İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ev Ağına Katılma Sorunu!

pinkfroyd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar..
Bu forumun derdime çare bulabileceğini düşündüm..

Bir masaüstü pc ve iki adet laptop var. Hepsi Win 7 işletim sistemli ve hepsinin tarih ve saat ayarları örtüşüyor. Bahsettiğim masaüstü bilgisayarda depo benzeri, anında ulaşıp kullanmamızı gerektirecek klasörler mevcut. Bu bilgisayardan bu dosyaları paylaşıma açtım ve ev ağını oluşturdum. Laptopların birinden bu masaüstü bilgisayara bağlanabildiğim gibi, masaüstünden de, bu laptop'a bağlanabiliyorum. Fakat diğer laptop'u ev ağına bir türlü bağlayamadım. Ağı ve bilgisayarları görüyor ancak ev ağı parolasını girmemizi istediğinde, doğru olduğuna emin olduğumuz halde, bir sorun var diyor ve bağlanamıyor.

Biraz araştırma yapınca, windows güvenlik duvarı ve tarih-saat ayarları gibi etkenlere ulaştım. Hepsini kontrol ettim, her şey yerli yerinde fakat, bu laptop bir türlü bağlanamıyor. Deneyebileceğim başka bir yöntem bilen, beni yönlendirebilecek arkadaşlar varsa, çok mutlu olacağım..

pinkfroyd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mesajı yazalı epey oldu ama şimdi yeniden gördüm. Sorunu da çözdüm, en azından yeniden arama yapan olursa, yardımcı olabiliirim belki..

Sorun aslında epey basitmiş. Bağlanmayan laptop sabit IP'de değilmiş. Tarih/saat ayarları, işletim sistemi farklılıkları ya da bilgisayarın paylaşım ayarları gibi faktörler dışında, buna da dikkat edilmesi gerekiyor..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5