Facebook Sayfanızın Hayran Sayısını Arttırmak

oirmak1975

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
25 Şubat 2011
Mesajlar
286
Reaction score
1
Facebook sayfanızın hayran sayısını arttırmak için bir takım noktalara dikkat etmeniz gerekir. Aşağıda açıkladığım noktalara dikkat ederseniz kısa sürede sayfanızın hayran sayısı artacaktır.

1. Facebook fan sayfasını açmadan önce facebook da çeşitli fan sayfalarını inceleyerek fan sayfanız için bir fikir edinmeye çalışın.
2. Facebook fan sayfanızı açarken akılda kalıcı ve daima hatırlanacak güzel bir isim belirleyin.
3. Sayfanıza mutlaka görsel öğeler yerleştirin.
4. Fan sayfanızın konusuyla alakalı güzel bir logo koyun.
5. Sayfanızda devamlı güncel konular paylaşın. Özellikle de ilginç video ve yazılar bulup sayfanızda paylaşmanız hayran sayınızı arttıracaktır.
6. Diğer sayfalar ile işbirliği yaparak, sizi tanıtmalarını rica edin.
7. Sayfanızı çok yoracak görsel öğeler eklemeyin.
8. Fan sayfanızın adresini forum siteleri, makale siteleri, sosyal medya siteleri vb. yerlerde tanıtın.
9. Fan sayfanızın adresini ping.fm gibi bir siteden faydalanarak aynı anda birçok sosyal medya sitesinde yayınlayabilirsiniz. Bu sitede önce üye olduğunuz sosyal medya sitelerini girin ve bu siteleri ping.fm sitesine bağlayın. Bu sayede bir yazı veya adres girdiğinizde aynı anda birçok sosyal medya sitesine mesaj gönderebilirsiniz.
10. Paylaşımlarınıza yaptığınız kısa açıklamaları soru cümleleriyle bitirip hayranlarınıza yorum yapma fırsatı verin ve bu yorumları mutlaka cevaplayın. Bu sayede hayranlarınızla aranızdaki bağları kuvvetlendirebilirsiniz.
11. Hayranlarınızdan arada bir arkadaşlarını davet etmelerini isteyin.
12. Hayranlarınıza çok sık mesaj veya güncellemeler ile sıkmayın.
13. Hayranlarınız arasında küçük yarışmalar düzenleyerek hediyeler verin.
14. Facebook da sizden daha büyük fan sayfalarında ve gruplarda sayfanızın reklamını güzel bir açıklamayla yapın. Ayrıca arkadaşlarınızın profil sayfalarında da fan sayfanızın reklamını yapın.
15. Facebook hayran sayınızı arttırmak için sitenize mutlaka bir facebook ikonu koyun.

Yukarıda saydığım maddeleri düzgün bir şekilde uygularsanız kısa süre de sizin de facebook sayfanızın hayran sayısı artacaktır.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst