İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Evde Sunucu Kurma Hakkında Yardım

mraltan109

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar ben kendi evime Tower sunucu kurmak istiyorum. (işletim sistemi :Windows server 2000)Amacım ise çogunuzun bildigini düşündüğüm Knight Online Privete server açmak yani online bir oyun işletmek için. Oyunun kendi database'i bulunmakta ve websitesi bulunmakta sizden istediğim sunucumda ip adresi almam için DNS' server ayarları ve Host server yapabilmem için gerekenler,Bant genişligi bayağ geniş bir konu farkındayım hatta TTNET' farklı bir kablo falan cekmesi gerek diyenler bile vardı fakat bana yardımcı olabilecek arkadaşlar [email protected]'dan ulasabilirler.

dilarabilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ev ortamında server barındırmak bence hiç akıl kârı bir iş değil.
Neden derseniz ?
Bilgisayarınız 7 / 24 açık olmalı ( 7 / 24 açık kalmaya dayanabilecek bir bilgisayara sahip olmalısınız.)
Elektrik ya da internet hattınız 7 / 24 online olmalı.
Jeneratör bulundurulmalı.
TTNET ten paylaşımsız hat alınmalı ( ki bu da oldukça tuzlu bir rakam.)
Fiber hat kullanılmalı.
Bunları evinizde sağlamak yerine sunucunuzu toplayıp bir veri merkezinden sunucu barındırma hizmeti alsanız daha mantıklı olur diye düşünüyorum.Ya da bir hosting şirketinden Virtual Dedicated Server (vds) de kiralayabilirsiniz.

maxtor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer evde test ortamı yapmak istiyosanız butarz kurulumlar yapıp bilgi düzeyinizi artıra bilirsiniz ama bu işi ticari olarak yapmak istiyorsanız, katılıyorum -->

Ev ortamında server barındırmak bence hiç akıl kârı bir iş değil.
Neden derseniz ?
Bilgisayarınız 7 / 24 açık olmalı ( 7 / 24 açık kalmaya dayanabilecek bir bilgisayara sahip olmalısınız.)
Elektrik ya da internet hattınız 7 / 24 online olmalı.
Jeneratör bulundurulmalı.
TTNET ten paylaşımsız hat alınmalı ( ki bu da oldukça tuzlu bir rakam.)
Fiber hat kullanılmalı.
Bunları evinizde sağlamak yerine sunucunuzu toplayıp bir veri merkezinden sunucu barındırma hizmeti alsanız daha mantıklı olur diye düşünüyorum.Ya da bir hosting şirketinden Virtual Dedicated Server (vds) de kiralayabilirsiniz.

mraltan109

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ticari olarak düşünüyordum fakat araştırmalarım sonucu VDS'yada dedicted server kiralicagım' tek sorun bu TTNET'in hayvan gibi hat fiyatları. Tesekkür ettim.

Neo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hat fiyatlari ucuz olsaydi herkes evinde sunucu kurardi. En maliyetlisi Vds veya Dedicated kiralamak.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5