İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fatmagül’ün suçu, ahlaksız oluşu!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Gerçekten de o malum dizilerden sonra tecavüz olayları artmışsa kendileri de aynı belayı bulsun dememe eksi rep veren bir arkadaşa tavsiye edecektim bu yazıyı.Sonra genel bir paylaşım olmasını istedim.Aşağıda ki yazıyı yazan Arzu Erdoğral isiminde bir bayan. O bayan iyinet üyesi olmadığı için eksi replerinizi onun yerine bana verebilirsiniz,benim için sorun olmaz:D Hergün onlarca kadın tecavüze uğrarken 1 gün olsun bu milletin ahlakını bozan şey nedir diye düşünmeyenler okuyupta boşuna zaman kaybetmesin.

Ahlaksızlığı sanat görenler, ilk başta söylüyorum bu yazıyı okumasın.

Tahammül göstermenin de bir sınırı var. Ahlaki dezenformasyonda, insanı hedef alan zihniyetin, gerçeği örtme fikrinin doğurganlığıdır bulunduğumuz nokta!

Bozuk bilgi çöplüğünden çıkan çok yönlü hareketler bunlar!

Ahlaki normları yeniden yazan ve toplumun dünya görüşüne egemen olmak isteyenlerin oyun kuruculuğu yaşananlar!

Yeni üretilen toplumsal bakışın ürüyebilmesi için açılan yollar!

Yaşamı çetrefilli bir hale getirmek için düzenin kurallarına herkesin uyması için yapılan çırpınışlar!

İnsanı “şartlara göre" kodlamak ve kurgulamak isteyen gizli sistemin, ayak sesleri!

Ahlaksızlığı özendiren medya= İdeolojik aygıt!

Sonuç= Bihter, Fatmagül ve türevleri!

Ahlaksızlığı normal görme, bilinçli dezenformasyon ve reyting üçlüsünün ürettiği "Fatmagül'ün Suçu Ne?" ve "Kılıç Günü" gibi dizilerde, tecavüz, eşcinsel yatak sahnesi noktasına Türkiye kolay gelmedi.

Yavaş yavaş!

Sakin sakin!

Rezillikte ilkten başlayıp sona doğru ilerleme, yıllar aldı.

Bugün geldiğimiz noktada ise karşı çıkışlar söylemden öteye gidemiyor. Toplumun büyük bir kesimi bu rezilliği izleyerek ödüllendiriyor. Çizgi filmden tutun da kadın programlarına kadar, yanlışın dibine vurulmasının etkileri başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere tüm toplumu hedef alıyor.

İnsanların çoğu bu çapsız ve hayali karakterlere özeniyor ve onları kendine örnek alıyor.

Hadi RTÜK, gizli güçler vesilesi ile bu tür yayınlara müdahale edemediğini söylüyor ya toplum!

Birileri o rezil dizileri izlemeniz için beyninize silah mı dayıyor?

RTÜK, tecavüz sahnesi için 'Türk aile yapısına aykırıdır' maddesi gereğince işlem yapılmasını istediğinde, üst kuruldan karar çıksa bile mahkeme, “Türk Aile yapısı için kimi baz aldınız?... Serbest yaşayan insanlarda var, dini inançlarını yerine getirmeye çalışan insanlarda var, dolayısıyla bu buna sığmaz” diyormuş, bunun üzerine RTÜK 'gençlerin ruhsal gelişimine olumsuz etkiliyor' maddesini devreye sokuyormuş… Mahkeme yine aynı gerekçe ile “hangi gençleri baz alıyorsunuz” diyerek red ediyormuş…

Yargının kimi baz aldığı belli de, bu dizileri hem kınadığını söyleyip hem izleyenler hangi temele giriyorlar acaba?

Ahlakın yanında insan psikolojisini de yerle bir eden bu yayınlara siz tepki koymazsanız kim koyacak?

Çocuklarınıza da mı acımıyorsunuz ey insanlar?

Ahlaksızlık yarışında ATV’in Kanal D’den ve diğerlerinin birbirinden bir farkı kalmadığını görmüyor musunuz?

Bir toplumu yok etmek için silahtan daha güçlü bir canavarla savaştığımızın da farkında değil misiniz?

Siz, Bihter mi olmak istiyorsunuz yoksa Fatmagül mü ya da Kılıç günü adlı dizide ki karakterlerden biri mi?

Önce gönlünüzü sonra televizyonunuzu kapatın bu rezilliklere şahit olmak istemiyorsanız!

Ben diyorum ki, böyle sanat ve modernlik olmaz olsun!

Fatmagül ve diğerlerini topluma sürende, onu yayınlayanda, normal gören de ahlaksızdır!

Yanlış anlamayın hakaret etmiyorum. Ahlak kuralları belli!

Ahlak’ın karşısında Ahlaksızlık duruyor!

Ben bir şey söylemiyorum!

1. AHLAK
2. AHLAKSIZLIK

Seç beğen!

Sen ahlaksızlığı seçiyorsan, seçmeyenlerin suçu ne?

Fatmagül’ün suçunun ne olduğunu biliyorsun da bunu mu bilmiyorsun?

Arzu Erdoğral

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
sen ne yaparsan yap, yapımcıların milyon dolar kazanmasına engel olamazsın, milletimizde suç aslında... geçen gün annemin odasındayım kendiside orda, aşk ve ceza mıydı suç ve cezamıydı adından tam emin değilim, adam havuzda çocuğunu boğdurdu adamlarına, annem bi çıkış yaptı adama, dersin ki gerçektende oldu bu olay, sanki haber izliyor. Ahlaksızlık diz boyu gerçektende.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
nelerle uğraşıyoruz yahu.:eek:lmadı:

Eğer ahlaktan daha değerli birşey biliyorsanız onunla da uğraşabiliriz,ahlak adaletten tut alışverişe kadar herşeyi kapsayan bir kavram. :)

sen ne yaparsan yap, yapımcıların milyon dolar kazanmasına engel olamazsın, milletimizde suç aslında... geçen gün annemin odasındayım kendiside orda, aşk ve ceza mıydı suç ve cezamıydı adından tam emin değilim, adam havuzda çocuğunu boğdurdu adamlarına, annem bi çıkış yaptı adama, dersin ki gerçektende oldu bu olay, sanki haber izliyor. Ahlaksızlık diz boyu gerçektende.

Abi zaten amacım engel olmak değil,bu toplumun bir bireyi olarak bu topluma zarar veya fayda verdiğini düşündüğüm şeyleri paylaşmayı bir sorumluluk olarak gördüğüm için paylaşıyorum :) Eğer sosyoloji ve psikoloji ile ilgilenmişsen bilirsin o dizilerde kullanılan renkler bile belli amaçlara yönelik seçiliyor.İnsanın bilinç altında yer etmesi açısından ve şuan 3 ila 7 yaşında olanlar gelecekte o dizilerde ki karakterler gibi olma zorunluluğu hissedecekler.Bunların bilimsel ispatları da var çok uzun :)

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
mahkemeden cevap gelmiş....
ahlaksızlık neye göre, kime göre ahlaksızlık :D

ahlaksızlığın sadece dizilerden çıktığını savunmak, gençlerin ve kadınların diziler yüzünden bozulduğunu ileri sürmek saçmalığın daniskası olsa gerek. suçu medyanın üzerine atmak yerine biraz ailelere bakmak lazım.

Türkiye Cumhuriyeti, üzerinde yaşayan insanların farklı sosyal ve ideolojik benliklerine saygı duymak zorundadır. Toplumda herkes bir bireydir, başkalarının özgürlük ve kişisel haklarına tecavüz etmedikten sonra istediği hayatı yaşamakta serbesttir. Türkiye Cumhuriyeti, özgür, demokratik ve hukuk devletidir.bir insan, başka bir insanı kendi bakış açısı üzerinden yargılayamaz.

bahsedilen fatmagül, bihter, kılıç günü dizilerinde karakterleri canlandıran OYUNCULAR 'ı ayırt etmek lazım reel hayatlarından. kalkıpta tecavüz etmek veya tecavüze uğramasını dilemek ise ahlaksızlığın bir başka boyutudur BANA GÖRE !!

ümit, allah aşkına internet, web, seo hakkında yazılar yaz,paylaş hocam.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
mahkemeden cevap gelmiş....
ahlaksızlık neye göre, kime göre ahlaksızlık :D

ahlaksızlığın sadece dizilerden çıktığını savunmak, gençlerin ve kadınların diziler yüzünden bozulduğunu ileri sürmek saçmalığın daniskası olsa gerek. suçu medyanın üzerine atmak yerine biraz ailelere bakmak lazım.

Türkiye Cumhuriyeti, üzerinde yaşayan insanların farklı sosyal ve ideolojik benliklerine saygı duymak zorundadır. Toplumda herkes bir bireydir, başkalarının özgürlük ve kişisel haklarına tecavüz etmedikten sonra istediği hayatı yaşamakta serbesttir. Türkiye Cumhuriyeti, özgür, demokratik ve hukuk devletidir.bir insan, başka bir insanı kendi bakış açısı üzerinden yargılayamaz.

bahsedilen fatmagül, bihter, kılıç günü dizilerinde karakterleri canlandıran OYUNCULAR 'ı ayırt etmek lazım reel hayatlarından. kalkıpta tecavüz etmek veya tecavüze uğramasını dilemek ise ahlaksızlığın bir başka boyutudur BANA GÖRE !!

ümit, allah aşkına internet, web, seo hakkında yazılar yaz,paylaş hocam.

Ahlak kelimesi hlk kökünden gelir,yani yaratılış kelimesinden türetilmiştir.iyi ahlak ve kötü ahlak edinmekte insanı yönlendiren en büyük etken bulunduğun toplumun değer yargılarıdır.Yoksa beyaz bir kağıt gibi dünyaya gelen her insanı suçlu ilan etmek gerekirdi.eğer bizim toplumumuzun değer yargıları tecavüzü,ensest ilişkiyi kabullenebilir bir toplum yapısı ise söyleyecek bir söz bulamıyorum.

Kendi ağzınız ile söylediğin gibi gibi Türkiye cumhuriyeti hukuk devleti,o hukuk devletinin anayasası aileyi ve çocuğu korumayı amaçlıyor.(şuan maddesini hatırlamıyorum ama dilersen bulabilirim).

Ben bu toplumsal çöküş dizilerle başladı demiyorum,ilk insanlardan son insanlara kadar ahlak kavramı olduğuna göre ahlaksızlık kavramı illaki olacaktır.Bunlar neşrine hız kazandırıyor.Eskiden 10 yılda olabilecek şeyler bugün 1 günde oluyor.

Oyuncularla karakterleri ayırd edemediğimi nereden çıkarıyorsunuz?Soruyorum kaç psikoloji kitabı okudunuz bugüne kadar?Ben psikoloji ile yatıp psikoloji ile kalkıyorum.Bir rengin bile insan davranışlara yön verdiğini çok iyi biliyorum

Web yazan seo yazan çok kişi var bir o kadar da şu webci,şu seocu beni dolandırdı gibi yazanlar var.Hani demişler ya öğretmen olabilirsin,bakan olabilirsin hatta cumhurbaşkanı da olabilirsin ama adam olamazsın diye.Önemli olan webci veya seocu olmak değil adam olmak ! Dolandırıcılık,tecavüzcülük,ensest ilişki... bunların ortak noktası ahlaksızlık olması :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Ahlak kelimesi hlk kökünden gelir,yani yaratılış kelimesinden türetilmiştir.iyi ahlak ve kötü ahlak edinmekte insanı yönlendiren en büyük etken bulunduğun toplumun değer yargılarıdır.Yoksa beyaz bir kağıt gibi dünyaya gelen her insanı suçlu ilan etmek gerekirdi.eğer bizim toplumumuzun değer yargıları tecavüzü,ensest ilişkiyi kabullenebilir bir toplum yapısı ise söyleyecek bir söz bulamıyorum.

Kendi ağzınız ile söylediğin gibi gibi Türkiye cumhuriyeti hukuk devleti,o hukuk devletinin anayasası aileyi ve çocuğu korumayı amaçlıyor.(şuan maddesini hatırlamıyorum ama dilersen bulabilirim).

