İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Facebook'ta kapatılsın !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Sansür taraftarı değilimdir.
Ama facebook karşıtıyımdır. Youtube'dan farkı nedir ? diziler yayınlanıyor telif haklarını ihlal eden çok şey var neden kapatılmıyor ?
Facebook amacından çıkalı çok oldu bile anlamadığım konu şu mu-yap nerede ?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Konu geyik bölümüne taşınsın; yorum yapalım :)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
telif hakklarından bahsediyorum ve kapatılmadığından bahsediyorum ! mizah anlayışını garipsedim

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Atatürk'e karşı hakaret içeren sayfalar ve Türk bayrağına yapılan çirkin aktiviteleride unutmamak lazım.

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Kapatma zihniyetine her zaman karşıyım kapatılsa ne olacak herkez proxy veya başka bir şekilde zaten giriyor. Kapatılması çözüm yerine başka bir çözüm yolu üretsen o zaman tamam derim.

Invictus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
bir siteye erişimin engellenmesi devekuşunun başını toprağa gömmesi gibi geliyor bana, sanki erişime engellenince sebep olan gösterilen video/içerik siteden kalkıyormuş gibi. tüm dünya görüyor sadece biz görmüyoruz. sorun halledilmiyor yani sadece bizim vatandaşımız görmesin deniliyor

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Cep telefonu ile uzaktan kumandalı bomba yapılıyor PKK tarafından, o halde tüm gsm operatörleride kapatılsın, cep telefonu kullanılmasın. Bir materyal birçok amaçla kullanılabilir, eğer kullanılan amaç yasadışıysa o materyali o amaç uğruna kullanan kişi bulunarak cezalandırılmalıdır, o materyal yasaklanmamalıdır.

Benim Facebook'um yok, sevmemde. Fakat Facebook'ta birileri telif haklarına aykırı davranıyor diye herhangi bir yasadışı davranışı olmayan ve Facebook'a girmek isteyen bir vatandaşın erişim hakkı kısıtlanmamalı. Bu çok yanlış bir davranış.

"Site Kapatılması" en yakın zamanda tarihe karışması gereken son derece ilkel bir olay. Umuyorum, bu tarz eylemlerden en yakın zamanda vazgeçeriz.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
geçen günlerde forumdaki litmus isimli üyenin sitesi klip yüzünden kapatılmıştı mu-yap uyarı vs yapmıştı ama anlamadığım nokta facebook'a neden dokunamıyorlar !
ülkemin haber sitelerine tek kalemde yasak geliyorda buna neden yok ?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
geçen günlerde forumdaki litmus isimli üyenin sitesi klip yüzünden kapatılmıştı mu-yap uyarı vs yapmıştı ama anlamadığım nokta facebook'a neden dokunamıyorlar !
ülkemin haber sitelerine tek kalemde yasak geliyorda buna neden yok ?

Evet, eşitsiz bir durum olduğu gerçek fakat benim temennim bu "kapatılma meselelerinin" tamamen sona ermesi.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
ama şu şartlar ortasında kapatılması gerekmiyor mu atay ? bu durudma mu-yap'ın adil bir kurum olduğuna kim inanır ?

CepTurkey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herşeyin çözümü elebet cıkıyor kapansada bir yolu bulunur :)

T

trgy

Misafir
Kapatılırsa yine webmaster arkadaşlar ulaştırı oralara bizleri. :)

Açılabilecek siteleri yazayım;

facebookgiris.com
facebooktunnel.com
ftunnel.com (belki vardır bakmadım)
facegiris.com
...

Kısacası rahatsız olan bizler yine ulaştıracağız insanları oraya. O yüzden bence kapatmaya gerek yok hatta rahatsız da değilim.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Karşılıklı bilgi alışverişi yapılıyorsa neden kapatılsınki?
Facebook sayesinde milyonlarca insanın ne düşündüğü, nasıl hareket ettiği, nasıl davrandığı, özel zevkleri vs. gibi belkide sevgilisinin bilmediği, belki ailesinin bilmediği tonla bilgi artık veritabanlarında bulunuyor. Sitesi kapanan X kişide böyle bir sistem kursaydı eminim onunda sitesi kapanmazdı.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
ama şu şartlar ortasında kapatılması gerekmiyor mu atay ? bu durudma mu-yap'ın adil bir kurum olduğuna kim inanır ?

Müyap'ın işleyişi hakkında tam ve detaylı bir bilgim olmadığı için yorum yapamayacağım, benim görüşlerim tamamen "site kapatma" eylemi üzerine.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
facebook türkiye'de kapatılır'sa , açılsın diye mitingler yaparlar.millet sokaklara dökülür.

öyle psikopatları var diye biliyorum.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
1) Mü-yap internette çılgınlarca gezip illegal site arayıp kapanmasını sağlamıyor. Şikâyet/talep üzerine işleme konuluyor. Yani bu konuda Mü-yap'ın adaletinden veya adaletsizliğinden bahsedemezsiniz. Bestenin ve şarkı sözünün ayrı ayrı lisanslandığı şirketler oluyor bazen. Bu tür şirketler söz konusu sitenin lisanslı kullanıcısı olmadığını söylüyor ve şikâyette bulunuyor. Mü-yap kapatmazsa kendisi zan altında kalır. Müyap'a her şikâyet edilen mp3/klip sitesinin kapatılmamasının sebebini de buna bağlayabilirsiniz. Şarkı sözü siteleri yasal gibi gözüküyor, ancak hak sahipleri dava açsa en popüler şarkı sözü siteleri dahi kapatılabilir.

2) Nasıl olsa girebiliyoruz, niye kapatıyorlar?
_ Nasıl olsa girebileceğinizi onlarda sizin gibi biliyorlar. Ancak üzerlerinden sorumluluğu atmış oluyorlar bu şekilde.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bir kişinin bir sitenin kapanması istemesinde ya bi çıkar vardır yada belli bir kin

Çok saçma geldi konu yok şu niye kapatılmıyor yok şu niye açık ... Niye kapatılıyor diyen insanlara karşı böleleleri türedikce işimiz zor

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
bir kişinin bir sitenin kapanması istemesinde ya bi çıkar vardır yada belli bir kin

Çok saçma geldi konu yok şu niye kapatılmıyor yok şu niye açık ... Niye kapatılıyor diyen insanlara karşı böleleleri türedikce işimiz zor

okumayımı bilmiyorsun ? okuduğunumu anlıyamıyorsun ?
ortada suç var ! telif hakları ihlali var nasıl diğerleri kapatılıyorsa bununda kapatılması normaldir.

bunuda anlıyamazsan zaten ben daha bişe yapamam ki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5