İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
merhaba arkadaşlar, şu şekilde bir hata alıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Warning: require_once(/var/chroot/home/html/mainfile.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/html/test/scripts/connect_to_mysql.php on line 24

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/var/chroot/home/html/mainfile.php' (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/content/html/test/scripts/connect_to_mysql.php on line 24

connect_to_mysql.php

http://tinypaste.com/1f156

mainfile.php

http://tinypaste.com/908a1c

verdiği hataya baktığımda mainfile.php dosyasını ana dizinde arıyor sanırım ama mainfile.php dosyası ana dizinde değil. ben test adı altındaki subdomaine siteye kuruyorum. niye orda arıyor ve bu hatayı nasıl düzeltebilirim? teşekkürler

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
Mysql desteği olmayabilir.
Veritabanı ile iletişimde sorun olabilir.
Veritabanı bulunamayabilir.

E

Erturk

Misafir
connect_to_mysql.php içerisinde 24 satırda mainfile.php yi include ediyor sanırım. İnclude ettiği kısımda da dosyayı bulamıyor. Dosyanın oldugu klasor adresini duzgun girerseniz sıkıntı olmaz.

cerkiner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
connect_to_mysql.php'deki 24. satırı
require_once $docRoot."/test/mainfile.php";
yapabilirsin belki.
test subdomaini dizin olarak nerde onu bilmen gerek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5