Ben bu toplumsal çöküş dizilerle başladı demiyorum,ilk insanlardan son insanlara kadar ahlak kavramı olduğuna göre ahlaksızlık kavramı illaki olacaktır.Bunlar neşrine hız kazandırıyor.Eskiden 10 yılda olabilecek şeyler bugün 1 günde oluyor.

Oyuncularla karakterleri ayırd edemediğimi nereden çıkarıyorsunuz?Soruyorum kaç psikoloji kitabı okudunuz bugüne kadar?Ben psikoloji ile yatıp psikoloji ile kalkıyorum.Bir rengin bile insan davranışlara yön verdiğini çok iyi biliyorum

Web yazan seo yazan çok kişi var bir o kadar da şu webci,şu seocu beni dolandırdı gibi yazanlar var.Hani demişler ya öğretmen olabilirsin,bakan olabilirsin hatta cumhurbaşkanı da olabilirsin ama adam olamazsın diye.Önemli olan webci veya seocu olmak değil adam olmak ! Dolandırıcılık,tecavüzcülük,ensest ilişki... bunların ortak noktası ahlaksızlık olması :)

++++++
z08g bu durumda ne diyeceksin, iyinet halkı açıklama ister şimdi:ıslık:

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
artık şu diziyi böyle değil de ( 1-2dk'lık sahne ) daha farklı görmeye çalışalım, eleştirilerinizi o şekilde yapın ki konular daha faydalı olsunlar.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
artık şu diziyi böyle değil de ( 1-2dk'lık sahne ) daha farklı görmeye çalışalım, eleştirilerinizi o şekilde yapın ki konular daha faydalı olsunlar.

dostum öncelikle haklısın amaç faydalı olabilmek olmalı. 1-2 dakika meselesi ie şuna benziyor.sen bir adam öldürdün atıyorum 20 yıl ceza aldın sen diyebilir misin ben bu adamı 20 saniye içinde öldürdüm neden yaptığım 20 saniyelik bir iş için 20 yıl ceza alıyorum diye? bu olayda onun gibi

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Benzetmen ile ne demek istediğini anlayamadım ümit.

Ayrıca eski türk filmlerinde daha ateşli sahneler vardır.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Benzetmen ile ne demek istediğini anlayamadım ümit.

Ayrıca eski türk filmlerinde daha ateşli sahneler vardır.

benzetme şu: olayın süresi değil olayın etkisi önemlidir :)

eski türk filmlerine hiç girmeyelim bence onların amaçlarını kendileri de şuan talk show programlarında anlatıyorlar.halkı sinemaya çekebilmek için,sinemanın bitmemesi için cinselliği kullandık,kullanıldık diyorlar.geçen bir haber okumuştum yaptıklarından pişmanlar.

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
eğer benim yazdıklarımdan, ahlaksızlığı, ensest ilişkiyi savunduğum gibi bir anlam çıkarılıyorsa söyleyecek tek bir söz bulamıyorum..kaldı ki benim cümlemde, ensest gibi bir kelime dahi yok.

ancak ve ancak, sizlerin hayat görüşünden farklı bir yaşam tarzı süren insanlara da paşa paşa saygı göstermek zorundasınız. karşısındaki insana saygı göstermeyenin zaten kendisine de saygısı yoktur.

tekrar ve tekrar söylüyorum, suç medyanın değildir. bunları izleyen insanların etki altında kalması, kalabiliyor olması büyük bir sorundur. paranormal activity veya testere gibi filmleri izleyenler adam öldürmüyor da !! fatmagül, bihter izleyen tecavüze kalkıyorsa eğer burada eğitim ile alakalı sorunlar var demektir.

başka insanların haklarına kimse tecavüz edemez, kimse kimsenin sosyal yaşamını yargılayamaz..
a: camii' ye gider, oruç tutar. :hihi:
b: içkisini içer, istediği cinsel hayatı sürdürür. :bira:

kimse kimseye karışamaz, toplumun ahlakını bozuyorsun diyemez..

