İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Eski Siteyi Yeni Siteye Aktarma Nasıl Yapılır

cmetin_88

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
İyi günler arkadaşlar www.tarimdestek.tk uzantılı domainimi yeni reglediğim www.tarimdestek.net e aktaracağım. Sorunsuz bir şekilde nasıl aktarırım sitemi wordpress ve smf kurulu sitede ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız çok sevinirim
ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim

C

Cosova

Misafir
hocam sitenizi eger ucretli bir host'tan aldiysaniz hicbirsey yapmaniza gerek yok. sadece hosting sirketinize soyleyin sizin domainizi .tk li olani .net olanla degistirsinler ve hosting icindeki hersey ayni kalsin.
Bende hosting satisi yapiyorum ve boyle bir durumu olan musterilerimizin sadece hosting'in bagli oldugu domain adresini degistiriyoruz ve o sekilde calisiyor. ayrica .tk uzantisini da .net uzantisina yonlendirin ki eski adresi bilenler sasirmasinlar.

hayirli gunler

C

Cosova

Misafir
hocam domain'i nerden reglediginiz onemli degil. domain'in DNS ayarlarini suanki mevcut hostunuza yonlendirin.

eger yeni host aldiysaniz genel manada cpanelinize girin full-backup yapin. o public_html ve MySQL'i falan herseyi yedekler ve yeni cpanelden backup yukle dersiniz. olur biter

cmetin_88

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Arkadaşlar ben domaini daha.net den aldım hosting guzel.net.tr de hostingimin 5 site barındırma özelliği var. eski domainde bunda yeni reglediğim domainide aynı hostinge aktaracağım

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Tamam , yeni domaininizin ns ayarlarını yaptıktan sonra addon olarak ekleyin.Phpmyadmin den backup alın , dosyalarıda atın bilgisayara.El ile geçirin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5