sohbet odaları

Facebook ve Gizli Hesaplar

hukukçupsikolog

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
3 Şubat 2019
Mesajlar
79
Reaksiyon
29
Puanları
0
56 Aydır Üye
Facebook Gizlilik Ayarları
Facebook, kullanıcılarının kendilerine ait bilgi ve hareketleri sadece istedikleri kişilere gösterilmesine imkân veriyor. Facebook’un görünmezlik ayarları; kişiselleştirilmiş özerk bir sayfa yapısı oluşturup daha özgür bir şekilde platformdan yararlanmalarını sağlıyor. Ayarlar kısmından Gizlilik sekmesi tıklatılarak aşağıdaki işlemler yapılabiliyor:
  • Facebook aramalarında; profilin kimlere gösterileceği
  • Zaman tünelinde yapılan paylaşımların kimler tarafından görüleceği
  • Kimlerin arkadaşlık isteği gönderebileceği
  • Arkadaş listesine hangi kullanıcıların ulaşabileceği
  • Profilin Google, Yandex gibi arama motorların link olarak gözüküp gözükmeyeceği
Görüldüğü üzere Facebook kişilerin sürpriz rastlantılar ile uğraşmasını ve rahatsız edilmesini istemiyor. Facebook gizlilik ayarları; her geçen gün geliştiriliyor. Kullanıcıları cezbeden bu yenilikler ile Facebook’a uzak duran kişiler de profil açmayı tercih ediyor. Facebook’un yeni yılda getireceği gizlilik özellikleri ise merakla bekleniyor.
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst