İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Facebook’ta kızların şifresi çözüldü

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Facebook‘ta son günlerde kızlar arasında bir yazışma dikkat çekiyor. ” 2 haftadır kısır yemedim ” ” 3 haftadır hamburger yemedim ” tarzı iletiler dikkatinizi çekmiştir mutlaka. Kişisel durumlarına bu iletiyi yazan kızların, aslında bu yazıları bir şifre olarak kullandığı birçok kişi tarafından farkedilmedi. Fakat bazı arkadaşlarımız boş durmayarak bir araştırma yapmışlar. Ve bu şifreyi çözmüşler.
Sizinde kız arkadaşlarınızdan, Facebook durumlarına buna benzer iletiler yazan olursa, artık ne demek istediğini anlayacaksınız.. İşte şifreler..

A=
ocak-1 haftadır
şubat-2 haftadır
mart-3 haftadır
nisan-4 haftadır
mayıs-6 haftadır
haziran-8 haftadır
temmuz-10 haftadır
ağustos-12 haftadır
eylül-13 haftadır
ekim-14 haftadır
kasım-16 haftadır
aralık-18 haftadır

B=
1 : yoğurt
2 : kısır
3 : hamburger
4 : çerez
5 : domates
6 : dondurma
7 : un kurabiyesi
8 : lolipop
9 : fıstık
10 : köfte
11 : profiterol
12 : kestane kebap
13 : baklava
14 : simit
15 : sarma
16 : peynir
17 : pizza
18 : elma
19 : müz
20 : karnıyarık
21 : kızarmış tavuk
22 : açma
23 : kıymalı börek
24 : akide şekeri
25 : çilekli pasta
26 : sucuklu tost
27 : haşlanmış yumurta
28 : kazandibi
29 : kuru fasulye
30 : patates kızartması
31 : çikolatalı kek

A – Hangi ay olduğu
B – Hangi gün olduğu

Evet yukarıda ki yazıdan da anlayacağınız gibi, kızlar aslında bu iletileri paylaşırken, doğum günlerinin tarihlerini söylüyorlar. Ne derece önemli bilmiyoruz fakat, şu sıralar, Facebook‘ta oldukça yayılan bir durum. PanZehir.oRg olarak sizlerle paylaştık. Sizlerde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz..

Kaynak : Facebook'ta kızların şifresi çözüldü | Çözüme Giden En Kısa Yol

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5