İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Feed Burner'a Kayıt [Resimli Anlatım]

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
feedburner.gif

Feed burner nedir, feed burner widgetlarını web sayfamıza nasıl alırız, gibi bazı ufak ama anlamayanın kafasını karıştıran feed burner olayına derinden bir bakış atmamız gerekmektedir.
Feed Burner bir RSS okuyucusudur. Feed Burner’ı widgetlarını sitenizde kullanabilmeniz için google’da oturum açmalısınız. Google oturum açma işini eğer bir gmail hesabınız varsa, bu hesapla giriş yapıyorsunuz. Gmail hesabınız yoksa eğer https://www.google.com/accounts/New...ha-emea-tr-bk&utm_medium=ha&utm_term=gmail+al sayfasından hesabınızı açabilirsiniz.
Hesabı açtıktan sonra https://www.google.com/accounts/Ser...nue=http://feedburner.google.com/fb/a/myfeeds linkine tıklayıp sağ taraftan e-mailiniz ve şifreniz ile giriş yapıyorsunuz. Karşınıza sitenizi eklemeniz için aşağıdaki gibi bir kutucuk çıkacak,

feedx.png

Buraya sitenizi yazıyorsunuz. Siteniz farklı dizinlerde klasörlerde kurulu olabilir. Örneğin siteniz; site.com/forum, site.com/frm vb. sitenizi olduğu gibi yazıyorsunuz ve Next butonuna tıklıyorsunuz. Açılan sayfada aşağıdaki resimdeki gibi biryer gelecek.

feed2h.png

Burada iki seçenekten bir tanesini seçmelisiniz. İkiside aynı kapıya çıkıyor. Seçimi yaptıktan sonra Next butonuna basıyoruz. Karşımıza aşağıdaki resimde gördüğümüz sayfa gelecek. Buradaki title ve feed burner adını değiştirebilirsiniz.

feed3.png

Tekrar Next butonuna basıyoruz ve resimde görülen sayfaya ulaşıyoruz.

feed4e.png

Bu sayfada da Next deyip açılan sayfayı gözardı edip tekrar Next’e basıyoruz ve Feed Burner’e kayıt işlemini tamamlamış oluyorsunuz. Şimdi gelelim sitenize nasıl feed burner widget’ı ekleyeceğinize. Yukardaki işlemleri tamamladıktan sonra karşınıza,

feed5s.png

sayfası çıkacak. Burada sitemize eklememiz için gerekli kodları alacağız.
Publicize linkine tıkladıktan sonra sol tarafta bulunan,
Email Subscriptions
Offer feed updates via email
linkine tıklıyoruz. Açılan sayfada Activate butonuna bastıktan sonra sitemizde yayınlamamız, site misafir ve üyelerinin siteye abone olabilmelerini sağlayacak kodları alıyoruz.

feed6.png

Bu kodları sitenizde uygun biryere yapıştırdıktan sonra, yine aynı sayfada resimdeki yere tik koyarak Save’e tıklıyoruz.

feed7.png

Eğer sitenize,

feed8.png

resimdeki gibi widget eklemek isterseniz, sol taraftaki menüde bulunan
FeedCount
Show off your feed circulation
linkine tıklamanız sizi o kodlara götürecektir. Anlatım buraya kadardır.
Kaynak: depresan
Not: Yanlış yere açmış olabilirim ayrıca sabitlenebilirse sevinirim.

Yazar:depresan

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
rica ederim turgay
makalenin işe yaramasına sevindim :D

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
birde sitede yazılanları direk twittere gönderme olayı var bu konuda bilginiz varmı? feedburner ile

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
mehmet bu olayı duymuştum ama üstüne düşmedim iç, eğer yazma isteğim tavan yaparsa araştırırı bulur getiririm

bolubeyisrt feedburnerin amacı zaten sitendeki yazılara okuyucu bulmak, sen widgetini eklersen ve gelen geçen email ile kayıt olursa, iyi de yazıyorsan kısa zamanda ziyaretçilerin belli bi kitle olacağından hitin artacak,alexan kopacak, pagerankın zıplıcak,
şimdi ben sana soruyorum
Bu olayın seo'ya etkisi var mıdır:eek:ha:

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
rica ederim, sayın admin beylerden bu konunun sabitlenmesini isteyebilirmiyim, yararlı bir konu, tez ilgilenile

Escasmu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Wordpress sitem var ve bu hatayı alıyorum yardımcı olursanız sevinirim

The URL does not appear to reference a valid XML file. We encountered the following problem: Error on line 61: The markup in the document following the root element must be well-formed.

siflali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Wordpress sitem var ve bu hatayı alıyorum yardımcı olursanız sevinirim

The URL does not appear to reference a valid XML file. We encountered the following problem: Error on line 61: The markup in the document following the root element must be well-formed.

tam üstüne ayak bastınız, benim de blogspot sitem var aynı hata bendede var sadece son bölüm farklı

The URL does not appear to reference a valid XML file. We encountered the following problem: Error on line 2: Element type "html" must be followed by either attribute specifications, ">" or "/>".

böyle bir hata alıyorum bende ne yaptıysam geçemedim bu hatayı

empIreS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlatığınız işlemleri yaptım fakat bu hatayı alıyorum

PHP:
On line 3 Hata: eşleşen işlem yönergesi hedef "[xX] [mM] [LL]" izin verilmez

yardımcı olurmusunuz şimdiden tşk ederim ?

olkunmustafa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitemi ilk başta feedburnere kayıt edememiştim.Sitemizi rss çıkışına uygun bir hale getirmemiz gerekiyor sanırım.Wordpress için

<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="<?php bloginfo('name'); ?> RSS Feed" href="<?php bloginfo('rss2_url'); ?>" />

<link rel="pingback" href="<?php bloginfo('pingback_url'); ?>" />

gibi bir kod girdim.Feedburnere sonrasında kaydettim ama google reader da kaydetmeye çalışıyorum olmuyor :S

www.standartmetal.com bir el etıp bakarsanız sevinirim...

lagaoglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Faydalı bir yazı olmuş, elinize sağlık depresan.

feedburnerin amacı zaten sitendeki yazılara okuyucu bulmak, sen widgetini eklersen ve gelen geçen email ile kayıt olursa, iyi de yazıyorsan kısa zamanda ziyaretçilerin belli bi kitle olacağından hitin artacak,alexan kopacak, pagerankın zıplıcak,

olayına da katılıyorum.

yigitcandik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitemi Eklemek istediğimde böyle bir hata alıyorum ne yapmalıyım...

Kod:
URL geçerli bir XML dosyasına başvurmak için görünmüyor. Line 91 Hata: öğe türü "br" "</ br>" eşleşen bitiş etiketi tarafından sonlandırılması gerekir Biz aşağıdaki sorunla karşılaştı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5