İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ev Yapımı Organik Çamaşır Deterjanı

aksaak

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Herkese Merhabalar

internette evde nasıl doğal deterjan yaparım diye öyle dolanırken bir site buldum. Sitede güzel bir tarif buldum. Hem bebekler için hem de bir çok farklı amaç için evde nasıl deterjan yapılacağını basitçe anlatmış. Ben bir tarif oradan alıntılayarak paylaşıcam. Siz sitedeki diğer tariflerden de yararlanabilirsiniz.

Evde Organik Bulaşık Deterjanı Nasıl Yapılır ?

Organik bulaşık deterjanı için gerekli malzemeler:

1 bardak kaynar su

1 bardak zeytinyağlı sabun tozu

1 yemek kaşığı boraks

1 yemek kaşığı karbonat

Organik bulaşık deterjanı tarifi: Öncelikle yukarıda yazdığımız bütün maddeleri bir kabın içerisinde karıştırıyoruz. İyice karıştırdıktan sonra karışım jel kıvamını alacaktır. Jel kıvamını aldıktan sonra elde ettiğimiz bulaşık deterjanını ister elde süngerle isterseniz de makinenizde gönül rahatlığı kullanabilirsiniz. Böylelikle yemek yeyip içtiğiniz eşyalarınıza kesinlikle kimyasal maddeler bulaştırmamış olursunuz.

Kaynak: http://www.organikdeterjan.net/organik-bulasik-deterjani/

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5