İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Etkinlik Düzenlemenin Blog Açısından Önemi

cerezlerim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Blogu ilk defa açtığımda öylesine çok istiyordum ki yazılarımın, içeriklerimin okunmasını ve yorumlanmasını. Hala da istiyorum bunları doğal olarak. Böyle boş umutlara girmek anlamsızdı o zamanlar. Şu anda da çok profesyonel olduğum söylenemez kesinlikle. Sadece yazıyorum ben, anlamlı, anlamsız. Umarım bir gün blogger üstadları gibi gereken özveri, fedakarlık ve içtenlikle içeriklerimi binler okur.

Etkinlikler Bu Amaçları Gerçekleştirmenin Birer Parçasıdır

Yazılarımızın okunması veya blogumuzun takip edilmesi devamlı surette o kadar kolay bir iş değildir. Bir şeyler yapmalı, çeşitli faaliyetlerde bulunmalıyız ki blogger dünyasında zirve olamasak da üst sıralarda bulunup, ziyaretçilerimizi artırabilelim. Blogumuzda etkinlikler düzenlemek de bu amacın bir parçası ve vazgeçilemez nüvesidir.

Etkinliklerimizi Ne Düzeyde Gerçekleştirelim ?

Blogumuzda düzenleyeceğimiz etkinliklerimizi küçümsemeyelim az ya da çok diye. Samimi ve içten yapılan her küçük etkinlik dahi mutlaka amacına ulaşacaktır. Bu faaliyetler, blogumuza uğramayan insanların dahi, bir süre sonra dikkatlerini çekip ziyaretçiniz olmalarını sağlayacaktır.

Çekilişler Gerçekleştirebilirsiniz

Blogunuzda düzenleyeceğiniz etkinliklerde yapacağınız çekilişlerde küçük hediyeler vaadedebilirsiniz. Ne olabilir bunlar ? Kitaplar, flash bellekler, mouse, klavye, kupa bardaklar vs. daha birçok ufak hediyelerde bulunabilirsiniz. Bunlar maddiyatta hafif, ancak maneviyatta ağır ve ziyaretçilerinizi mutlu edici şeylerdir.

Reklam Gelirlerinizin Bir Kısmını Blogunuza Yatırabilirsiniz

Reklam ya da tanıtıcı yazılarınızdan elde edebileceğiniz gelirlerinizden bir kısmını, blogunuz için kullanabilir, 40-50 tl gibi ufak bir bütçeyi çekiliş hediyesi olarak değerlendirebilirsiniz. Bununla dilerseniz çeşitli kitaplar, dilerseniz de hediyelik eşya alabilirsiniz.

Çekilişlerinizi Her Zaman Maddiyatla Sınırlandırmayın

Gerçekleştireceğiniz çekilişlerin sonucunda kazananlara her zaman maddiyat arz eden şeyler vaad etmek zorunda değilsiniz. Web/Grafik tasarım konusunda bilgi sahibi iseniz, okurunuzun logo veya temasını yapılandırabilir, dilediği konuda yardımcısı olabilirsiniz. SEO konusunda uzmanlığınız mevcut ise, SEO desteğinde bulunabilirsiniz. Hiç yeteneğiniz olmasa dahi, kazanan okurlarınızın blogunu tanıtım yazınızla kendi blogunuzda tanıtabilirsiniz.

Fazla Malzemeni Ver Çekilişe Gitsin

İhtiyaç duymadığınız eşyanızı, blogunuzda gerçekleştireceğiniz çekilişlerinizde hediye olarak sunabilirsiniz. Örneğin okuduğunuz kitaplarınızı, kullanmadığınız, özel olmayan nesneleri hediye olarak okurlarınıza armağan edebilirsiniz. Ben de yakın zamanda kullanmadığım ve ihtiyacım olmayan eşyalarımı böyle bir çekilişle siz değerli okurlarıma sunma düşüncesindeyim.

Reklam Alanlarınızı Kullanın

Çekiliş sonucunda kazanan ziyaretçilerinizin bloglarını, hazırlayacağınız reklam alanında yer alan belirli ölçülerdeki kısmınıza sponsor bağlantısı olarak ekleyebilir, okurunuzun tanıtımını bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Çekiliş Gerçekleştiren Örnek Blogları İnceleyebilirsiniz

Daha önce defalarca çeşitli hediye çekilişinde bulunan blogları inceleyebilir, bu blogların nasıl bir yöntem izlediklerini, katılım koşullarını ve çekiliş şartlarını gözlemleyebilirsiniz. Bütün bunların yanında hediyenizi göndereceğiniz zaman, kargolama kısmının ödeme işleminde nasıl bir yol izleyeceğinizi çekiliş şartlarında kesinlikle belirtin.

Son söz olarak arkadaşlar, blogunuza ait ziyaretçilerinizin ve okurlarınızın artırılabilmesi adına böyle hoş çekiliş ve etkinliklerde bulunabilir ve hem kendi adınıza hem de okurlarınızın blogları adına faydalı eylemler gerçekleştirebilirsiniz.

Sizin de etkinlikler konusunda görüş ve önerileriniz mevcutsa bizimle paylaşabilir ve daha önce gerçekleştirdiğiniz çekiliş sayfalarınızı buradan paylaşarak incelememizi ve katılmamızı sağlayabilirsiniz. Teşekkürler.

Kaynak: http://www.cerezlerim.com/2014/02/etkinlik-duzenlemenin-blog-acisindan.html

İyi Çalışmalar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5