yazdıklarımı tek cümleye bakıpta, yorumlamayın ltf !! genel anlamda okunursa, kim insanların fikirlerine, yaşam tarzlarına saygı duyuyor, kim duymuyor belli olur.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
eğer benim yazdıklarımdan, ahlaksızlığı, ensest ilişkiyi savunduğum gibi bir anlam çıkarılıyorsa söyleyecek tek bir söz bulamıyorum..kaldı ki benim cümlemde, ensest gibi bir kelime dahi yok.

ancak ve ancak, sizlerin hayat görüşünden farklı bir yaşam tarzı süren insanlara da paşa paşa saygı göstermek zorundasınız. karşısındaki insana saygı göstermeyenin zaten kendisine de saygısı yoktur.

tekrar ve tekrar söylüyorum, suç medyanın değildir. bunları izleyen insanların etki altında kalması, kalabiliyor olması büyük bir sorundur. paranormal activity veya testere gibi filmleri izleyenler adam öldürmüyor da !! fatmagül, bihter izleyen tecavüze kalkıyorsa eğer burada eğitim ile alakalı sorunlar var demektir.

başka insanların haklarına kimse tecavüz edemez, kimse kimsenin sosyal yaşamını yargılayamaz..
a: camii' ye gider, oruç tutar. :hihi:
b: içkisini içer, istediği cinsel hayatı sürdürür. :bira:

kimse kimseye karışamaz, toplumun ahlakını bozuyorsun diyemez..

yazdıklarımı tek cümleye bakıpta, yorumlamayın ltf !! genel anlamda okunursa, kim insanların fikirlerine, yaşam tarzlarına saygı duyuyor, kim duymuyor belli olur.

açıklamanızı tatmin edici bir açıklama olarak görmediğmi bilmenizi istiyorum.sizden ilk yorumunuz gibi güçlü bir yorum beklerdim :)

siz benim hangi saygısızlığımı gördünüz?
sizin özgürlük anlayışınızın kusura bakmayın ama ergenlik çağındaki gençlerin ben özgürüm her istediğimi yapabilirim demesinden bir farkı yok.özgürlük başkasına zarar vermediğin sürece özgürlüktür.
testereden sonra kafa mı kesiyorlar diyorsunuz?
testere filminden sonra işlenilen bir çok cinayetten sonra yakalanan bir çok katilin o filmin tesirinde kaldığı belirlendi.kurtlar vadisinden sonra bit gibi polatlar yayıldığı gibi.dünya gündeminden habersiz olduğunuz buradan belli.size diyorum sadece bir renki görmesi bile insanın davranışları üzerinde etkide bulunuyor.insan psikolojisi hakkında konuşmadan önce davranış bilimi hakkında az da olsa bilgi edinmeniz faydanıza olacaktır.
insan kendi istediği gibi yaşamakta özgürdür,ister içki içer ister camiye gider.buna kimse karışamaz.bu söylediğinize katılıyorum.zaten benim karıştığım kimse de yok.benim karıştığım nokta.içkisini içip toplumu rahatsız edenler.camiye gidip cemaate sövenler.umarım aradaki farkı anladınız.mesela ben bu dizileri izlemediğim halde rahatsız oluyorum.tv'yi açıyorum onların haberi,gazeteye bakıyorum onların haberi,nete gidiyorum onların videosu,dışarı çıkıyorum onların muhabbeti vs vs.kapsamışlar herşeyi.

yazdığınız her cümleye ayrı bir yorum yazıyorum daha ne yapabilirim?siz ise kafanıza göre konuşamaya devam ediyorsunuz.anayasadan örnek veriyorum,psikolojiden örnek veriyorum. siz ise çocukça davranmaya devam ediyorsunuz.

bana iddialarınızı,bilimsel verilerle ispatlama yoluna giderseniz daha iyi anlaşacağız

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bilimsel veri, hey maşallah !! senin heralde deneysel gözlemler yapacak bir mekanın var. ayrıca basın öyle illet bir basın ki, toplumdaki olayları ver yansın yapıp, filmler ile diziler ile bağdaştırabiliyor. bu yüzden sende her okuduğun şeye inanma ! benden de sana tavsiye.

