İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo İpucu Etkili Yazı Yazmak İçin 10 İpucu

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
David Ogilvy’den 10 tavsiye

Ogilvy, bir Tanrı lütfu olmadığını ve sonradan kazanılabilecek bir yetenek olduğunu savunduğu daha iyi yazma meselesi için 10 altın kuralını şöyle sıralıyor (çeviri benim, tam tutmayabilir).

1. Roman-Raphaelson’un Writing That Works: How to Communicate Effectively In Business kitabını oku. Üç defa oku.
2. Konuştuğun gibi yaz. Doğal ol.
3. Kısa kelimeler, cümleler ve paragraflar kullan.
4. Kendini havalı biri gibi gösterecek jargonları kullanmaktan kaçın.
5. Hiçbir konuda iki sayfadan fazla yazma.
6. Alıntı ve aktarımlara dikkat et.
7. Bir bilgi notunu asla yazdığın gün yollama. Ertesi sabah sesli olarak oku ve yeniden düzenle.
8. Eğer önemli bir şeyse, daha iyi hale getirmek için bir arkadaşından yardım iste.
9. Mektup ya da bilgi notunu yollamadan önce alıcıdan ne istediğinin son derece açık ve net olmasına dikkat et.
10. Eğer derdin ‘işin yürümesi’ ise, YAZMA! Git adama ne istediğini sözlü olarak anlat.

Aklınızın bir köşesinde bulunsun.

(Makale yazarken de bu maddelerden bazısı kısmen işimize yarayabilir.)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
ilginç ipuçlarıymış

CEO_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"7. Bir bilgi notunu asla yazdığın gün yollama. Ertesi sabah sesli olarak oku ve yeniden düzenle."
Bu benim de dikkat ettiğim bir kural çünkü;ertesi gün mutlaka düzeltmek istediğim bir şeyler mutlaka çıkıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5