İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fandan acayip sesler geliyor?

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaslar işlemci fanı acayip sıcak üflemekte ve acayip derecede yanında durulmayak kadar ses çıkarmakta yanında 5 dk dursanız kafayı yersiniz.

Fanı kontor ettim herhangi bir kabloya dokunmuyor,
Kasanın yan tarafı açık rahat bir şekilde hava sirkilasyonu olsun diye,
yani nereye baksam problem göremiyorum ama neden sizce ses çıkarıyordur?

Bu konuda bilgi sahibi olan var mı yardımcı olabilecek?

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Kasayı açıyorsunuz.

İşlemcinin üzerinde direk fan olabilir.Titanyum artı üzerinde fan olabilir.

Titanyumu veya fan ve titanyumu çıkarın.İkisini birbirinden ayırın.

Çeşmenin altında parmaklarınızla ovuştura ovuştura bir güzel yıkayın.Tozlar yapışır fana bu yüzden iyice ovun sabunla çıkartın tozları.Suya tutup çıkarmayın temiz görünür ama pistir esasen.

Sonra 5 dakika kadar bekletin ve hafif nemli şekilde aynen takın geri.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kasayı açıyorsunuz.

İşlemcinin üzerinde direk fan olabilir.Titanyum artı üzerinde fan olabilir.

Titanyumu veya fan ve titanyumu çıkarın.İkisini birbirinden ayırın.

Çeşmenin altında parmaklarınızla ovuştura ovuştura bir güzel yıkayın.Tozlar yapışır fana bu yüzden iyice ovun sabunla çıkartın tozları.Suya tutup çıkarmayın temiz görünür ama pistir esasen.

Sonra 5 dakika kadar bekletin ve hafif nemli şekilde aynen takın geri.

Teşekkürler bir deniyeyim
ama bu bilgisayarda ilk geldiğinde de aynısı vardı sonra sesi keilmişti. Şimdi ise hem fazla sıcak üflüyor hemde daha fazla ses çıkarıyor denemekten başka bir yol yok sağol

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kasanın içinde bulunan tozlar yüzünden, Fanlar kasa içerisindeki hava transferini yeterince gerçekleşmiyor.

Ben Kasanın Fan kutusundan bir avuç dolusu toz çıkardığımı bilirim :D .Bu tozlar işlemcinizin sıcaklığının artmasını sağlıyor akabindede bilgisayarınız aniden resetleyebiliyor kendini :D ...

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kasanın içinde bulunan tozlar yüzünden, Fanlar kasa içerisindeki hava transferini yeterince gerçekleşmiyor.

Ben Kasanın Fan kutusundan bir avuç dolusu toz çıkardığımı bilirim :D .Bu tozlar işlemcinizin sıcaklığının artmasını sağlıyor akabindede bilgisayarınız aniden resetleyebiliyor kendini :D ...

bakıcam artık kurusun diye bıraktım büroda yarın yeniden parcaları takıp çalıştıracağim önceden süpürge makinesiyle süpürürdüm geldiği kadar ama baya pislik çıktı ıyğğğğ

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Evet yaptım temizledim kendine geldi bilgisayar, ilk etapta fanı yerine taktım birtürlü olmadı oturmadı ve oturmadığından çalışmadı ama sağolsun bir arkadaş kırmadı geldi benim oturtamadığım fanı işlemcinin üstüne oturtu şimdi çok kaliteli bir şekilde çalışıyor.

WHMDestek ve kırmayıp gelen arkadaşa teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5