• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

    deneme bonusu veren siteler cratosroyalbet pubg uc smm panel smm panel
sohbet odaları

Facebook Whatsapp'ı Satın Almak İçin Görüşmelere Başladı

Bilgiler
Katılım
18 Eylül 2007
Mesajlar
587
Reaction score
0
Puanları
0
195 Aydır Üye
Facebook Whatsapp’i Satın Almak İçin Görüşmelere Başladı

Mark Zuckerberg’in Eylül ayında yaptığı açıklamalar ve o günden bu yana şirketin mobile yönelik değişen stratejisi sosyal ağlar arasındaki yarışın da yer değiştireceğine işaret ediyordu. Nitekim Instagram ile 2012 yılının şu ana kadarki en büyük satın almasını gerçekleştiren Facebook, bu anlamda önemli bir hamlenin daha eşiğinde.

Geçtiğimiz Eylül ayında Path ile yakınlaştığını sizlere duyurduğumuz Facebook, Techcrunch‘ın şirkete yakın kaynaklarından aldığı bilgiye göre popüler ücretsiz mesajlaşma uygulaması Whatsapp’i satın almak için görüşmelere başladı. Ancak henüz edinilen bilgi sadece bununla sınırlı. Görüşmenin hangi aşamada olduğu ya da anlaşmanın potansiyel değeri henüz bilinmiyor. Şu an için iki şirket de bu konuda sessiz kalmayı tercih ediyor.

200′e yakın ülkede kullanılan ve günde 1 milyar mesajın gönderildiği bir mobil uygulama olan Whatsapp, 2011 yılından bu yana büyük bir gelişme kaydetti. Yeni dil destekleri yayınlayan ve küresel anlamda güçlü bir gelişim rotası çizen şirket, uygulamasına günlük 100 milyon aktif kullanıcıyı çekmeyi başarmış durumda. Whatsapp’ın yeni piyasaları da kapsayan bu güçlü özellikleri, mobilde yeni piyasalara açılma arifesinde olan Facebook’un hedeflerine oldukça uygun.

Diğer yandan Eylül ayına dönecek olursak, karşımıza Mark Zuckerberg’in açıklamaları çıkıyor. Halka arz sonrası borsadaki başarısızlığın ardından ilk kez kamuoyu karşısına çıkan Zuckerberg, Facebook’un geleceğinin mobilde olduğunu söylemişti. Görünüşe göre 1 milyar aktif kullanıcı sayısını geride bırakan Facebook’un bu rakamı ikiye katlayabilmesi için en uygun alan mobil olacak. Zira dünyada 5 milyar cep telefonu kullanıcısı var ve akıllı telefon kullanıcılarının sayısı giderek artıyor. Üstelik üreticilerin satış rakamları göz önünde bulundurulduğunda herkesin akıllı telefon kullandığı günler çok da uzakta görünmüyor.

Whatsapp cephesinde ise durum bu kadar net değil. Zira ücretsiz ve reklam barındırmayan bir servis olan Whatsapp’un kurucuları uygulamanın hayatına bu şekilde devam etmesi konusunda bugüne kadar oldukça kararlı göründüler. Whatsapp’in kurucusu Jan Koum’un geçtiğimiz yıl reklama sıcak bakmadıklarını dile getirdiği blog yazısı şirket sayfasında hala duruyor. Bununla birlikte Koum’un girişimcilerin başarıya ulaşan şirketlerini hemen satma sevdasından hoşlanmadığı da biliniyor.

Kaynak : SMCO
 
Bilgiler
Katılım
18 Ekim 2012
Mesajlar
24
Reaction score
0
Puanları
0
133 Aydır Üye
Whatsapp çok iyi kullanışlı bir sistem tabi internet paketi satın almaya teşvik eden bir sistem.
 

mustafa bozdemir

Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
26 Aralık 2018
Mesajlar
41
Reaction score
2
Puanları
11
Şube
bursa
58 Aydır Üye
Whatsapp çok iyi kullanışlı bir sistem.
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst