İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Facebook Sayfa Kapanması

Snowmann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neredeyse 3 yıldır emek verdiğim ve beğenen sayısı yüksek bir F1 sayfasının adminiyim. Daha önceden sitemde video ve fotoğraf paylaşıyordum 2 ay önce F1'in ve pek çok kuruluşun NetResult adlı telif hakları işlerine bakan firmasından gelen e-maille bunun telif haklarına aykırı olduğu ve silmem gerektiği uyarısını aldım. Ayrıca e-mailde video, fotoğrafların yanı sıra Formula 1 isminin ve logosunun da telif hakkına tabii olduğu söylendi. Videoları ve fotoğrafları sildikten sonra bir daha e-mail gelmedi. Şimdi çekincem facebook sayfasının silinmesi veya elimden alınarak resmi sayfa yapılması. Acaba telif hakkı öne sürülerek sayfa kapanması veya sayfamın elimden alınması gibi bir durum olabilir mi? Sayfanın türü internet sitesi ve sayfa ile bağlantılı bir sitem var ancak sayfanın ismi Formula 1. 30 bini geçtiği zaman sayfanın facebook onayını aldım. Yine beğenen sayfası yüksek ve türü internet sitesi olan benzer bir sayfa var ve kapanma gibi bir durumu olmadı. Bu konu son zamanlarda canımı sıkıyor, verdiğim emek ve maddi açıdan değerli olan sayfamın boşa gitmesini istemiyorum. Anlattığım bilgiler doğrultusunda bir yorum yaparsanız sevinirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5