İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Facebook domaini BOŞTA !

Berker09

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Tüm dünya tarafından bilinen tescilli bir ad + adın tamamını kullanıyosun. Facebook o domaini her türlü alır boşuna almasın kimse sonra başı derde girer.

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
“.net.tr”, çeşitli internet hizmeti veren kuruluşlar ve oluşumların kullanımı için açılmış
alt (ikinci düzey) alan adıdır.

.net.tr alan adı kaydı için aşağıda yer alan belgelerden, faaliyet alanınıza uygun olan bir tanesinin iletilmesi gerekmektedir.

-Telekomünikasyon Kurumu'ndan alınmış "İSS (İnternet Servis Sağlayıcı) Genel İzin Belgesi" (Telekomünikasyon Lisansı),
-Web tabanlı çalışan tüm kişi ya da kuruluşlar için, başvuran kişi ya da kuruluş tarafından başvurunun ayrıntılarını içeren (var olan .com ya da .net uzantılı web sayfalarının adresleri vb.) bir dilekçe (kişi adına yapılan başvurularda ilgili kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte),
-İnternet hizmeti vereceğini beyan ederek "net.tr" uzantısı için başvuran kişi ya da kuruluşlar için, başvurunun ayrıntılarını içeren ve yapılacağı taahhüt edilen web sayfanın yapılmadığının tespiti durumunda, ilgili alan adının silineceğinin kabul edildiğini belirten bir dilekçe* (kişi adına yapılan başvurularda ilgili kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte).

Alınan yer : daha.net

Satmak isteyen kim :D

Ekleme: Belgeliyi beğenmediyseniz TIKLAYIN

Berker09

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

Berker09

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Açık konuşayım beklerdim.O kadar para kazanayım bir domain parası vermeyeyim.Ayıp :)

net.tr (Türkiye uzantılı bir domain) milyonlarca domain uzantısı var, yüzlerce ülke var .. Bunun altından Facebook da olsa kalkamaz hocam. (imkansız çünkü sonu yok)

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
1300 çalışanı olduğunu biliyorum.her çalışana 1 domain alma sorumluluğu verse.1300 domain eder.Ancak 280 adet uzantı vardır :)

Forumjak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
facebook.com orjinali :) geri uzantılar 5 para etmez en fazla taklitler aslını yaşatır mantığına varırız :)

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
:) Facebook uğraşmaz öyle şeylerle zaten ... Alan alsın hadi bekliyorum :D

Ekleme:

Bilteksis.net.tr & metin2.net.tr açık örnekler ?

onlar istenen şartları taşıdıkları ve istenen belgeleri verdikleri için almışlardır, siz bireysel olarak alamazsınız anlamında söylemiştim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5