İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

fckeditor uyarlama

cyberrx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar aşağıda benim kullandığım basit bi textarea. bunu gelişmiş bir metin editörü ile değiştirmek istiyorum. bir kaynak buldum fck editor kurulumu (http://www.serkandaglioglu.com/fckeditor-kurulumu-ve-kullanimi) arkadaş gayet güzel anlatmış fakat ben uygulayamadım.

Benim sayfamdaki kodlar:

<form id="postAnswer" name="postAnswer" action="" method="post" >
<?php display_message($message) ?>
<fieldset><textarea rows="10" cols="40" name="answer_content" id="answer_content" ><?php echo $_POST['answer_content']?></textarea></fieldset>
<input type="hidden" name="answer_post" value="1">
<div class="addAnswer"><input name="submit" src="<?php bloginfo('template_url'); ?>/images/post-answer-btn.png" type="image" id="submit" value="Post Answer" /></div>
</form>

yukarıda verdiğim kodlara göre revize edilecek kod ise aşağıda:
<?php
//Post edilmişse ekrana yazdır
if(isset ($_POST['yazi'])) echo $_POST['yazi'];
?>
<p>
<form action="" method="post">
<?php
include_once("fckeditor/fckeditor.php") ;

$fckeditor = new FCKeditor('yazi') ; //buradaki 'yazi' text alanımızın name="yazi" değerini belirleyecek
$fckeditor->BasePath = '/fckeditor/' ; //fckeditör'ün kurulu olduğu dosya(İndirdiğiniz dosya)
$fckeditor->Value = 'Default Value' ; //Editörümüz yüklendiğindeki default değeri
$fckeditor->Width = '700'; //FckEditör'ün genişliği.
$fckeditor->Height = '300'; //FckEditör'ün yüksekliği.

$fckeditor->ToolbarSet = 'Default'; //Toolbar
$fckeditor->Config['AutoDetectLanguage'] = false ;
$fckeditor->Config['DefaultLanguage'] = 'tr';

$fckeditor->Create() ; //FckEditör oluştur
?>
<br/>
<input type="submit" value="Gönder" />
</form>

yardımcı olursanız çok teşekkür ederim
herkese iyi çalışmalar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5