Facebook’un 1200 Kişiyi İşe Almasının Nedeni Ne?

Esm3H

0
İyinet Üyesi
Katılım
11 Eylül 2014
Mesajlar
74
Reaction score
0
CEO Mark Zuckerberg, yalnızca Facebook ile uzun vadede şirketin ayakta kalamayacağının farkında. Bu nedenle firma, uzun süredir farklı alanlara yatırım yapmış durumda: WhatsApp, Instagram, OculusRift.. Böylelikle belli başlı mesajlaşma ve resim paylaşma platformlarını bünyesinde toplayan firma, gelecekte önemli bir yer edineceği tahmin edilen sanal gerçeklik gözlüklerinin en bilinen ismini de transfer etmiş oldu. Peki sadece bu kadar mı tabikide hayır…

Firma, Internet.org isimli bir proje üzerinde de çalışıyor. Bu, internete erişimi sınırlı olan ülkelere yüksek hızlı internet götürmek için geliştirilen ve uzun vadede yine Facebook’un işine yarayacak olan bir proje. Halihazırda milyonlarda kullanıcısı bulunan Facebook, WhatsApp ve Instagram, böylelikle daha fazla kullanıcıya erişecek zira.

Peki firma, alacağı 1200 kişiye nerelerde iş vermeyi düşünüyor? Reuters’ın haberine göre Zuckerberg’in birincil amacı, OculusRift üzerine odaklanmak. Zuckerberg, 2 milyar dolara şirketine kattığı OculusRift’in gözlükleri hakkında “Gözlükler, hayatım boyunca deneyimlediğim her şeyden farklıydılar.” açıklamasında bulunmuştu. Görülen o ki CEO, sanal gerçeklik gözlüklerinin gelecekte mobil hayatın bir parçası olacağını düşünüyor ve buraya yaptığı yatırımlara acımıyor.

Firmada işe başlayacak 1200 kişinin diğer kısmının da, Internet.org projesi üzerinde çalışacağı belirtilmiş. Dünya nüfusunun 3’te 2’sinin sınırlı internet bağlantısına sahip olduğu düşünülürse, Facebook, WhatsApp ve Instagram için keşfedilmeyi bekleyen çok yer var diyebiliriz.

Kısacası Facebook, bu 1200 kişiyi geleceğini garanti altına almak için işe alıyor gibi görünüyor. Eğer kozlarını iyi oynarsa, firmanın yoluna daha güçlü adımlarla ilerlememesi için hiçbir neden yok.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst