İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

En Tehlikeli 5 Bilgisayar Virüsü

knightx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sanal dünyayı birbirine katan ve bu dünyaya milyar dolarlık zarar bırakan bu bilgisayar yazılımları yani virüsler her bilgisayar kullanıcısını birkez de olsa hüsrana boğmuştur.Verdiğiniz emekler biranda yok olmuştur,belkide size göre büyük bir zarara uğramışsınızdır.O zaman sıkı durun birazdan aktaracağımız bu virüsler sanal dünyaya yaklaşık 85 milyar dolarlık zarar açtı.bu virüsler neler mi?İşte en tehlikeli ve en çok zarar açan 5 bilgisayar virüsü..

1-MyDoom

mydoom.jpg

MyDoom virüsü 2004 yılında sanal dünyaya çıktı.Tarihe bilinen en zararlı yazılım olarak geçti.Çünkü sanal dünyaya tam 38 milyar dolarlık zarar verdi.İlginç bir şekilde bulaştığı bilgisayardan özür dileyen bu virüsün zararı ise e-posta trafiğini altüst etmesiydi.Kimin tarafından yazıldığı ise hala bilinmiyor.

2-Sobig.f

sobig.f.jpg

Sanal dünyada 500 milyondan fazla kişiye bulaşan bu virüs 2003 yılında piyasaya çıktı.Bilgisayarı aşırı derece yavaşlatan bu virüs e-posta trafiğini altüst ederek 35 milyar dolar zarara yol açtı.Yayılmaya başladığı ilk bir saat içerisnde tam 1 milyon bilgisayara sızabilmişti.

3-Conficker

conficker.jpg

Haritadan anladığımız üzere bu virüs nerdeyse tüm dünyayı sarmış durumda.2008 yılında türetilen bu virüs yaklaşık 200 milyon kişi üzerinde etkili oldu ve hala etkisi devam etmekte.Bu virüsün amacı ise bilgisayarı açık kapı haline getirmek.

4-Code Red

codered.jpg

Bu virüs bir gün içerisinde tam 360 bin bilgisayara yayıldı.Sunucuları hedef alan bu virüs 2001 yılında ortaya çıktı ve Beyaz Saraya saldırmak içinde kullanıldı.Arka kap oluşturan bu virüs 3 ay etkili kaldı ve günlük 200 milyon dolarlık zarar verdi.

5-I Love You

%C4%B1loveyou.jpg

E-posta sayesinde yayılan bu virüs maddi zarar vermesinin yanında birde manevi zarar veriyordu.Kendisini aşk mektubu olarak tanıtıp bilgisayarı ele geçiriyordu.Daha sonra listedeki herkese kendini yollayan virüs sistem dosyalarını siliyordu.Bu yüzden tam 8.7 milyar dolarlık zarar açtı.

Kaynak:Teknotime.net

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Acaba bu virüsleri yazanlar antivürüs şirketlerimi diye düşünmüşümdür hep...

PR3D4T0R

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bir Film İzlemiştim İsmini Unuttum.Şöyle bir konusu vardı.

Bir Antivirüs Şirketi,Çok Büyük Bir Virüs Üretiyor Ve Hiçbir antivirüs programı bunu silemiyor.Aradan 1 gün geçiyor ve ortaya bu virüsü silebilen bir antivirüs programı çıkartıyorlar.Herkes bu virüsten kurtulabilmek için antivirüs programını almak zorunda kalıyor.

Code Red Hoşuma Gitti :)

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Bir Film İzlemiştim İsmini Unuttum.Şöyle bir konusu vardı.

Bir Antivirüs Şirketi,Çok Büyük Bir Virüs Üretiyor Ve Hiçbir antivirüs programı bunu silemiyor.Aradan 1 gün geçiyor ve ortaya bu virüsü silebilen bir antivirüs programı çıkartıyorlar.Herkes bu virüsten kurtulabilmek için antivirüs programını almak zorunda kalıyor.

Code Red Hoşuma Gitti :)

Filmin adı neydi usta :)

knightx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu virüsleri antivirüs şirketleri yazmıyosa bile yazanları işe alıyorlardır.Aynı kapıya çıkar zaten.

Bu arada filmi bende merak ettim :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Benim için gelmiş geçmiş en kötü virüs İframe dir. Joomla siteme bulaştığında bilmem kaç bin index.html den tek tek temizlemek zorunda kaldığım sırada bana yaşattıklarını asla unutamam. Ayrıca hortlama özelliği ile temizledikten sonra sık sık karşıma çıkıp "yine mi sen" dedirten ve kafayı yememe neden olan tek virüstür.

zonbadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Acaba bu virüsleri yazanlar antivürüs şirketlerimi diye düşünmüşümdür hep...

Aynen öyle.. Düşünme bence kesin onlar.. Kapitalist bir dünya nın kanunudur o düşünce ve anti şirketleri bizzat yazmıyosada dolaylı yoldan yardımcı oluyorlardır.. Yoksa diyelim ki o seviyede bir hekerim neden antileri zengin edecek işi bedavaya yapayım?

knightx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aynen öyle.. Düşünme bence kesin onlar.. Kapitalist bir dünya nın kanunudur o düşünce ve anti şirketleri bizzat yazmıyosada dolaylı yoldan yardımcı oluyorlardır.. Yoksa diyelim ki o seviyede bir hekerim neden antileri zengin edecek işi bedavaya yapayım?

Katılıyorum...

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Bilinen virüslerin %95'i antivirüs firmaları tarafından üretiliyor, bu kanıtlanmış değil ama artık tüm dünyanın bildiği bi gerçek..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5