İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

fenerbahce.com adresi neden değişmiş olabilir?

T

trgy

Misafir
Az önce aklıma bir olay takıldı. Bildiğimiz gibi fenerbahce.com adresini superfb.com olarak değiştirmişti. Bunun nedenini açıkçası biraz düşününce aklıma getirdim. Fenerbahçe 1907 yılında kurulduğuna göre ve fenerbahce.com da Fenerbahçe ile ilgili içerikler eklediği için Fenerbahçe'nin domaini alma hakkı olduğu için değiştirdiğini düşünüyorum.

Biraz kafa patlatalım ve bu tarz oluşabilecek sorunlarda aklımızın bir köşesinde dursun bu başlık.

Gangstamonu

1
İyinet Üyesi
Reaction score
11
Bende bilmiyorum ama o site sporx.com'a ait bildiğin gibi. Sporx.com'da daha önce superspor.com olarak devam ederken sporx.com'a değiştirdiler bunlar sürekli domain değişiyor nedense :p Belki başka değiştirdikleri domainlerde vardır :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Boşa çıkarıp, satacaklar el altından heralde...
Diğerini de önceki domainin tüm özelliklerini kaydıracaklar.

cAgAbA

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
13
puzzle'ın ilk parçasını ben yerine koyayım whois gerisini anlamak küçük bir matematik hesabı ;)

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Önceden galatasaray.com, webaslan.com'a yönleniyordu. Ve ikisi de bilindiği gibi Sporx'indi. Ancak geçtiğimiz aylarda Sporx domaini Galatasaray SK'ya devretti. Galatasaray SK da "GS TV Online" haline çevirdi. Aklıma ilk gelen Galatasaray'ın hukuki haklarını kullandığı (ya da kullanacağını söyledi) ve domaini aldığı olmuştu.

fenerbahce.com'u da bu sebeple superfb.com'a yönlendirmiş olabilirler. Nasıl olsa yarın bir gün gidecek hesabı :)

BuRacK

1
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla ben fenerbahçe'liyim. Fenerbahce.com adresine bakıyorum, superfb.com'a bakıyorum. Valla fenerbahce.com diğerinden 1000 kat daha güzel.

cAgAbA

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
13
@muhendis: fenerbahce.com zaten gitmiş durumda. whois bilgilerinde fenerbahçe spor kulübü var.

kritik soru şu galiba: fenerbahçe gibi bir kulüp, artık kendisine ait olan bir domaini neden başka bir siteye yönlendirir.

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
@muhendis: fenerbahce.com zaten gitmiş durumda. whois bilgilerinde fenerbahçe spor kulübü var.

kritik soru şu galiba: fenerbahçe gibi bir kulüp, artık kendisine ait olan bir domaini neden başka bir siteye yönlendirir.

Siteye bakıp oraya yönlendiğini görünce, whois bilgilerine bakma gereği duymadım. Zira Fenerbahçe de olsa oraya yönlendirilmiş olmazdı. Sanırım domain Sporx'de, fbye kıyak olsun diye whois bilgilerini böyle doldurdu :)))))

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Siteye bakıp oraya yönlendiğini görünce, whois bilgilerine bakma gereği duymadım. Zira Fenerbahçe de olsa oraya yönlendirilmiş olmazdı. Sanırım domain Sporx'de, fbye kıyak olsun diye whois bilgilerini böyle doldurdu :)))))

böyle bir kıyağı insan evladına yapmaz bu devirde :D şuan fenerbahce.com kimin elinde ise "süper fb" diye bir marka oluşturma çabasındadır.yoksa fb spor kulübü istediği kadar yasal haklarını kullanacağını söylesin aklını kullanan adam domainini kaptırmaz.minareyi çalan kılıfını hazırlar demişler.en basitinden fenerbahçe spor kulübünün alanında olmayan küçük birşeyin adını veya markasını kendi adına tescil ettirir siteyi de o markanın sitesi gibi gösterir.sonra gider bir ajansa abone olur o ajansın spor haberlerinden fenerbahçe haberlerini yayınlar.mahkemelik olsalarda site o tesicl ettirdiği markanın adına haberlerde ajansın adına olur mahkeme yok kardeşim illaki bu ala adını fenerbahce spor kulübü kullanacak diyebilebilecek mi?dese de temyizi var.kolay kolay alamazlar adamın elinden domaini

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5