İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fikirleriniz Önemlidir?

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Merhaba arkadaşlar;
Şu reklam yerleşimi konusunda hep beceriksiz kaldım..
Lütfen siteme bakıp reklam yerleşimi hakkındaki fikirlerinizi verin..
Resmen YAL-VA-RI-YO-RUM..

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Dostum yalvarmana gerek yok bilgisi olan herkes her konuya mutlaka yorum yapıyor zaten.

Benim vereceğim ilk fikir reklam başlık rengini mavi yapman yönünde. Linkler ve renklerin yerlerini değiştir yani.

Ayrıca tasarım bakımından üst header'a nede arka plan yapıpta sitenin headerini belli etmiyorsun?

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Dostum yalvarmana gerek yok bilgisi olan herkes her konuya mutlaka yorum yapıyor zaten.

Benim vereceğim ilk fikir reklam başlık rengini mavi yapman yönünde. Linkler ve renklerin yerlerini değiştir yani.

Ayrıca tasarım bakımından üst header'a nede arka plan yapıpta sitenin headerini belli etmiyorsun?

renkleri mavi yaptım

Headerdekini kaldırayım mı
yani siz olsaydınız nereye hangi reklam birimini koyardınız?

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
hayır direk reklam olarak söylemedim ama reklamıda etkiler yapacağın düzenleme.

örnek ebilgi.org bilginin evrensel merkezi orada hiç logo gibi durmuyor. ve o logo gibi dursa yan taraf reklamıda bir boyut küçültsen biraz daha göze hoş görünebilir.

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
logo yapmayı bilmiyom ki.. ikincisi adsense kodlarıyla oynayamıyoruz hemen banlıyor...

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
logo yapmayı bilmiyom ki.. ikincisi adsense kodlarıyla oynayamıyoruz hemen banlıyor...

kodlarıyla oynamayacaksın ki, adsense panelinden boyutunu değiştirip yeni kod alacaksın, banlama vs olmaz ozaman..

Ufak bir meblag'a güzel bir logo veya tema yaptırabilirsin, gerçekten emeğin karşılığını görmek istiyorsan birazcık para harcamalısın :)

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
para harcadım zaten 300 tl ye host aldım..
en büyük paket.. :(
logo işi kolay da..
reklam yerleşimi nasıl.. headerdeki reklam işe yarar mı?

Penabil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
300 tl ye host mu? ne kadar trafik yiyor ki siten çok merak ettim

akbas

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
konu altındaki reklamı, post içine yarleştirmen çok işine yarar.

hakanzorbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazı başına ve sonuna geniş dikdörtgen kırmızı başlıklı olsun.

Bide yazı ortasına yarım afiş boyutu oda kırmızı olsun.

İyi tık alırsın. Alıyorum.

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Yazı başına ve sonuna geniş dikdörtgen kırmızı başlıklı olsun.

Bide yazı ortasına yarım afiş boyutu oda kırmızı olsun.

İyi tık alırsın. Alıyorum.
güzel fikir.. sitenin linkini alabilir miyim..

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
sizin dediklerinizi yapmadan önce hiç olmazsa bi kaç tık alıyordum.. sizin dediklerinizi yaptıktan sonra onlarda gitti. üç gündür tek kişi tıklamadı..
daha iyi fikirleri olan arkadaşlar lütfen yazsınlar..

ilquer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birincisi sitende 5 adet Adsense reklamı var, normalde 3 olması gerekiyor.

İkincisi tasarımın çok dağınık gerçekten.300 tl hosta harcayacağına biraz tasarımla uğraşsaydın iyi olurdu.

Üçüncüsü reklamların rengini değiştir.Klasik reklam rengi olmuş, dikkat çekmiyor.

Dördüncüsü eğer reklamlar okuyucularını çekiyorsa çeker zaten, 5 tane koyup da gözüne sokmaya gerek yok.

Beşincisi Adsense reklamlarının ya altında ya üstünde zaten ''Google Reklamları'' yazar.Senin tekrar belirtmene gerek yok.

Benden bu kadar ;)

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Birincisi sitende 5 adet Adsense reklamı var, normalde 3 olması gerekiyor.

İkincisi tasarımın çok dağınık gerçekten.300 tl hosta harcayacağına biraz tasarımla uğraşsaydın iyi olurdu.

Üçüncüsü reklamların rengini değiştir.Klasik reklam rengi olmuş, dikkat çekmiyor.

Dördüncüsü eğer reklamlar okuyucularını çekiyorsa çeker zaten, 5 tane koyup da gözüne sokmaya gerek yok.

