İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Far Cry Primal İncelemesi

Crowley

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0

Şimdiye kadar oynadığınız tüm Far Cry oyunlarını unutun. Çünkü Ubisoft’un şuana kadar yaptığı Far Cry oyunlarının arasında gerçekten farkını açık ara belli eden Far Cry Primal oyununu sizin için özel olarak inceledim. Emin olun Far Cry daha önce hiç bu kadar eğlenceli ve şaşırtıcı olmamıştı. Far Cry Primal incelememi baya bir detaylı tutmaya çalıştım hatta sizler için sistem gereksinimlerinden de bahsettim. Fazla uzatmadan başlayalım yazımıza.

Oyun Tanıtımı

Gerçekten bir oyun sayesinde bu kadar fazla yer görebileceğim hiç aklıma gelmemişti ama Far Cry her zamanki gibi beni şaşırtmayı oldukça başardı. Far Cry’ın bize gerçekten farklı yerleri göstermesi oldukça hoş fakat bunların hepsi yaşadığımız çağa ait yerlerdi, bu yüzden beni çok şaşırtmamıştı. Bu sefer gerçekten oyuncularını sevindirerek hayranlarını bir kez daha kendine aşık eden Far Cry sizi şimdi de taş devrinin tam ortasına salıyor.

Oyunun Hikayesi

Far Cry Primal oyununda bize yapımcıların yönetmemiz için sunduğu karakterin ismi Takkar. Amacımız ise Wenja topluluğunun hapsedilmiş bireylerini bulmak ve hep birlikte bu zorlu koşullara ayak uydurarak güçlenmek. Kabilemiz bu koşullara ayak uydurmaya başladıkça gerçekten iyi yetenekler kazanacak ve yenilikler eklenecek. Tabi ki Far Cry Primal oyununda sevebileceğiniz ilkel silahlar da buna dahil. Özellikle belirtmek isterim ki bu silahların Far Cry Primal oyununda yeri çok önemli. Oyunda ilerledikçe gerçekten güçlü düşmanlarla muhteşem savaşlar çıkartmak zorunda kalacaksınız.

Far Cry Primal oyununda da asla çizgisini bozmayarak harita üzerinde sizin ele geçirmeniz gereken bölgeleri güzelce serpiştirmiş. Tabi ki vazgeçilmez olan açılacak silahlar ve karakterinizi güçlendirecek yetenekler eklemeyi de unutmamış. Ayrıca gece-gündüz özelliği gerçekten yerinde olmuş. Buna bağlı olarak karakterinizi korumanız gereken bir soğukluk kavramı çok iyi bir şekilde Far Cry Primal oyununda yerini almış durumda. Ayrıca gece-gündüz döngüsü içerisinde gündüzleri gözünüze uysal gelebilecek hayvanlar geceleri oldukça tehlikeli hale gelebiliyor. Gece olduğunda ve etraf karardığında fazla ortalarda dolaşmamanızı tavsiye ederim. Gerçi biz türk milletiyiz, gece gündüz fark etmeden olaya girmek isteriz ama yinede uyarıda bulunayım :)

Grafikler

Ubisoft neredeyse tüm Far Cry oyunlarında yaptığı gibi bu sefer de Far Cry Primal oyununda görsel olarak bizi doyurdu diyebiliriz. Far Cry Primal oyununu 60 fps de PC platformunda kolaylıkla oynayabilirsiniz. Durum böyle olunca gerçekten akıcı ve güzel bir performansı oyuncularına sunabilen bir oyun. Ayrıca eşsiz mekanları ile emin olun kendini size zorla beğendirecek ve hatta kendinizi doğanın manzarasını izlerken bulabilirsiniz.

