan bir yorum bölümleri var.

7.Pixel2life- Pixel2life, 88 kategoride grafikerlere,programcılara ve webmaster’lara 51.784 kişilik kadrosuyla eğitim veren internetteki en büyük eğitim portalıdır.Bunun yanında stok fotoğrafçılık, donanımlar hakkında yorumlara,ücretsiz grafiklere ve bunun gibi bir çok ek kaynağa da ulaşabilirsiniz.

8.Browse.deviantart- Andrew McCann, Danielle McKay, Daniel Sowers Jr, Chris Bolt gibi mükemmel bir tasarımcılar deviantart.com’da.Eğer genel olarak tasarımda profesyonel olmak istiyorsanız bunu kesinlikle kaçırmamalısınız.

9.Photoshopsupport- Photoshop Jennifer Apple tarafından hazırlanan dersleri ve ipuçlarını ve bazı Photoshop dersleri bulunduran sitelerin linklerini sizlere sunuyor.Sizlere ücretsiz Photoshop dersleri,fırçaları ve eklentileri sunulmakta.Aynı zamanda Photoshop hakkında çıkan en son haberleri sizlerle paylaşmaktalar.

10.Pslover- Açık ev kolay anlaşılabilecek Photoshop dersleri Pslover’da mevcuttur.Siz de kendinizin hazırladığı dersleri gönderebilir yada uzmanların paylaştığı dersleri izleyebilirsiniz.

En iyi 10 Flash Kaynağı

11.Flash.tutsplus- Ev ortamında yapılan ve birkaç en iyi Flash,ActionScript ve Flex derslerini bulabileceğiniz bir sitedir.Onlar sadece harika grafik ve efekt dersleri yayınlamak ile kalmayıp,bu dersleri arkadaşça ve cana yakın bir tavırla anlatmaktalar.

12.Entheosweb- Eğitimlerin yanı sıra galeri,arkaplan resimleri ve şablonları da içeren web tasarım kaynaklarını elde edebilirsiniz.İnsanların bildikleri bütün şeyleri size aktardığı ve öğretmeye çalıştığı güzel bir grup.

13.Learnwebdevelopment- Acemi,orta seviye de yada profesyonel olup olmamanız fark etmez,Learnflash’da her türlü seviyede çözüm bulmakta.Ücretsiz ders videolarını indirip izleyerek öğrenebilirsiniz.

14.W3schools- W3schools’da tüm tasarım ve web geliştirme dersleri mevcut.Sizlere Flash için mükemmel bir adım-adım kılavuzluğu yapan bir sitedir.Flash’da profesyonel olmak istiyorsanız bunu kesinlikle kaçırmamanız gerekir. (#site kapalı)

15.Adobe.com- Bu Adobe eğitimi, özellikle high-end ActionScrip bilmek isteyen gelişmiş öğrenciler için tasarlanmıştır.ActionScript 3 kaynaklarınıa göz atarak başlayabilirsiniz veya mevcut projelerinizi ActionScript’in güncel sürümüne geçirebilirsiniz.

16.FlashPerfection- Profesyoneller için bir başka mükemmel eğitim sitesi.Flash hakkında öğrenmek istediğiniz herhangi bir şey için menü’ye göz atabilirsiniz.Aynı zamanda 3D dersleri de bulunmaktadır.

17.Tutorialized- Tasarım ve geliştirme hakkında öğrenmeniz gereken her şeye Tutorialized’le ulaşabilirsiniz.Herhangi bir geliştirme platformu ile ilgili herhangi bir soru sormak için forumlarına katılabilirsiniz. (#Site kapalı)

18.Knowflash- Anlaşılabilir ve açıklayıcı anlatımı olan Flash derslerine Knowflash ile ulaşabilirsiniz.Kolay yoldan öğrenebilmek için video dersleri bulunmaktadır.

19.Entheosweb- Bu site Flash’da hevesli ve profesyonel bir grup tarafından yayınlanmaktadır.Basit Flash MX 2004 Ve Flash 8.0 dersleriyle harika Flash efektleri ve temel Flash kavramlarını öğrenin.

20.Gotoandlearn- Bu site sadece Flash platformuna adanmış mükemmel bir kılavuz.Gotoandlearn ile tüm kolay ve son teknikleri öğrenebilirsiniz.

En iyi 10 jQuery/JavaScript Kaynağı

21.JQuery- Sitenin korunmasından sorumlu bir kaç insan tarafından jQuery hakkında sorularınıza cevap veriliyor.JQuery ile ilişkin her hangi bir durumda bu siteyi ziyaret edebilirsiniz.

22.W3schools- Çoğu insan JavaScript’i tümüyle öğrenmek için zor bir dil olduğunu düşünüyor.JavaScript’i daha kolay öğrenmek istiyorsanız W3schools’u ziyaret etmenizi öneririm.

23.Webdesignerwall- Tasarımcılar bu JQuery derslerine göz atmalılar.Bu makale web tasarımcıların ve yeni başlayanların JavaScript efektlerini JQuery’de nasıl uygulayabileceklerini anlatan 10 görsel eğitim bulundurmaktadır.

24.15daysofJQuery- JQuery’nin temellerini anlayıp öğrenmek için birebir.15daysofjquery ile birkaç kolay script kullanmak için hazır olun.

25.LearningJQuery- JQuery için eğitimler,demolar ve duyurular sağlayan hareketli bir site.Sitede her seviyeye göre dersler var, her seviyenin de kendine göre bir zorluğu...

26.Codylindley- JQuery için hazırlanmış en iyi sitelerden biri.Sitenin odak noktası web geliştirme, web standartları, CSS, XHTML, CMS, site optimizasyonu, PHP, MySQL, Macromedia Flash, erişilebilirlik, bilgi mimarisi, görsel tasarım, etkileşim tasarımı, ve bilgi tasarımı’dır.

27.Remysharp- Remy sizlere harika bir JQuery birliği sağlar.Ayrıca blog’da yayınlanmış bir kaç JQuery derslerini okuyabilirsiniz.

28.Sohtanaka- Sohtanaka tutkulu bir Web Tasarımcısı ve hızlı tempolu, sürekli değişen web ortamında çalışan tecrübeli Front-End Geliştiricisidir.Düzenli ve bakımlı bir sitede öğrenmenin keyfine varacaksınız.

29.Dustindiaz- Bu ışıltılı sitenin tasarımı JavaScript’te uzmanlığı olan ve JavaScript’te göze çarpmayan,bilinmeyen bazı ipuçlarını öğrenmenizi sağlayan Dustin tarafından yapılmıştır.

30.Net.tutplus- Bu site tasarım bilginizi geliştirmeniz için sizlere beceri ve tekniksel dersler veya makaleler sunmakta.Sitede HTML, CSS, Javascript, CMS, PHP ve Ruby on Rails dersleri bulunmaktadır.

En iyi 10 HTML/CSS Kaynağı

31.Yourhtmlsource- Bu site hem yeni başlayanlar ve ileri düzey webmasterlar için uygun, web tasarım’ın her yönüyle mükemmel HTML eğitimleri ve iyi araştırılmış bağlantılara sahiptir.

32.HTMLdog- Htmldog XHTML CSS hakkında dolambaçlı ve karmaşık haldeki makaleleri alıp,daha çok okunabilir hale getiriyor.

33.W3- Bu kısa eğitim daha önce hiç CSS öğrenmeye başlamak isteyenler ve daha önce hiç CSS stilinde sayfa yazmamış kişiler içindir.

34.HTMLCSStutorials- XHTML ve CSS ipuçları hakkında bilgi sunmak için kolay navigasyon ile tasarlanmış güzel bir site. HTML ve CSS’in örneklerle anlatıldığı yararlı bir site.

35.HTML.net- HTML.net sizlere rehberlik ve web tasarımı ve geliştirme hakkında yardım ve bilgi sağlar.

36.Tizag- Bu webmasterlar için bu ve değerli bir adım ve emektar geliştiriciler için kullanışlı bir referans olabilir.Tizag referanslarına ve eğitimlerine son web tasarımları dahil etmektedir.

37.Boogiejack- Bu standart tabanlı HTML eğitimleri, CSS eğitimleri ve diğer web sitesi tasarımı yardım ve kaynaklarını içeren bir HTML yardım sitesidir.

38.HTMLGoodies- Bu sitede haftada bir gün eğitim verilecek ders grupları bulunmakta.Htmlgoodies HTML, CSS, JavaScript, PHP, ASP ve diğer web geliştirme konuları için bir kaynaktır.

39.Echoecho- Bu eğitimi tanıtım olarak veya A-Z’ye HTML kaynağı olarak kullanabilirsiniz.Eğer HTML’de yeniyseniz buradan başlamanızı öneririm.

40.CSS-tricks- CSS-trick ile yararlı ve kullanışlı video ve metin dersleri bulabilirsiniz.CSS üzerinde bazı akıllıca ipuçları almak için RSS’lerine kaydolmayı unutma.

En iyi 10 Tasarım Forumu/Kaynağı

41.Digitalpoint- Bu web sitesi tasarımı hakkında tartışmak ve Flash, JQuery, HTML, CSS, DHTML, vb, Photoshop ile ilgili yardım almak için tasarlanmış bir sitedir.

42.Sitepoint- Bu sitede tüm tasarım ve geliştirme ile ilgili platformda büyük bir bilgi kaynağı var.

43.Designerstalk- Grafik,çizim, programlama ve daha fazlası ile ilgili tartışmak için uygun bir platform.

44.Smashingmagazine- Güncel trendler ve son gelişmeler hakkında Tartışmalar:Tasarım yorumları, arşivler ve ilginç veya sıradışı tasarımların hepsini burada bulmak mümkün.

45.Freelancer- Çeşitli platformda bilgilerini tartışacak ve uzmanlardan yardım almak için harika bir site.

46.Webdesignforums- Bu daha çok bilgi ile mesaj veren bir öğretici site gibi.

47.Webdesignersforum- Web tasarım projesi planlama ile ilgili yardım ve tavsiye alabilirsiniz.Bu aynı zamanda tasarım ve geliştirme ve diğer heyecan verici olaylar dünyasından haberler için büyük bir kaynaktır.

48.Webdevforums- Web tasarımcıları ve web geliştirme uzmanları burada temel web master araçları ve bilgi edinebilirsiniz.Bu sizin temel web site oluşturma ile alakalı kaynağınızdır.

49.Webdesignchat- Web tasarım sorunları, teknikleri, yazılımlar, web siteleri, yeni hileler vb hakkında tartışma platformu.

50.Webdesignforum- Popüler web tasarım yazılımı kullanımı dahil olmak üzere web tasarımı önerileri hakkında tartışabilirsiniz ve çeşitli platformlar ile ilgili her türlü konuda yardım alabilirsiniz.

Web tasarım ve geliştirme ile ilişkili her konuda yardım almak için en iyi ve en yararlı sitelerin listesi yukarıdadır.Umarım işinize yarar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5