Beşincisi Adsense reklamlarının ya altında ya üstünde zaten ''Google Reklamları'' yazar.Senin tekrar belirtmene gerek yok.
Birincisi; sitemdeki 5 reklamın ikisi bağlantı reklamlarıdır..
İkincisi; tasarım bana ait değil. O hazır bir wordpress temasıdır ve wordpress tarafından en çok önerilen ayrıca Google tarafından da (adsense yerleşimi olarak) önerilmiş bir temadır.
Üçüncüsü; reklamların rengini defalarca değiştirdim. 100 kişisen 99'u konu veya link başlığı hangi renkse reklam başlıklarıda o renk olsun dedi.. bu 100 kişiden 99 u bu şekilde diyor sadece sen reklam rengini değiştir diyorsun.
Dördüncüsü; okuyucuların ilgisini çekmek için, reklamı okuyucuların gözlerinin içine sokman gerekiyor.
Beşincisi; Adsense reklamlarının altında "Google Reklamları" diye yazabilir ama, Adsense Kurallarında şu vardır: "Reklamı yayınlandığını bileşenler de vaya her hangi bir yerde Google'ye ait olduğunu gösteren bir terim göstermek zorundasınız. Şayet bu şekilde yapmazsam banlanabilirim, nitekim ben kurallara uyuyorum.

Sitemi 1 Mart 2010 tarihinde açtım. Günlük 1.000 e yakın gösterim ve 200 ila 250 arasında tekil ziyaretçi vardır; alexa sırası 400k civarında..
günlük en az 5 tık alıyorum. Ben de adsense hakkında az çok bilgiye sahibim, reklamları nereye yerleştireceğimi çok iyi biliyorum. Ama; belki birileri benim bilmediğim bir şeyi biliyordur diye soru soruyorum nitekim, bu forum soru sormak için, paylaşım yapılması için kurulmuş.
Sormak ayıp değildir bana göre; bilen arkadaşlar fikirlerini beyan eder, her kese saygı duyarım; ama senin gibi birşeyden anlamayıpta ukalaca fırça atanlara da papuç bırakmam.
Temaları satan bu şahısa nasıl güvenebiliriz? Şimdi temayı yükle paranı yollayalım desem yapmaz, çünkü güvenmez.. ben neden güveneyim.
Satışı o yapıyor sonuçta, benim ihtiyacım yok. Şayet satmak istiyorsa temayı yüklesin bi deneyelim hoşumuza giderse parasını göndeririz...
Saygılarımla..

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Birincisi; sitemdeki 5 reklamın ikisi bağlantı reklamlarıdır..
İkincisi; tasarım bana ait değil. O hazır bir wordpress temasıdır ve wordpress tarafından en çok önerilen ayrıca Google tarafından da (adsense yerleşimi olarak) önerilmiş bir temadır.
Üçüncüsü; reklamların rengini defalarca değiştirdim. 100 kişisen 99'u konu veya link başlığı hangi renkse reklam başlıklarıda o renk olsun dedi.. bu 100 kişiden 99 u bu şekilde diyor sadece sen reklam rengini değiştir diyorsun.
Dördüncüsü; okuyucuların ilgisini çekmek için, reklamı okuyucuların gözlerinin içine sokman gerekiyor.
Beşincisi; Adsense reklamlarının altında "Google Reklamları" diye yazabilir ama, Adsense Kurallarında şu vardır: "Reklamı yayınlandığını bileşenler de vaya her hangi bir yerde Google'ye ait olduğunu gösteren bir terim göstermek zorundasınız. Şayet bu şekilde yapmazsam banlanabilirim, nitekim ben kurallara uyuyorum.

Sitemi 1 Mart 2010 tarihinde açtım. Günlük 1.000 e yakın gösterim ve 200 ila 250 arasında tekil ziyaretçi vardır; alexa sırası 400k civarında..
günlük en az 5 tık alıyorum. Ben de adsense hakkında az çok bilgiye sahibim, reklamları nereye yerleştireceğimi çok iyi biliyorum. Ama; belki birileri benim bilmediğim bir şeyi biliyordur diye soru soruyorum nitekim, bu forum soru sormak için, paylaşım yapılması için kurulmuş.
Sormak ayıp değildir bana göre; bilen arkadaşlar fikirlerini beyan eder, her kese saygı duyarım; ama senin gibi birşeyden anlamayıpta ukalaca fırça atanlara da papuç bırakmam.
Saygılarımla..

Hitin çok az bence.Yabancı içerikli siten olsa neyse ancak Türk ziyaretçiyle pek birşey kazandırmaz zaten o hit.

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
amacım para kazanmak değil aslında; günde bir tık bile olsa bir şeyleri başardığım için çalışma isteğimi hızlandıracaktır.
3 aylıkbir site için hitim ve alexa sıralamam çok iyi bence..

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
r.

Bu konuda yanlış kanıya varmışsınız. Sitesine, tasarımına göre bu görüş kesin değildir. Bazı sitelerde tam tersi farklı renk kodları ile reklamları göstermek daha faydalı olabiliyor. Bunu anlamanın en iyi yolu sitede denemeler yapmaktır ki yaptığınızı söylemişsiniz.

Bence kesinlikle tasarım değişikliğine gitmelisiniz.

Kolay gelsin.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Yalvarmana gerek yok fakat bence hatalı yerleşim tarzları bunlar daha doğrusu para kazanmak istiyorsanız böyle siteler açmayın. İçeriğinde bilgi olsun ve insanlar bilgiden faydalanabilsin oysa bu sitede sadece reklam gördüğüm için 1 saniye içerisinde kapattım. İnsanı teşvik eden birşey yok öncelikle bunu sağlamalısın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi