İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ERDOĞAN SORUMLUYU AÇIKLAMIŞ MI? - Ahmet Alp HAN

ahze21

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ankara'da yaşanan ve 95 masum vatandaşımızın katledilmesiyle sonuçlanan kanlı saldırı sonrasında hükümetten tepki çeken, garip ve o kadar da infiale yol açan açıklamalar geldi...

- Başbakan Davutoğlu, Ankara'da 86 kişinin öldüğü bombalı saldırıyla ilgili yaptığı açıklama ilginç bir iddiada bulunuverdi...

Enteresandır ki elinin altında koskoca MİT olan sayın başbakanımız, HDP Eşbaşkanı Demirtaş'ın "Suruç katliamını yapanlar yakalanmadı" sözlerine cevap olarak, tüm olayların başlangıç noktası olan Suruç katliamının failinin yakalandığını ve hukuka teslim edildiğini ifade etmeye çalıştı.

Fakat gerçekte böyle bir şey olması mümkün değil. Neden mi?

Başbakanımız Davutoğlu yanlış biliyor. Ya danışmanları ya da bürokratları kendisi yanlış bilgilendirmiş. Suruç katliamını yapan kişi yakalanamadı, öldü. Çünkü 80 küsur milyon vatandaşımızın da videodan izlediği gibi, 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı düzenleyen Abdurrahman Alagöz canlı bomba idi ve bombalı saldırıda öldü.

- Ankara'daki kanlı olaydan sonra Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu’dan da garip twitler geldi.

Daha önce, yani 7 Haziran sonrası: "Evet seçim bitti millet kararını verdi. Ya istikrar ya kaos dedim; Millet kaosu seçti hayırlı olsun" ve "Bu ülkeyi bu muhalefete teslim etmek uçuruma atmak demektir dedim. Millet Ülkeyi uçuruma atmayı tercih etti. Hayırlı olsun" twitini atan AKP’li Kuzu, bombalı saldırı sonrası ise “7 Haziran seçim sonuçlarına bakarak ‘Millet Kaosu seçti demiştim. Bu tesbit zaman içinde beni doğruladı. Bunun neresi Milli iradeye saygısızlık?” dedi.

- Bunların içerisinde en ama en tuhaf olan açıklama ise Patlamayla ilgili güvenlik zaafiyeti olduğu iddialarını yalanlayan İçişleri Bakanı Selami Altınok'dan geldi, "Miting alanının etrafı bariylerlenmiştir. Miting alanının içine girişlerde arama yapılacaktı. Bu patlama miting alanına yürüme esnasında meydana gelmiştir. Ankara Valiliğimiz ve Ankara Emniyetimiz mekan ve zemin aramalarını yapmıştır. Onun için mitingle alakalı bir güvenlik zaafiyeti olduğunu düşünmüyorum" dedi. Adalet Bakanı Kenan İpek ise "İstifa edecek misiniz? sorusu üzerine Bakan sadece GÜLDÜ....

Yani sonuç olarak Bakanlara göre: 86 ölü var, 28'i yoğun bakımda 186 yaralı var, ama güvenlik zaafiyeti gibi bir durum yok. Anlayan beri gelsin.

- Havuz medyası diye de adlandırılan Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas da kendini tutamayanlardandı. Terör saldırısıyla ilgili skandal açıklamalar yaptı. Saldırının henüz canlı bomba eylemi olup olmadığı dahi belli değilken olayı önce sözde "paralel yapı"ya bağlayan Barlas, daha sonra Türkiye'nin bir Ortadoğu ülkesi olduğunu, böyle saldırıların sıkça yaşandığını söyledi.

Tarihin en büyük terör saldırılarından biri vuku buluyor ve Başbakanımız, bakanlar ve yandaş yazarlar bunları söylüyorlar.

Kimi açıklamalara göre 95 kimilerine göre de 100'den fazla insanın katledildiği bir saldırı sonrası bu açıklamaları yapmak ancak ve ancak kamuoyuyla dalga geçmek olarak açıklanmaz mı? Bütün bunlardan sonra çıkıp hükümeti ve partiyi eleştirmeyin diye çığlık atıp milleti uyutmaya çalışanlara sorarım peki dün sorulmadı, bugün sorulmayacak da ne zaman ve kimden hesap sorulacak. Kim yönetiyor bu devleti? Kim güvenlik güçlerinin başı? Kim istihbarat toplamakla sorumlu olan MİT'in amiri? Ve son olarak bütün bu olanların sorumlusu kim?

Nihayi Kelam:

Cumhurbaşkanı Erdoğan çok değil bundan 9 ay önce, ABD'de üç Müslüman gencin öldürülmesinin ardından Obama'ya seslenmiş ve "Sorumlu Kim?" diye sormuştu. İşte bugünün "nihayi kelam"ı Cumhurbaşkanımız Erdoğan'dan:

"Ben, Sayın Obama'ya sesleniyorum, 'Neredesin Başkan' diyorum. Dışişleri Bakanına, Biden'e sesleniyorum, 'Neredesiniz' diyorum. Biz siyasiler, ülkemizde işlenen cinayetlerden sorumluyuz. Tavrımızı ortaya koymak zorundayız. Çünkü halk size oylarını verirken 'Benim can güvenliğimi, mal güvenliğimi sağlayacaksın' diye veriyor. Eğer siz, bu tür bir olay karşısında sessiz kalırsanız dünya da size her zaman sessiz kalacaktır."

Şimdi Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın 9 ay önce yaptığı bu konuşmasını sayın devlet büyüklerimize, haddimiz olmadan tekrar hatırlatalım ve soralım: Ölen 95 canın sorumlusu kim?

Not: Nihayi olarak "Milletçe başımız sağolsun" diyebiliyorum sadece. Allah (cc), ölenlerin ailelerine sabr-ı cemil ihsan eylesin.

Ahmet Alp HAN
GlobalHaber TV
Twitter: @AhmetAlpHANN

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5