• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

    deneme bonusu veren siteler cratosroyalbet pubg uc smm panel smm panel
sohbet odaları

Facebook Reklamları Nelerdir? Hangisini Seçmelisiniz?

Altinelli

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
10 Nisan 2020
Mesajlar
8
Reaction score
1
Puanları
0
Yaş
28
Şube
İstanbul Avrupa
42 Aydır Üye
Facebook reklam modellerini anlamak için asıl ismi olan Facebook reklam verme amaçları olarak bahsetmekte fayda var. Facebook reklam verme amaçları tam anlamıyla sonuçlarda ne görmek istediğinizdir.

Facebook reklam yöneticisi içerisinde toplamda 11 adet reklam modeli yani reklam verme amacı bulunmaktadır. Bu 11 reklam modeli ise 3 adet başlıkta toplanır: bilinirlik, değerlendirme ve dönüşüm. Bu 3 aşama satın alma yolculuğundaki yani pazarlama hunisindeki aşamaları temsil eder.

Yeni bir işletme, ürün, hizmet veya kampanya açtığınızda ilk aşamanız bunun hakkında bir bilinirlik oluşturmaktır ve buradaki amaç kullanıcıların sizden haberdar olmasıdır. Bir sonraki aşamada değerlendirme gelir. Bu aşamada kullanıcılar sizi rakipleriniz ile kıyaslar. “Neden bizi tercih etmelisiniz?”, “Bizim ne avantajımız var?”, “Bizi diğerlerinden ayıran özellik nedir?” gibi soruları cevaplamanız gereken aşama burasıdır. Son olarak ise dönüşüm gelir. Kullanıcıları müşterilere dönüştürmeniz gereken kısım ise burasıdır. Bu üç aşama için Facebook’un sizlere sunduğu reklam modelleri ise aşağıdaki gibidir:

1. Bilinirlik
a. Marka Bilinirliği
b. Erişim
2. Değerlendirme
a. Trafik
b. Etkileşim
c. Uygulama Yükleme
d. Video Görüntülenmeleri
e. Potansiyel Müşteriler Bulma (Facebook Form Reklamları)
f. Mesajlar
3. Dönüşüm
a. Dönüşümler
b. Katalog Satışları
c. Mağaza Trafiği

Kaynak: https://www.efealtinelli.com/facebook-reklamlari-nelerdir-hangisini-secmelisiniz/
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst