İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Exploerer acilis sayfasinda pop up(yadim lütfen)

G

gibigibiyim

Misafir
IE de hangi siteyi anasayfam yaparsam yapayim ilk IE yi acisda absürtfriendfinder diye bir sayfa cikiyor .Pop up gibi,anasayfam yaptigim sitedenmi diye kontrol ettim ancak o sitelerden kaynaklanmiyor.Bir cok site denedim anasayfam icin,hepsinde pc yi ilk actiktan sonra IE ye tikladiktan sonra anasayfam yaptigim site ile birlikte absürtfriendfinder li bir pop aciliyor.Adaware ile denedim,mcafee ile denedim ancak sorun hala gitmedi bunun bir yolunu yöntemini bilen varsa yardim edebilirmi´?

tesekkürler

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Explorer a yerleşen bazı programları malesef AntiSpy programlarının da temizleyemediği zamanlar olabiliyor. Yapılan işlemi kullanıcının kendisinin bilerek yaptığını düşünüyor belki bilemiyorum..

Regedit e girip "absürtfriendfinder" kelimesini arattığında büyük ihtimal birkaç şey çıkacaktır. Çıkan sonuçları incele. Silmende sakınca olacağını sanmıyorum. Sakınca yoksa direk bulduklarını sil.

Ama bir de makine açılışında bir program otomatikman regedit de bir yerlere bu işlemi yapması için kayıt yapıyor olabilir. Bunu da şu yöntemlerle bulabilirsin..

Çalıştır'a gelip "msconfig" yazdığında orada startup bölümünde işine yaramayan şeyleri silebilirsin.

veya regedit de

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

buranın içine baktığında spy olduğunu düşündüklerini silebilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5