İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Etiket soru?

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
arkadaşlar wpde etiket temizlemek için girdim. bir çok etiketi girip sildim

örnegin xx filmi için, xx izle,xx canlı izle,xx seyret ... gibisinden 10 15 tane etiket vardı.bunun yerine xx izle,xx seyret,xx online izle,xx online seyret şeklinde 4 etiket girdim.sonra etiket sayısına baktım, artmış ???

1902 iken 1905 olmuş. her yaptıgımda böyle oluyor. her etiketi bir kelime olarak algılıyor olmasın ?

şimdiden sagolun

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
eğer,

film izle, dizi izle, onuru izle, iyineti izle, show var gel izle

şeklinde yazmışsan virgül aralarını görür kesinlikle ayrı ayrı kelimelere ayırmaz.. Tahminimce sildikten sonra (eğer sildiğine eminsen etiketleri) sadece istatistiği gösteren o sayı değerinde problem vardır veya da (bir ihtimal) cache kullanıyorsundur istatistik takılı kalmıştır.

Şuan yapman gereken sildiğin etiketi gerçekten silip silmediğini kontrol etmek açıkçası etiket sayısının bir önemi yok siliyorsa.

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
edit: evet sanırım sayaçta sorun var. bu sorun neden olabilir. cache demiştin ama nasıl düzeltirim?

teşekkür ederim cevap için

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
wordpress sitenizde cache sistemi kullanıyormusunuz? kullanıyorsanız hangisini kullanıyorsunuz?

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
suanki eklentilerimde herhangi bir cache sistemi yok

ama sanki bir ara kurmustum. hala artıkları kaldıgından olabilir mi

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Evet olabilir eklentilere girip bakar mısın cache sistemi var mı diye, boyutuyla ilgili problem olabilir. Eğer yapamazsan bana bilgilerini p.mle gönderirsen yardımcı olmaya çalışırım. Yapabilirsek buradada anlatırız cevabı..

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
mevcut eklentiler:

delete-revision : db optimasyonu ve taslakları vs temizliyor.

renkli tag

sitemap xml google

optimize DB

Post Tabs

Register Plus

Simple CAPTCHA

Socialize This

Social Slider

StatPress

WP-dTree

WP-PageNavi

WP-PostRatings

WP-PostViews

bunlar dostum. cache sistemi yok.
eğer daha fazla bilgi lazımsa pm atayım.

teşekkür ederim

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
sorun olmazsa bana admin bilgilerini p.mlermisin?
halen cache sisteminden dolayı oldugunu düşünüyorum ben galiba sunucudaki cache sistemiyle alakası var bi bakıp sonra karar verelim. Ama şunu da söyliyim etiketler siliniyorsa eğer ordaki sayının bi önemi yok bende olsa da boşverirdim. :)

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
tabiki. pm atıyorum

aslında evet sorun olmaz de olsun arada dengesizlik olunca gorup mudahale gerekir felan :)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
mesajdan etiketleri sildiğin zaman veri tabanından silinmiyor. Sadece sildiklerinin o mesaj ile ilişkisi kesiliyor.

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
malesef dostum olmadı.

sanırım phpmyadminde etiket kalıntıları felan var saglık olsun :)

ilgin içn çok teşek.ederim

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Şuan çok eskiden eklenen bir etiketi sildim ve sildi?
1.948 Etiket

ve şuan sende bitane sildin :D
1.947 :D

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
evet evet etiketler kısmından silince bendede sildi. ama yazılar kısmından düzenledigim zaman olmuyor :D

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
evet evet etiketler kısmından silince bendede sildi. ama yazılar kısmından düzenledigim zaman olmuyor :D

yok yazılar kısmından zaten o yazıdan kaldırır Ozcan'ın dediği gibi.. :) sen buradan silersin bundan sonra.. Ayrıca DB optimize eklentisi iyiymiş, şifreni değiştirmeyi unutma..

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
yok yazılar kısmından zaten o yazıdan kaldırır Ozcan'ın dediği gibi.. :) sen buradan silersin bundan sonra.. Ayrıca DB optimize eklentisi iyiymiş, şifreni değiştirmeyi unutma..
hmm anladım şimdi.

eğer lazım olan eklentı varsa çek :)

teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5