İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

EURO 2008 - bu yapılır mı ya ?

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
EURO 2008 uydudan izlenemeyecek!
Yayın anlaşması gereği ATV, uydu yayınını şifreleyecek.

06.06.2008 10:01

HABERTURK.COM

Avrupa Şampiyonası için nefesler tutuldu ve herkes Cumartesi akşamı saat 21:45'te Türkiye'nin Portekiz ile yapacağı maçı bekliyor.

Euro 2008 Avrupa Kupası Finalleri’nin yayın hakkı Türkiye için ATV grubunda. İlk maç da Cumartesi akşamı oynanacak. Futbolseverler şimdiden evde maç keyfine hazırlanıyor ancak dikkat!
Televizyonunuzda uydu yayını varsa hiç boşa maç hazırlığı yapmayın çünkü ATV maç sırasında yayını şifrelemek zorunda.

Anlaşmanın sadece Türkiye haklarını kapsadığı ve uydu yayınının başka ülkelerde de izlenebildiğini göz önünde bulunduran UEFA, bu nedenle uydu yayınına izin vermiyor.

Euro 2008'i karasal yada kablolu tv kullanıcıları ile Digitürk aboneleri izleyebilecek.

Türkiye'de uydu izleyicilerinin oranı yüzde 40 civarında. Yani UEFA'nın yasağı Türkiye'nin neredeyse yarısının keyfini kaçırdı. Bu durumda maçı Lig TV'den de yayınlayacak olan Digitürk avantajlı duruma geçmiş oldu.

ee Türkiye'nin yarısı maçı izliyemiyecek bunlardan biride benim sanırım

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bizde digiturk yok. Derbileri felan komşularda izliyorduk. Bu bizim evin açısından çok kötü oldu. Artık babam ve ben alternatifler aramaya başlamak zorundayız :)

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Aslında grup sonuncusu olacağımız garanti izlemeye gerek yok ama bizde de digiturk var o yüzden gerekirse izleyebileceğim. Ama Terimin bu kadrosuyla bu takımın grup sonunculuğu garanti :S

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
adam gibi bi maç izliyemiycez :S

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dandik insanların dandik kararları...

Allah'tan bizim peder uyduyu bağlattık diye normal anteni kaldırmamıştı. :D

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dünya kupası içinde kanal 1 aynısını yapmıştı ama şifreyi vermişlerdi yine aynı şey olmazmı acaba bi umut yani

Respect

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tükiye sınırları içinde uydudan direkt yayın alanlar ise, daha önce de herkes tarafından kullanılan ve kumandadan girilebilen çok basit bir şifre ile yayınları alabileceklerdir.

Nedir bu bahsi geçen şifre, anlamadım ben?

SS9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Allah'tan uyduya gecerken anteni atmamışım :D

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
0000 değilse kesin 1234'dür çok güzel kanallar var :D

şaka maka iyi ki varsın next and nextstar :)

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Bizim burada cama yazmışlar hemen şifreli yayınlar kırılır ATV dahil diye :)

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
ilginç. kumandadan girilebiliyor demiş. ben şimdi camlarında yazan dükkanlara götürmeden ne şekilde gircem bu şifreyi (kaçsa artık). varolan şifreli kanallarda kumandadan şifre girilen bir özellik görmedim. bilen arkadaşlar var mı

marka vestel, model dvb 850 ci

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Uydu şifresini çözmenin yolu!

Euro 2008 maçları uydudan şifreli verilecek. Ancak bu şifre kolaylıkla çözülüyor. Maçı uydudan izlemek için bakın ne yapmanız gerekiyor?

EURO 2008 Uluslararası lisans anlaşmaları nedeni ile ATV Türksat 2A uydusu üzerindeki yayınını maç saatlerinde şifreli olarak verecek. Ancak maç çatı anteni, Kablo Tv ve Digiturk üzerinden rahatlıkla izlenecek.

Ancak Türkiye'nin çoğunluğu uydu anteni kullanıyor. Bu durumda EURO 2008 maçlarını izlemek isteyen uydu anten kullanıcıları basit bir iki işlemle şifreyi çözebilecekler.

İşte şifreyi çözmenin yolu:

1. Uydu alıcınızın BISS şifre çözebilme özelliğine sahip olması gerekmektedir. Uydu alıcınızın menüsünde ‘CAS’, ‘Key Girişi’, ‘CAS System’, ‘CAS Keys’ veya benzer bir isimle yer alan KEY girişi menüsüne gelin. Açılacak menüde yer alan şifreleme tiplerinden (Şifre Tipi, Cas Type vb.) Biss olanını seçin.

2. Açılacak menüde yer alan talimatları uygulayarak aşağıdaki değerleri girin.
ATV için: Biss ID: 0×1FFF (eğer 6 haneli ise 0×001FFF),

Key Değeri: 1000000000000000 (eğer 12 hane varsa 10000000000000)

3. Şifreyi kaydedip menüden çıkın, uydu alıcınızı kapatıp açın.

Maç yayınları, Türkiye içinde çatı anteni (karasal vericiler ), Kablo TV ve Digiturk üzerinden herhangi bir işleme gerek kalmaksızın izlenmektedir.

EURO2008 ATV Teknik Destek Hattı: 0 216 316 10 02

Kaynak: Güneyport

HSYN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10000000000000 şifre olmuyo sanırım başka bişey

edit: şimdi çözdüm şifre bende 1 sonuna 14 tane 0 la oldu

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5