İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

FckEditor & ckeditor türkce karakter sorunu yardımmm....

by_ceto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Slm arkadaşlar.. Ben bu çeşitli sunuculara yükledim localhost dada sorunsuz bir şekilde çalıştırdım ve hic bir sorun ile karşılaşmadım....
Yapmış olduğum siteyi webadam server'e kurduğumda ise bu editorlerde sıkıntı yaşamaya başladım.. Bu sorunu şöyle tarif edeyimm.Sayfayı hazırlıyorum kayıt etmede bi sıkıntı yok kayıt oluyor yanlız düzenlemek için verileri cağırdığımda ise veriler görünmüyor boş geliyor...Biraz kodları karıştırdım anladımki verinin boş gelmesinin sebebi gelen karakkterlerin icinde türkce karakter olması idi... Sonra veritabnınlan bağlantıyı kestim değerleri elllen girdim yani $initialValue = acıklama alanı" ; gibi yine aynı sorun ile karşılaştım türkce karekter olduğu icin editore veri hic bir şekilde gelmiyor tekrar hatırlatmak isterim bu hazırlamış olduğum siteyi ceşitli yerlerde sorunsuz bir şekilde kullandım yardımlarınız icin şimdiden teşekkürler...

............................................
include_once '../ckeditor/ckeditor.php' ;
require_once '../ckfinder/ckfinder.php' ;
$initialValue = acıklama alanı" ;
$ckeditor = new CKEditor() ;
$ckeditor->basePath = '../ckeditor/' ;
CKFinder::SetupCKEditor( $ckeditor, '../ckfinder/' ) ;
$config['width'] = '500';
$config['toolbar'] = 'Basic';
$ckeditor->editor('metin', $initialValue, $config);

...........................................................................

include_once("../fckeditor/fckeditor.php") ;

$fckeditor = new FCKeditor('yazi') ;
$fckeditor->BasePath = '../fckeditor/' ;
$fckeditor->Value = "$degerf" ;
$fckeditor->Width = '900';
$fckeditor->Height = '500';

$fckeditor->ToolbarSet = 'Default';
$fckeditor->Config['AutoDetectLanguage'] = false ;
$fckeditor->Config['DefaultLanguage'] = 'tr';

$fckeditor->Create() ;

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5