Facebook’a Türk Rakip Geliyor: FreelyShout

Teknolopi

0
İyinet Üyesi
Katılım
19 Mayıs 2014
Mesajlar
318
Reaction score
0
Bütün dünyaca kullanılan ve bilinen büyük sosyal ağ sitelerinin en başında yer alan Facebook’a bir rakip geliyor. İsmi FreelyShout 2013 yılında aktif hale getirildi ve kullanıcıların hizmetine sunuldu. Twitter, Facebook, Foursquare gibi ünlü yazılımlara benzetilerek yapılan bu yeni ve sosyal ağ Erkan AKTAŞ tarafından kurulmuştur.

Günlük olarak insanların artık paylaşımlarını yapabilecekleri, sosyal haberleşme olarak kullanabilecekleri, tamamen Türkçe olarak tasarlanan bu yeni sosyal ağ, yaklaşık 3 yıl gibi bir süre zarfında hazırlanarak kullanıcılara sunulmuştur.

Yazılım ile birlikte sistemde resimler ve videolar rahatlık ile paylaşıma sunulabilecektir. Yazılım sırasında ilginç ve farklı projelerde yerleştirilmiş. Örnek vermek gerekirse sosyal ağ iletişimi baz alınarak, yakında bir hastanede acil kan lazım, kullanıcı bunu online olarak anında görebiliyor. Bunun benzeri bir çok modül oluşturulmuş ve hizmete açılmış.

freely3.jpg


Bu yeni Türk sosyal ağı günden güne ilerleyerek büyüyor, her gün yeni kullanıcılar ile birlikte buluşan sitenin 2015 yılında en yaygın ağlardan olma şansı çok yüksek görünüyor.

Aynı zamanda sosyal ağ içesinde bulunan farklı kültürel katılımlar ile büyümeyi hedefleyen sosyal ağ kurucusu Aktaş “Sitemizle alakalı Türkiye Ajansı yönünden gerçekleşen haber ansızın çok TV ve gazetede katıldı. Belki de bunun yardımı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığın’dan aradılar ve projemizle alakalı sunum yapmak suretiyle Başkent Ankara ‘ya çağrıldık. Bu, bizim için gurur veren bir gelişme oldu” diye söylüyor.

Şu an için sitenin mobil uygulaması yok, ancak yeni yıl içerisinde en kısa zamanda bu hizmet de kullanıcılar ile birlikte olacak. Hadi hayırlısı, artık Türkiye’nin de kendine ait bir sosyal ağı var.

Kaynak: Facebook’a Türk Rakip Geliyor: FreelyShout
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst