sohbet odaları

Facebook Messenger Mesajı Geri Alma Özelliği

hukukçupsikolog

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
3 Şubat 2019
Mesajlar
79
Reaksiyon
29
Puanları
0
56 Aydır Üye
Facebook Messenger’da Mesajı Geri Alma Dönemi
Kişilerin anlık mesajlaşma programlarında yaşadıkları en büyük problemlerden birisi atılan mesajlardan duyulan pişmanlıktır. Bazı mesajları atmamış olmayı dileyen kullanıcıların bu istekleri Whatsapp ve Instagram tarafından dikkate alınıp bu özellik getirilmiştir. Şimdi Facebook Messenger’da mesajı geri alma özelliği kullanıcılara sunulmaya başlandı.
Geri Alma İşlemi Nasıl Yapılır?
Messenger üzerinden yapılan bir sohbet esnasında anlık olarak karar verilen bir metin karşı tarafa mesaj olarak gönderilmiş ve bu mesajdan pişmanlık duyulmuş olabilir. Mesajı geri alma gerekliliği birçok sebepten kaynaklanabilir. Messenger’da karşı tarafa gönderdiğiniz mesajı geri almak istiyorsanız aşağıdaki işlemleri izleyin:
  • Sohbete giriş yapın.
  • Gönderilen metnin üzerine tıklayın ya da basılı tutun.
  • Alt tarafta beliren Kopyala, İlet ve Kaldır ikonlarından Kaldır ikonunu seçin.
  • Karşı tarafın mesajı görmemesi için “Herkes İçin Kaldır” butonuna basın.
  • Sadece kendin görmek istemiyorsan “Kendin İçin Kaldır” butonuna basın.
Bu işlemler sonunda atılan mesajın silinme işlemi tamamlanmış olacaktır. Facebook Messenger’da mesajı geri almak için 10 dakikalık zaman sınırlaması mevcut. 10 dakika aşıldıktan sonra mesajın silinmesi mümkün değil. Ayrıca mesajın silindiğine dair karşı tarafa uyarıcı gideceğini de bilmek gerekiyor.
 

akademig

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
6 Aralık 2016
Mesajlar
13
Reaksiyon
0
Puanları
0
Yaş
44
83 Aydır Üye
güzelmiş:) teşekkür ederim kendi adıma..
 

mute8100

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
14 Eylül 2011
Mesajlar
123
Reaksiyon
0
Puanları
0
Yaş
42
146 Aydır Üye
Bende oyle bir ayar görünmüyor
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst