İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

F1 pilotu Barrichello, Google'a açtığı davayı kazandı

Hayko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Orkut altındaki yüzlerce sahte Barrichello, Google'a yarım milyon dolara mal oldu.

Google'ın sahibi olduğu sosyal ağ sitesi Orkut, Güney Amerika ülkelerinde oldukça popüler durumda. Özellikle Güney Amerika kökenli ünlüler adına çok sayıda sahte hesap Orkut.com altında halen varlığını sürdürüyor. Kendi adına açılmış sahte hesaplardan rahatsız olan dünyaca ünlü F1 pilotu Rubens Barrichello yaklaşık 3 yıldır Brezilya'da süren mahkemenin sonucunu nihayet aldı ve Google tam 500.000 dolar ceza ödemeye mahkum oldu. Kazandığı bu yarım milyon dolara ihtiyacı olmadığını (!) söyleyen Barrichello gelen parayı kendi kurduğu bir vakfa aktararak hayır işlerinde kullanacağını açıkladı.

rubens_haberici.jpg

http://cnetturkiye.com/haberler/67-...otu-barrichello-googlea-actigi-davayi-kazandi

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bu tarz haberler güzel. Umarım daha sert kurallar kanunlar olur bu tarz şeyler için. Her zaman söylüyorum, sitelerdeki kişilerin yazdıkları onları ne kadar bağlıyorsa onu yayınlayan siteyide bağlaması lazım. Öyle portal kurdum sistem kurdum gerisi benim işim değil demekle olmaz bu işler. Çünkü sanallıktan çıkmaya gerçek paralar kazanılmaya başlandı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5