İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fdcservers.Net Para iadesi hakkında

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar, 3 gün öncesinde fdcservers.net ten bir adet linux sunucu kiralamıştım, fakat sunucu kurulumundan 2 gün sonra sunucuyu terminate ettiler, sebebi ise
"your server is terminated for stealing the whole C class of ips used
for primary only."
Yani başkalarının ip adreslerini eklemişim makinaya, ki bunuda kazara bilmeyerek yaptım bunuda anlattım kendilerine fakat ellerinde yapacak birşey olmadığını söylediler.Makineyi yeniden açamayız yada yeni makine veremeyiz dediler.Bende o zaman paramı geri verin dedim bu seferde şöyle bir cevap verdiler. "You will have to file a dispute with paypal. Your server was terminated for stealing IPs" .Bir nevi tehdit ettiler, anlamadığım 2 gün bile kullanmadığım sunucunun parasını neden geri iade etmekte güçlük çıkarıyorlar.
Sizce ne yapmalıyım, hiç kullanmadığım bir sunucu için ödediğim 200 dolar paranın yanmasını seyretmelimiyim, yoksa başka tavsiyeleriniz var mı paramı geri alma konusunda?Not:Ödemeyi paypal ile yapmıştım.

L

LNWServers

Misafir
Paypala dispute acmanı istiyorlar,ac belki paranı geri alabilirsiniz, eğer direk kredi kartı ile odeme yaptıysan bankayı arayıpda bu sikayette bulunabilirsin.Fakat kurallara uymadıgın için bunu yapmak etik değil.

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paypala dispute acmanı istiyorlar,ac belki paranı geri alabilirsiniz, eğer direk kredi kartı ile odeme yaptıysan bankayı arayıpda bu sikayette bulunabilirsin.Fakat kurallara uymadıgın için bunu yapmak etik değil.
Tamam hatalıyım fakat bilerek yapmadığımı söylemiştim, ben sadece whm den ip ekledim o kadar bir baktım ki başkalarını ipleriymiş onlar.Zaten anlamadığım şey başkalarının ip lerini nasıl eklediğim, mantık olarak normal yoldan ekleyememem gerekirdi bence.Neyse acemiliğimden hata yapmış olabilirim ama direk sunucuyu kapatmaları ve tekrar açmamaları hiç adil değil bana kalırsa.

L

LNWServers

Misafir
Bu konuda haklısın en azından 3 kere uyarabilirler yada birak 1 kere uyarsalar da yeterli olacaktır.Paranı geri almaya bak bence sonrada softlayer.com dan al bi sunucu kafan rahat olsun :)

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuda haklısın en azından 3 kere uyarabilirler yada birak 1 kere uyarsalar da yeterli olacaktır.Paranı geri almaya bak bence sonrada softlayer.com dan al bi sunucu kafan rahat olsun :)
Teşekkürler zaten acil ihtiyacım vardı sunucuya tam kuruldu üstüne komponentler vs. yüklendi içim rahat etmişti ama şanssızlık işte, fdcden paramı geri alabilirsem hemen yeni bir tane kiralayacağım.
Peki dispute için ne yazmamı önerirsin kesin bir sonuç alabilmem için?

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sen Türk Ticaret Kültürü'ne göre haklısın.Ama Amerikalı'lar böyle düşünmüyor.Kesin vardır onların sana kabul ettirdikleri sözleşmede bunla ilgili bir madde.

Sunucumu Nixcon'a taşıdığımda en çok Türk'ler ile çalışacak olmam sevindirmişti beni.Amerikalı'lardan az çekmedim :)

Geçmiş olsun bu arada.Umarım paranı geri alabilirsin.

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
senin başkalarının iplerini eklemen başkalarının kafasını ağrıtıyor mesela cok ağır bir müşterisinin ipsine kaydıysan yanlışlıla ve onun serverı kapandıysa FDC 'nin canını okuduysa o şahısta haklı olarak ( senin serverın başkasının acemiliğinden kapanıyor bir türk olarak yıkarsın ortalığı ama böyle yapıcağını bilemeselerde sana sölemezler network problem der geçerler :))) adamlar senin sunucunu direk kapatmışlar, senin serverı tekrar açmaları aynı problemin oluşması demek. Formatlıyıp yeni bir server vermeleri gereki bence ama senin tekrar aynı hatayı yapacağını düşünüyorlarda olabilirler :) bana göre müşteri velinimettir ne kadar hata yaparsa yapsın para gelicek ordan. Bana göre FDC biraz kafasını kullansından IP 'leri kendisi eklesin, cunku gerçekten tanıdığım bir çok kişi açlık yaparak 60 ip istiyor ve eklerken cok problem çekiyor. AUP ta belirtildiği gibi iade kesinlikle yapmıyorlar. Fakat paypala bunlar beni mağdur etti dersen. Yaklaşık 10 gün içinde çözümlenir davan. Ya kazanır yada kaybedersin. Kredi kartıyla yaptıysan alışverişini paypal aracılığı ile direk geri alırsın hiç merak etme.

Hakkında hayırlısı olsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5