toplum eğer abidik gubidik dizi izliyorsa,seviyorsa medya onu veriyor. işin ucunda para var çünkü.ama medya tecavüz edin demiyor..beyni olmayan insanlar, bu dizileri böyle algılıyor diye medya suçlanamaz.

sen, ben, ali, veli gidipte kimseyi kesmiyor, kimseyi ellemiyorsak burada sorgulanması gereken eğitimdir. eğitimsiz insan kendini spider-man' de zanneder.

gene söylüyorum, ben seni ve senin gibi düşünen zihniyetleri birgün AİHM' de görmeyi inan çok isterim. çünkü sen bir kadın oyuncuyu bir dizide canlandırdığı karakter yüzünden, onun tecavüze uğramasını isteyebilecek kadar karaktersizsin. (eğer o kişinin başına gelenler doğruysa)

bu lafın bile senin tedavi altına alınmanı gerektirecek kadar yeterli bir cümle..böyle sapıkça bir düşünce olabilir mi ?? o kişi oyunculukla para kazanıyor, onunda bir ailesi var. psikoloji,davranış bilimleri diye hava civa konuşuyorsunda, birazda İNSANLIK öğren.. ama üzgünüm bunun kitabı yok !!

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
bilimsel veri, hey maşallah !! senin heralde deneysel gözlemler yapacak bir mekanın var. ayrıca basın öyle illet bir basın ki, toplumdaki olayları ver yansın yapıp, filmler ile diziler ile bağdaştırabiliyor. bu yüzden sende her okuduğun şeye inanma ! benden de sana tavsiye.

toplum eğer abidik gubidik dizi izliyorsa,seviyorsa medya onu veriyor. işin ucunda para var çünkü.ama medya tecavüz edin demiyor..beyni olmayan insanlar, bu dizileri böyle algılıyor diye medya suçlanamaz.

sen, ben, ali, veli gidipte kimseyi kesmiyor, kimseyi ellemiyorsak burada sorgulanması gereken eğitimdir. eğitimsiz insan kendini spider-man' de zanneder.

gene söylüyorum, ben seni ve senin gibi düşünen zihniyetleri birgün AİHM' de görmeyi inan çok isterim. çünkü sen bir kadın oyuncuyu bir dizide canlandırdığı karakter yüzünden, onun tecavüze uğramasını isteyebilecek kadar karaktersizsin. (eğer o kişinin başına gelenler doğruysa)

bu lafın bile senin tedavi altına alınmanı gerektirecek kadar yeterli bir cümle..böyle sapıkça bir düşünce olabilir mi ?? o kişi oyunculukla para kazanıyor, onunda bir ailesi var. psikoloji,davranış bilimleri diye hava civa konuşuyorsunda, birazda İNSANLIK öğren.. ama üzgünüm bunun kitabı yok !!

hukuk ve psikoloji bilim değil mi?bunların bilim olduğunu mu bilmiyorsun yoksa hakaret etmene bahane olması için mi kullandın?

yazdığım şeyi aynen kopyalarmısın,eğer gerçektende o kadının yüzünden tecavüz olaylarının arttığı doğru ise kendisi de uğrasın o tecavüze diyorum.o zaman anlar belki.

eğer yukarı hakaretlerinden dolayı banlanmayacaksan sana bir söz söyleyeceğim sırf sana uyup ben de bannlamamak için susuyorum.eğer hakaret serbest ise ne anan kalacak ne de bacın kalacak o yüzden cevabını ben değil yönetim versin istiyorum.yok vermezlerse hakaretlerine misliyle karşılık vermek zorunda kalacam.

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
arkadaşlar sağ duyuya davet ediyorum hepinizi.lütfen daha fazla birbirnizi kırmayın.

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
eğer benim yanlışım varsa eyvallah, banlasınlar. yok sorun sendeyse bilemem ne yapacaklar. sinirlerin mi zayıf bilemem ama sana aynı karşılığı vermeyeceğim..

yolun açık olsun !! :alkış:

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Forumlarda din, dil, ırk ve bu konu benzeri mevzuların tartışılması tamamen durdurulmalı, zaten el kadar kişi kaldı o kişilerde görüşleri yüzünden birbirlerine düşman konuma geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5