İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Satım Evde nasıl verimli ders çalışılır?

Lovexem

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Evde nasıl verimli ders çalışılır?

Çok sık sorulan şeylerden biri de evde nasıl verimli ders çalışabilirim? Öyleyse gelin, hep birlikte bakalım!

Çalıştığınız ortam düzenli olsun

Duydunuz işte, çok basit. Çalıştığınız ortam düzenli olsun ki dikkatiniz dağılmasın. Ayrıca bu sizi motive eder.

Çalıştığınız alanda dikkat dağıtıcı şeyler olmasın

Mesela televizyon, telefon, oyuncaklar, yiyecekler bunlar dikkatinizi dağıtabilir. Ders çalışırken yanınızda bu gibi şeylerin bulunmamasına önem gösterin.

Çalıştığınız alan konforlu olsun

Size tavsiyem rahat ve sıcak bir alanda ders çalışmanız. Rahat ve sıcak bir alan derken, yataktan bahsetmiyorum tabii! 🤪

Düzenli not tutun

Renkli kalemler çok güzeldir, yazılarınızı süsler ve en önemlisi ise dikkatinizi çekeri! Bu yüzden renkli kalem kullanmanızı öneririm. Ayrıca yazınız da güzel ve okunur biçimde olsun. Yazdığınız şeylerin zihinde kalıcı olmasını sağlar.

Tekrar yapmak

Sürekli okumak, tekrar yapmak çok önemlidir. Günde 30-40 dakika tekrar yapsanız bile sizin için kâr. Diyelim ki öğretmeniniz bir soru sordu, sizce hiç tekrar yapmayan biri mi bilebilir yoksa her gün tekrar yapan biri mi? Cevabı ikimizde biliyoruz sanırım!

Bol bol kitap okumak

Kitap okumak çok önemlidir çünkü diyelim ki karşınıza bir paragraf sorusu çıktı. Kitap okuyan bir birey hızlı ve kolay bir şekilde paragraf sorularını yapabilir. Ayrıca kitap okuyan bir bireyin anlama kabiliyeti daha yüksektir.

Düzenli dinlenmek

Ders çalışın diyoruz ama ara vermek de çok önemli!

30 dakika ders çalışıp 10 dakika ara verebilirsiniz. Böylece beyniniz biraz olsun rahatlar. Demek istediğim 10 dakika içerisinde ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ama o 10 dakika içerisinde hemen telefona sarılmayın. Bu sizin dikkatinizi dağıtacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5