Oynanış

Oynanış olarak Far Cry Primal beni gerçekten tatmin etti diyemem. Oyun mekanikleri olarak önceki oyunlarının neredeyse aynı olan mekanikler gerçekten sıkıcı hale gelebiliyor. Ayrıca oyunda sadece ilkel silahların yer alması sizi gerçekten sıkabilir. Çeşitlilik olarak bir şeyler eklemeye çalışmış görünüyor Ubisoft. Fakat maalesef milattan önce 10.000 yılında yapabilecekleri silah sayısı çok az olduğu için, abartmaktan kaçınmışlar gibi görünüyorlar.

Ayrıca özellikle oyunun ilerleyen bölümlerinde karşınıza çıkacak zırhlı hayvanlar sizi oldukça zorlayacak. Fakat oyun içinde bunun içinde bir çözüm bulan Far Cry Primal yapımcıları hayvanları evcilleştirmeniz için bir sistem hazırlamış. Örneği bir baykuş ile bir bölgeyi kontrol ederek, eğer uygunsa diğer evcil hayvanlarınızı gönderebilir. Böylece o bölgeyi ele geçirebilirsiniz. Hem hızlı, hem de emin olun bir o kadar kolay. Ayrıca her evcilleştirdiğiniz hayvanın kendine özgü bir özelliği ve yeteneği var. Hayvanlarınızın sayısı arttıkça emin olun haritada olan hakimiyetiniz oldukça artacak ve kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz.

Far Cry Primal Fiyatı

Oyunun fiyatı hakkında da bir bilgi vereyim size. Far Cry Primal oyunu 1 Mart 2016 tarihinde satışa sunuldu ve şuan standart paketleri steam üzerinde 150,00 TL değerinde olmakla beraber Apex Edition adı altında extra özellikli paketi ise 180,00 TL değerinde satışa devam etmektedir. Oyun yeni çıktığı için fiyatlar biraz yüksek fakat bir kaç ay sonra daha uygun bir fiyata alabilmeniz de mümkün olacaktır.

Far Cry Primal Sistem Gereksinimleri

Primal oyununu düzgün bir şekilde oynayabilmek için bilgisayarınızında belirli sistem gereksinimlerini karşılayabilmesi gerek. Aşağıda belirttiğim minimum sistem gereksinimleri ile normal bir şekilde oyunu oynayabilecekken önerilen sistem gereksinimleri ile de yüksek grafiklerde ve büyük bir zevkle oynayabilirsiniz Far Cry Primal oyununu.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (Sadece 64-bit)
İşlemci: Intel Core i3-550 | AMD Phenom II X4 955 veya benzeri
RAM: 4 GB
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 460 (1 GB VRAM) | AMD Radeon HD 5770 (1 GB VRAM) veya benzeri
Gerekli Boş Alan: 20 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (Sadece 64-bit)
İşlemci: Intel Core i7-2600K | AMD FX-8350 veya benzeri
RAM: 8 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 780 | AMD Radeon R9 280X veya benzeri
Gerekli Boş Alan: 20 GB

Yazarbaz Yorumu

Far Cry Primal oyununda da gerçekten grafik olarak çizgisinden hiçbir taviz vermeyen Ubisoft çalışanlarına teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Yine muhteşem bir grafik kalitesiyle bize Far Cry Primal oyununu sunan ekipte oldukça büyük bir emek var. Fakat oyun içerisindeki mekaniklerin oyuncuyu sıkmayacak şekilde şekillendirilmiş olması eminim ki herkesin hoşuna gidecektir. Son olarak size kötü bir haberim var oyun co-op olarak oynanamıyor maalesef. Kısaca arkadaşlarınızla birlikte Far Cry Primal oyununu oynayamıyorsunuz. Ne kadar oyunun muhteşemliğine gölge düşüremese bile Far Cry için önemli bir özelliğin neden oyunda şuan bulunmadığını merak etmiyor da değilim. Lafı fazla uzatmadan eğer daha önceki Far Cry oyunlarını severek oynadıysanız bu oyunu da tereddüt etmeden oynayabilirsiniz demek istiyorum. Bir başka yazıda görüşmek üzere..

Kaynak: Far Cry Primal İncelemesi - Yazarbaz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5