İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

etiket , spin , blogger , backlink bol bol soru var...

2pac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Biliyorum bugünlerde çok soru soruyorum ama beni mazur görün napalım bizimde ekmeğimiz webte :D bilgisayar okulunda okudum ama 4 sene bir titlenin bile ne demek olduğunu öğretmediler bomboş geçti gitti o seneler ama devletin verdiği maaşı çatır çatır yemeyi bildiler. gerek donanım gerek yazılım , web , ağ vs hepsini kendimz stajlarda veya evde öğrenmeye çalıştık ama canları sağolsun. inş bizden sonraki öğrencilere öyle yapmazlar ;) şimdi gelelim sorularıma. herkes bir tanesini seçip cevaplayabilir :D

soru1:
Arkadaşlar şimdi wordpresste bir postuma 4 - 5 tane etiket giriyorum ama konuyla alakalı 5 etiket daha girsem kazancımı arttıracak gibi görünüyor. yalnız fazla etiket girmenin ne gibi zararları olabilir bir posta en fazla kaç etiket girmemi tavsiye edersiniz ?

soru2:
Anladımki eğer işimiz webse ingilizce bilmek çok büyük bir avantaj. ingilizce de öğreneceğim ama ben öğrenene kadar en az bir sene geçer o zamana kadarda armut toplamamak için Spin programları kullanacağım ''Article Spinner'' , ''The Best Spinner'' gibi. bu tür programlar hakkında görüşleriniz nedir ? sonuçta bir cümlede 4 yada 5 kelimeyi bile eş anlamlarıyla değiştirebiliyor. dilin kurallarını bozarmı acaba ziyaretçileri kaçırırmı veya google böyle bişeyi fark edermi ?

soru3:
Yaklaşık 1 ay önce açtığım ücretsiz bloggerım var. buda yakında kazandırmaya başlayacak gibi. bundan blogspot.com uzantısı yerine .com a geçmeyi düşünüyorum senelik 10 dolarmı neymiş. bu konudada görüşlerinizi bekliyorum faydası veya zararı olurmu.

soru4:
Başkalarının sitelerinden anchor text ile backlink alıyoruz ya mesela ben ''anahtar kelime'' içinde başkasının sitesinden backlink almak istedim buna link olarak sadece anasayfamızı eklesek yeterli oluyormu ? yoksa o anahtar kelimeye anasayfa yerine altsayfamızın linkini eklesek faydası olurmu ?

soru5:
Sitenin belli bir konusu yoksa her sayfada farklı içerikler mevcutsa bu altsayfalara giren ziyaretçiler o sayfadaki içerikle alakalı adsense reklamlarınımı görcek ?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
1. Girilen etiketler içerikle alakalı olduğu sürece başarılı olur. 1 etiket azdır, 5 etiket iyidir, ama 10 etiket fazladır. Aşırı etiket kullanımı arama motoru tarafından spam olarak algılanacağından önerilmez.

2. The Best Spinner en iyisidir. Ama ingilizce bilmeyen birisinin kullanmasını doğru bulmuyorum. Çünkü cümlenin anlamını değiştirip kalitesini düşürüyor. Siteye gelen ziyaretçi sayfayı olduğu gibi kapatıp gidiyor. Bu da hemen çıkma oranı açısından bir eksidir. Artı son algoritma kalitesiz içeriklere karşı yapılandırılmıştır.

3. Domain almanı tavsiye ederim. Blogger bugün var yarın yok. En azından domainin değer kazanır.

4. Backlink alırken alt sayfalara da almak gerekir. En organik backlink altsayfaya alınandır.

5. Alt sayfalar iyi optimize edilirse ilgili içerik çıkabilir. Ama sitenin belli bir konusunun olması, belli bir kategoriye ait olması kaliteli reklamların çıkması açısından her zaman tavsiye edilir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Benim de sana sorum var onu pm.ledim. :hmmm::hmmm:

2pac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
teşekkürler eif hemen cvplıyorm sorunu :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5