İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Etimesgut Belediyesi Ücretsiz Kurs Kayıtları Başladı

webmasteryolcu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
etiSEMde kayıtlar 22 Ağustos 2016 Pazartesi günü başlıyor!
Etimesgut Belediye Başkanlığı, Başkent Üniversitesi Rektörlüğü ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan, kısa adı etiSEM olan Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezinde Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme Kurslarının 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Güz dönemi kayıtları 22 Ağustos 2016 tarihinde başlıyor.

Yoğun ilgi ve istek gören etiSEM Kursları, Etimesgut Belediyesinin proje kapsamında tahsis ettiği Etimesgut Merkezde bulunan etiSEM Merkez Binası, Etimesgut Kent Konseyi, Korkut Ata Kültür ve Kongre Merkezi ve Atakent Sosyal Tesisleri, Eryaman bölgesinde bulunan Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Yunus Emre Kültür ve Spor Merkezi, Saltuk Buğrahan Geleneksel Türk İslam Sanatları Eğitim Merkezi ile Atayurt Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi ve Turkuaz Kültür ve Spor Merkezinde bulunan derslik, atölye ve laboratuarlarda yapılacak. Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme yönüyle eğitim hizmeti sunulacak merkezlerde bulunan bütün eğitim alanları, her bir kurs programına uygun olarak yeniden düzenlendi.

Kursla ilgili alanlar, modern eğitim araç ve gereçleri ile donatıldı. Ayrıca, yirmi alanda yüz altmışaltı(166) MEB onaylı modüler programlardan oluşan etiSEM Kurslarının alan ve kurs içerikleri, günün şart ve ihtiyaçlarına göre Başkent Üniversitesi Rektörlüğü ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü uzmanlarınca güncelleştirildi. etiSEM Kursiyer adayları, istedikleri kurs eğitim merkezinde istedikleri kurs için ön kayıt programını(http://etisem.kurskur.net/Registration/Step1) kullanarak internet bulunan herhangi bir yerden kurs için ön başvurularını yapabilecekler.
Kesin kayıt işlemlerini yapabilmek için ise istedikleri etiSEM Kurs Eğitim Merkezine gelerek Kayıt Kabul Bürosunda işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.
Etimesgut Belediye Başkanlığı tarafından, yerel düzeyde, yerel imkânlarla yerel mekânlarda bu seviyede ilk olmanın vermiş olduğu sorumlulukla kurs alanları, eğitim kalitesi ve niteliği de göz önünde bulundurularak 8, 12, 16 ve 20 kişilik gruplara eğitim verebilecek şekilde tasarlandı.
17 yaşını tamamlamış her Etimesgutlu vatandaşımıza hizmet verecek etiSEM, Türkiyenin yerel yönetimler düzeyinde ilk kurumsal yaygın eğitim modeli olma özelliğini taşıyor.

Eryaman 3. ve 4. Etap bölgesinde Saltuk Buğrahan Eğitim Merkezi olarak oluşturulan etiSEM Kurs Eğitim Merkezi ise Türk İslam Sanatları Programı uygulaması ile mekân tasarımı, eğitim araç ve gereçleri ile temel eğitim donanımları bakımından dikkat çekiyor. Ebru, keçe yapımı, tezhip, hat, kaat-ı, minyatür, vitray, ney, el sanatları (kilim dokuma, ahşap süsleme) ve Osmanlıca gibi Merkeze özel özgün kurs programları ile Türkiyenin yüz akı yerel yaygın eğitim merkezi olacak.

etiSEM Bilgi İşlem Merkezinin çalışması sonucu, kursiyer kayıt-kabul çalışmalarının tamamlanmasının ardından, kursiyerlerimizle ilgili bilgiler, etisem.etimesgut.bel.tr internet erişim adresinde ilan edilerek, eksiksiz olarak hizmet sunuluyor.
Her bir kursiyerimiz, kişisel bilgilerine, etiSEM Bilgi Sistemleri - Kursiyer Durum Bilgisi bölümü üzerinden T.C. Kimlik numarası girerek ulaşabilecekler.
Kursiyerlerimiz, kurs yerlerine, kurs görecekleri kurs eğitim merkezine göre, kurslarının başlangıç tarihinde gidebilirler.
Ayrıca, ihtiyaç duyduklarında, kayıt-kabul görevlilerinden telefonla bilgi ve yardım alabilirler.
Etimesgut Belediye Başkanı Sayın Enver DEMİREL, kayıt işlemlerinin başlaması dolayısı ile yapmış olduğu kısa değerlendirmede, Etimesgut Belediyesi olarak, sevgili hemşerilerimize Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi adı altında milli, modern ve model bir açık eğitim hizmeti sunmak arzusunda olduklarını ifade etti.

etiSEMle ilgili olarak Başkan DEMİREL: Bu proje; insanına değer veren, onun sosyal yanını geliştirmeye yönelik düşünen ve gelecek nesillerimizi daha iyi konumlarda görme arzusu taşıyan her yerel yöneticinin ilgi duyacağı, örnek alacağı bir projedir dedi.
etiSEM kursiyer adaylarımıza, hayatlarında başarı dileklerimizle sevgi ve saygı ile duyurulur.

Son düzenleme:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5