İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Etkinlik Takvimi ?

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

http://sgm.sabanciuniv.edu/tr/ adresinde kullanılan etkinlik takvimi, kuvvetle muhtemel hazır bir script değil. Ama çok fazla kullanışlı :) Acaba bildiğiniz benzeri bir script var mıdır? Yani takvimde bir tarihe tıkladığımızda direkt altında bilgileri gösterecek bir etkinlik takvimi aranmaktadır :)

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tabii güzel bir yöntem öğretiyorsunuz fakat google aramalarını alt üst edip en son olarak buraya konu açtım. Başka türlü zaten mesajlarıma bakarsanız, hazıra konma gibi bir isteğimin hiç olmadığını görürsünüz :) event calendar, ajax calendar, calendar script, vb onlarca arama denedim. Bir çok script inceledim. Fakat hepsi pop-up açmakta. Sonra yukarda verdiğim linkte bulunan scripti gördüm, aradığım tam olarak oydu ama benzerini bir türlü bulamamıştım. Belki sizden birileri benim göremediğim birşey görmüşsünüzdür diye düşünmüştüm sadece.. Ama siz de haklısınız, söylediğiniz de doğru.

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Tabii güzel bir yöntem öğretiyorsunuz fakat google aramalarını alt üst edip en son olarak buraya konu açtım. Başka türlü zaten mesajlarıma bakarsanız, hazıra konma gibi bir isteğimin hiç olmadığını görürsünüz :) event calendar, ajax calendar, calendar script, vb onlarca arama denedim. Bir çok script inceledim. Fakat hepsi pop-up açmakta. Sonra yukarda verdiğim linkte bulunan scripti gördüm, aradığım tam olarak oydu ama benzerini bir türlü bulamamıştım. Belki sizden birileri benim göremediğim birşey görmüşsünüzdür diye düşünmüştüm sadece.. Ama siz de haklısınız, söylediğiniz de doğru.

amacım siz aramadan yazıyorsunuz demek değildi, arayabilirsiniz ama ingilizce bilmiyor olabilirsiniz. Sadece yol göstermek istedim.

http://www.easyphpcalendar.com

bu popup açıyor mesela, popup açma kodunu tespit edebilirsiniz nerede olduğunu daha sonra o kodu normal linke çevirirsiniz, altına bir alana iframe kodu ekleyip onun "name" alanını linke "target" olarak verirseniz kendi isteğinize uygun hale getirmiş olursunuz.

Kod:
<a href="link.php" target="etkinlik">Bugün hava çok güzel</a>

<iframe name="etkinlik" width="200" height="200"></iframe>

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herzamanki gibi üslup farkını ortaya koyuyorsunuz ejder. Yanlış anlama için özür dilerim, gösterdiğiniz iframe yolu için de teşekkür ederim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5