İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

/etc/xinetd.d/telnet bulamıyor?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
nano /etc/xinetd.d/telnet yazdığımda, new file açıyor. bulamıyor, neden olabilir ? etc'den bi yere daha girmeye çalışmıştım neresi hatırlayamıyorum şu anda, orayıda bulamamıştı, yolumu hatalı giriyorum?

sistem: centos 4

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
nano /etc/my.cnf 'uda bulamıyor...

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eski bir dagitim kullaniyorsan /etc/inet.d altindada olabilir sansin varsa ic yuklenmemistir telnet kullanmamalisin sifreler duz metin olarak karsiya gitmekte man in the middle saldirisi yapan birisi butun trafigi ustunden gecirerek sifrelerini okuyabilir my.cnf da tanimlanmadiysa default degerleri kullaniyor cogunlukla direct admin kullaniyorsan olabilicak bir durum

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
evet daha sonra yabancı forumlardanda araştırdım. my.cnf hiç yokmuş ve direct admin kullandığımdan dolayıymış, şimdi yarattığım istediğim ayarlamaları yapabildim. telnette anlaşılan hiç kurulmamış, zaten kapatmak için arıyordum :D

phenomen: onlarıda denemiştim ama zaten pek alakasıda yokmuş, teşekkürler yinede.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi